Blog

PIĆ ALBO NIE PIĆ - KAWA NA ŁAWĘ

PIĆ ALBO NIE PIĆ - KAWA NA ŁAWĘCo jakiś czas jesteśmy świadkami dyskusji, podczas których kawa jest atakowana na wszelkie możliwe sposoby. Uważa się, że czarny napój z kofeiną wypłukuje z naszych organizmów niezbędne mikroelementy, powoduje choroby serca i układu trawiennego, a nawet prowadzi do zaburzeń psychicznych. Czy jednak te tezy mają jakieś naukowe potwierdzenie? Czy zwolennicy i przeciwnicy picia kawy są obiektywni w swoich sądach? Poniżej postaramy się odpowiedzieć jasno na postawione pytanie. Poznacie najważniejsze zalety i wady jednego z najpopularniejszych napojów na kuli ziemskiej.
Przeczytaj więcej

GATUNKI KAWY Z 4 KONTYNENTÓW

GATUNKI KAWY Z 4 KONTYNENTÓWChoć dla niektórych kawa może być tylko czarna lub biała, w rzeczywistości ilość jej gatunków jest trudna do policzenia. Jeśli dodamy do tego sposoby jej palenia i parzenia, to liczba smaków, jakie możemy uzyskać, staje się astronomiczna. Wyruszmy w podróż, by poznać cenione przez znawców gatunki kaw.
Przeczytaj więcej

KOFEINA - CZY TYLKO W KAWIE?

KOFEINA - CZY TYLKO W KAWIE?Filiżanka kawy to dla wielu kwintesencja idealnego napoju – aksamitna, pobudzająca i aromatyczna. Kofeina pozwala na pobudzenie z samego rana, podniesienie ciśnienia tętniczego, przyspieszenie pracy serca. Okazuje się jednak, że nie tylko smaczna kawa posiada ten wyjątkowy związek. Jakie produkty warto pić, aby zwiększyć naszą koncentrację? Wybór jest naprawdę szeroki!
Przeczytaj więcej

JAK POBUDZA KAWA?

JAK POBUDZA KAWA?Większość z nas czuje pobudzenie po wypiciu filiżanki dobrej jakościowo kawy – to również jeden z głównych powodów, dla którego sięgamy po ten aromatyczny napój. Nie każdy z nas jednak zdaje sobie sprawę, jak kawa działa na nasz organizm. Czy jesteście świadomi jej działania? Jeśli interesuje Was jej wpływ na nas – zapraszamy do lektury!
Przeczytaj więcej

ZDROWIE A KAWA

ZDROWIE A KAWACo jakiś czas dowiadujemy się, że kawa może nas wyleczyć z różnych dolegliwości lub doprowadzić nas do poważnych problemów zdrowotnych. Odpowiedź na pytanie, czy kawa jest zdrowa jest zasadnicza, ponieważ większość z nas wypija każdego dnia kilka filiżanek czarnego naparu z kofeiną. Jaki jest więc wpływ kawy na zdrowie?
Przeczytaj więcej

JAKIE SPOTYKAMY RODZAJE KAWY

JAKIE SPOTYKAMY RODZAJE KAWYKawa to najpopularniejszy środek psychoaktywny na świecie. Codziennie miliony osób wypijają miliardy filiżanek tego czarnego napoju. Niektórzy z nich robią to tylko po to, by się pobudzić, inni doceniają jej wyjątkowy smak, wynikający ze sposoby palenia ziaren i typu jej parzenia. W kawiarniach i sklepach spotykamy wiele rodzajów kaw. Którą z nich wybrać?
Przeczytaj więcej

RODZAJE I SPOSOBY PARZENIA KAW

RODZAJE I SPOSOBY PARZENIA KAWKawa – jeden z najpopularniejszych napojów na kuli ziemskiej. Dla niektórych to jedynie czarny płyn z kofeiną, dla innych dzieło sztuki. Jej smak zależy od rodzaju ziaren, stopnia ich wypalenia, a także sposobu przyrządzenia naparu. Przedstawiamy krótki przewodnik, który nie pozwoli Wam się zgubić w świecie kawy.
Przeczytaj więcej

Z KAWĄ Z RÓŻNYCH CZĘŚCI ŚWIATA

Z KAWĄ Z RÓŻNYCH CZĘŚCI ŚWIATAPolacy nadal niestety lubują się przede wszystkim w kawach rozpuszczalnych i parzonych. Smakosze posiadają jednak ulubione kawiarnie i restauracje, w których serwowane są wysokiej jakości, specjalnie palone kawy. Rosnąca świadomość konsumentów sprawia, że właściciele kawiarni i restauracji muszą poszukiwać nowych rozwiązań. My jako klienci możemy samodzielnie odkrywać nowe smaki i sposoby parzenia kawy. Chociażby na wakacjach! W jakich krajach zostaniemy ugoszczeni najlepszą kawą?
Przeczytaj więcej
    pixel