Blog

JAKIE SĄ RODZAJE KAWY

JAKIE SĄ RODZAJE KAWYModa na dobrą kawę pojawiła się już kilka lat temu w Polsce. Klienci coraz chętniej próbują nowych smaków czarnego naparu z różnych stron świata. Wiele osób poszukuje także wiedzy na temat ziaren i rodzajów kawy, by móc w pełni się nią delektować. Dla wszystkich tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie przygotowaliśmy ten krótki poradnik.
Przeczytaj więcej

ROBIMY CUPPING – CZ. 3... czyli czego powinniśmy szukać w kawie?

ROBIMY CUPPING – CZ. 3... czyli czego powinniśmy szukać w kawie?Wiele osób uważa, że zajmowanie się cuppingiem przez amatorów i zwykłych entuzjastów czarnego napoju nie ma sensu.
Przeczytaj więcej

ROBIMY CUPPING KAWY - CZ. 2

ROBIMY CUPPING KAWY - CZ. 2Zapraszamy do lektury drugiej części artykułu o domowym cuppingu, czyli najlepszej metody na samodzielne poznawanie kolejnych, wspaniałych gatunków kaw i nowych palarń kaw.
Przeczytaj więcej

PRZEPISY NA KAWĘ, KTÓRE WARTO ZNAĆ

PRZEPISY NA KAWĘ, KTÓRE WARTO ZNAĆNiektórzy z nas uwielbiają eksperymentować, jednak dla wielu kawa musi być po prostu czarna, gorzka i mocna. Czasami warto zmienić swoje nawyki choćby na chwilę i spróbować czegoś nowego. Przed Wami kilka przepisów na kawę, które warto sprawdzić w domowym zaciszu lub na imprezie ze znajomymi. Dowiecie się tu, jak zrobić klasyczne espresso, jak i kilka kaw deserowych. Smacznego!
Przeczytaj więcej

CUPPING

CUPPINGJak sprawdzić jakość i smak kawy? Jak przekonać się, która z dziesiątek paczek na sklepowej półce (również wirtualnych półkach internetowych) będzie odpowiadała naszym gustom smakowym? Od wielu stosowany jest i propagowany cupping, czyli sprawdzanie smaku kawy.
Przeczytaj więcej

RODZAJE ZIAREN KAWY Z BRAZYLII I ETIOPII

RODZAJE ZIAREN KAWY Z BRAZYLII I ETIOPIIWiększość z nas sięga po filiżankę czarnego naparu codziennie, jednak nie zawsze mamy świadomość jak wiele rodzajów kaw możemy znaleźć na świecie. Niektórzy pozostają przy jednym typie arabiki, którą zalewają wrzątkiem. Inni natomiast eksperymentują z różnymi ziarnami i sposobami parzenia. Dzisiaj przyjrzymy się ziarnom z ojczyzny kawy, a także z kraju, który jest jej największym producentem. W Etiopii wszystko zaczęło się od niespokojnych kóz, w Brazylii natomiast od bukietu kwiatów. Zacznijmy jednak od początku.
Przeczytaj więcej

SELEKCJONOWANIE ZIAREN KAWY

SELEKCJONOWANIE ZIAREN KAWYNiewiele osób zdaje sobie sprawę, jak długą drogę przebywa ziarenko kawy, zanim finalnie trafi do palarni czy też wprost do młynka. Za selekcję ziaren kawy odpowiada rzesza ludzi, a od ich wiedzy i decyzji zależy smak, kolor i wiele innych parametrów. Jak selekcjonuje się kawę?
Przeczytaj więcej
    pixel