Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

CENY EKSPRESÓW DO KAWY

2016-12-27
CENY EKSPRESÓW DO KAWY

Espresso lub cappuccino są już powszechnie doceniane przez smakoszy kawy w naszym kraju. Możemy się ich napić w dobrych kawiarniach lub restauracjach, jednak coraz więcej osób decyduje się na zakup ekspresu, by móc przyrządzić swój ulubiony napój w domowym zaciszu. Jakie są ceny ekspresów do kawy i na co należy zwrócić uwagę przy ich zakupie? Sprawdźcie.

Ekspresy ciśnieniowe kolbowe

Jeśli myślimy o włoskiej kawie, to pierwszym skojarzeniem najprawdopodobniej jest espresso lub któryś z jego rodzajów. Aby jego przyrządzenie było możliwe, niezbędny jest ekspres ciśnieniowy. Jego historia rozpoczyna się na początku poprzedniego stulecia, a za jego twórcę uznawany jest Luigi Bezzera. Ekspresy tej firmy doceniane są przez baristów na całym świecie już od ponad stu lat. To ekspresy ciśnieniowe kolbowe. Czym odróżniają się od automatycznych modeli?

To ekspres dla osób, które mogą poświęcić trochę więcej czasu na przygotowanie swojej ulubionej kawy. Jest to również rozwiązanie, które znacznie częściej wybierane jest przez specjalistów ze względu na lepszą możliwość kontrolowania ciśnienia, jak i czasu ekstrakcji. Ekspres kolbowy nie zawiera młynka, więc konieczne jest zmielenie ziaren kawy w zewnętrznym urządzenia. Następnie za pomocą tampera zmielona kawa ubijana jest w kolbie. Jak kształtują się ceny ekspresów do kawy? Jeśli zależy nam na wysokiej jakości sprzęcie z firmy Bezzera, to musimy liczyć się z kosztem od 4 do 7 tysięcy złotych. Niezależnie do tego, na ekspres jakiej firmy się zdecydujemy, z całą pewnością powinniśmy pamiętać o tym, że do przygotowania dobrego espresso, niezbędne jest wysokie ciśnienie. Ekspres powinien móc wytworzyć przynajmniej 9 barów.

Ekspresy ciśnieniowe automatyczne

Jeśli szukamy rozwiązania prostego i praktycznego, to z całą pewnością warto postawić na ekspres automatyczny, który całą pracę wykonana za nas. My będziemy musieli jedynie wcisnąć odpowiedni przycisk. W przypadku tego typu urządzeń młynek jest oczywiście wbudowany. Większość modeli posiada również dyszę do spieniania mleka, dzięki której przyrządzenie cappuccino lub latte zajmie jedynie chwilę. Jakie firmy warto wziąć pod uwagę i jak kształtują się ceny ekspresów automatycznych?

Na rynku znaleźć możemy wiele modeli nawet za kilkaset złotych, jednak na dobrej klasy sprzęt, który posłuży nam wiele lat powinniśmy wydać ponad 4000 zł. Możemy wybrać w tym wypadku między innymi ekspresy Jura. Ten szwajcarski producent jest na rynku obecny już od lat 30. Ceny ekspresów firmy Jura zaczynają się już od kilku tysięcy złotych, jednak najwyższe modele możemy kupić za 10 lub więcej tysięcy.

Kawiarka – ekonomiczne rozwiązanie

Jeśli dysponujemy naprawdę ograniczonym budżetem, a marzy nam się espresso, które przygotujemy samodzielnie lub chcemy zabrać ekspres ze sobą w podróż, to możemy postawić na wybór kawiarki. To praktyczne urządzenie dysponujące niskim ciśnieniem, które umożliwi nam przygotowanie mocnej, włoskiej kawy. Renomowaną firmą produkujące tego typu ekspresy jest Bialetti. Wysokiej jakości stal nierdzewna sprawi, że kawiarka posłuży nam wiele lat. W tym wypadku wydamy od 70 do 100 złotych.

Polecane

Kawiarka Bialetti Venus poj. 10 tz indukcyjna

Kawiarka Bialetti Venus poj. 10 tz indukcyjna

249,00 zł brutto236,55 zł brutto
pixel