Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Coffee Proficiency – palarnia miesiąca w Cafe Silesia w sierpniu 2017r.

2017-08-07
Coffee Proficiency – palarnia miesiąca w Cafe Silesia w sierpniu 2017r.

Gdyby palarnia Coffee Proficiency istniała już w średniowieczu, Szewczyk Dratewka i Smok Wawelski mogliby usiąść przy filiżance ich aromatycznej kawy i omówić swoje interesy. Nikt z nas bowiem nie ma wątpliwości, że ich ziarna z Etiopii, Kostaryki, Gwatemali czy Brazylii łagodzą obyczaje i pomagają rozwiązać każdy problem. Przyjrzyjmy się palarni kaw specialty Coffee Proficiency. W tym miesiącu w znajdziecie je 10 % tańsze w Cafe Silesia!

Kraków – nie tylko muzea i zabytki

Choć Kraków kojarzy nam się przede wszystkim z dawną stolicą Polski i jednym z najstarszych uniwersytetów w Europie, to jednak miasto ma znacznie więcej do zaoferowania, jeśli tylko zostanie się w nim na dłużej. Wiedzą o tym oczywiście studenci, którzy z łatwością znajdą tu drogę nie tylko do biblioteki, lecz także do klubu, w którym bawi się międzynarodowe towarzystwo.

Kraków to mieszanka wielu kultur, o czym świadczy między innymi wielowiekowy koloryt Kazimierza odciskający się na lokalnych potrawach i muzyce. Stolica małopolski to również miejsce, w którym zlokalizowana jest jedna z najbardziej cenionych palarni speciality, czyli Coffee Proficiency.

Coffe Proficiency – krakowska palarnia kaw specialty

Kawowa rewolucja dotarła do Krakowa i od razu ze światowym rozmachem. Polska nie musi mieć kompleksów na rynku kawy z wyższej półki. Roasterzy z Coffee Proficiency o swojej kawie wiedzą wszystko. Ziarna sprowadzają tylko ze sprawdzonych plantacji, które nie stosują nawozów i pestycydów, a praca miejscowych pracowników jest odpowiednio wynagradzana.

Kawa wypalana jest w krakowskim laboratorium, gdzie nad całym procesem czuwają doświadczeni sensorycy, którzy często zapraszani są do prowadzenia warsztatów i prelekcji na całym świecie. Już 8 sierpnia w naszej kawiarni w Tarnowskich Górach możecie wziąć udział w spotkaniu z Elżbietą Citak i Błażejem Walczykiewiczem.

Coffe Proficiency to również kawiarnia, w której możecie napić się świeżo wypalonej kawy. Jeśli więc jesteście w Krakowie, to z całą pewnością warto odwiedzić to miejsce.

Kawy Coffee Proficiency w Cafe Silesia

W sierpniu Coffee Proficiency to nasza palarnia miesiąca i z tego powodu wszystkie jej kawy możecie u nas kupić 10% taniej. Na które warto zwrócić uwagę?

Zachwyceni na pewno będą miłośnicy metod alternatywnych, którzy nie lubią rozstawać się ze swoim Drippem lub Aeropressem. Sprawdźcie więc koniecznie kawę Costa Rica Terra Bella, która po odpowiednim zaparzeniu pozwoli Wam poczuć aromat moreli, wiśni w czekoladzie i cukru trzcinowego. Wysoka słodycz jest tu oczywiście dobrze zbalansowana dzięki nutom cytrusowym.

Jeśli wolicie kawy z Afryki, to polecamy Wam kawę z Ethiopia Konga, która charakteryzuje się aromatami jabłka, brzoskwini i toffi. Kiedy jednak zrobimy pierwszy łyk, z łatwością wyczujemy nuty pomarańczy, jaśminu, zielonej herbaty i cytryny.

Czy fani espresso nie mają czego szukać w palarni Coffee Proficiency? Nic bardziej mylnego. Znaleźć tu można prawdziwy rarytas, czyli Single Origin Espresso Adelante. To arabica odmiany Bourbon z Gwatemali, która charakteryzuje się niską kwasowością i świetnym balansem. W zapachu wyczujemy brzoskwinie, ale po wzięciu łyku gęstego naparu w naszych ustach zostanie mocny, czekoladowy posmak.

Sprawdźcie kawy z palarni Coffee Proficiency w Cafe Silesia!

Polecane

pixel