Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Doradzamy w wyborze: aeropress lub chemex?

2018-06-24
Doradzamy w wyborze: aeropress lub chemex?

Ilu miłośników kawy, tyle i smakowych gustów - to zdążyliśmy już ustalić przy ostatniej okazji. W związku z tym, dla każdego z nas najlepsze będą inne ziarna. Jedni wybiorą ciemno palone kompozycje arabiki i robusty pochodzące z krajów Ameryki Środkowej i Południowej, drudzy będą się skłaniać raczej ku lekko palonym singlom z Afryki. Nie bez znaczenia jest również metoda parzenia kawy. Jednak jak znaleźć tę idealną dla siebie? W poprzednim artykule przedstawiliśmy już propozycje dla fanów tradycyjnego espresso oraz subtelnych, lekkich kaw. Mimo to w poszukiwaniach właściwego urządzenia szkoda byłoby się ograniczać do ekspresów ciśnieniowych, kawiarek i dripperów. Do wyboru przecież mamy jeszcze Chemex i Aeropress. Być może któryś z nich okaże się strzałem w dziesiątkę?

Chemex - kawa niczym wino

CHEMEX DRIPPER CM-1GH

Chemex to kolejne, genialne w swej prostocie urządzenie służące parzeniu kawy. Prosty, szklany dzbanek, do którego tak samo, jak do drippera niezbędne są papierowe filtry, pozwala uzyskać napar o delikatnym, soczystym smaku i klarownej konsystencji. Kawa z Chemexa może nam się kojarzyć z wysokiej klasy lekkimi, pełnymi aromatu winami. Zresztą samo naczynie przypomina swym kształtem dekanter do wina. I co charakterystyczne dla niekonwencjonalnych sposób parzenia małej czarnej, Chemexowi trzeba poświęcić czas i podejść do niego z pasją. Tu nie ma miejsca na pośpiech i kompromisy.

Aeropress - kompromis między klasyką a alternatywą

AEROPRESS

Biorąc pod uwagę zarówno metody tradycyjne, jak i alternatywne to Aeropress jest najbardziej uniwersalnym urządzeniem do parzenia kawy. W zależności od tego, co kto lubi, przypominające dużą strzykawkę akcesorium może wydobyć z drobinek kawy albo owocowe i kwasowe nuty, albo podkreślić słodycz orzechów, kakao, miodu. Aeropress daje bowiem ogromne możliwości eksperymentowania - wszystko zależy od grubości mielenie, czasu parzenia i temperatury wody. Jeśli wciąż nie możecie się zdecydować na jedną metodę, zapraszamy do kawiarni - nasi bariści przygotują dla Was kawy na wszelkie możliwe sposoby. Być może to pomoże Wam określić smakowe gusta i dopasować właściwe urządzenie.

Polecane

CHEMEX DRIPPER CM-1GH

CHEMEX DRIPPER CM-1GH

199,00 zł brutto187,06 zł brutto
CHEMEX DRIPPER CM-6GH

CHEMEX DRIPPER CM-6GH

229,00 zł brutto215,26 zł brutto
FELLOW PRISMO

FELLOW PRISMO

149,00 zł brutto
pixel