Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ekspres do kawy pod zabudowę

2018-10-13
Ekspres do kawy pod zabudowę

Zarówno ciśnieniowe, jak i kolbowe ekspresy do kawy przez większość ludzi uznawane są za luksusowe elementy wyposażenia, na zakup których nie każdy może sobie pozwolić. Poza wysoką ceną o klasie profesjonalnych maszyn służących parzeniu klasycznego, włoskiego espresso oraz kaw mlecznych na jego bazie decyduje również nowoczesny design. Tym bardziej, niesamowicie elegancko prezentuje się ekspres do kawy pod zabudowę, czyli jeden z najnowszych modeli tego rodzaju sprzętów. Jednak, czy rzeczywiście jest on lepszy od standardowych, tj. wolnostojących egzemplarzy? Czy wart pieniędzy, które trzeba za niego zapłacić?

Ekspres do kawy pod zabudowę - sprzęt na miarę współczesnych trendów

Lodówki, piekarniki, płyty grzewcze, mikrofale - standardowo już spośród dostępnych w sklepach AGD sprzętów wybieramy te, pod zabudowę. Dzięki temu kuchnia, która niemal w każdym domu jest dziś otwarta na salon wygląda bardzo elegancko, minimalistycznie. Lśniące, srebrne lub czarne urządzenia przepięknie komponują się z prostymi, pozbawionymi ozdobników meblami na wysoki połysk, a także z litego drewna. Wówczas całość tworzy nowoczesny, uporządkowany, harmonijny design. Nie ulega więc wątpliwości, że ekspres do kawy pod zabudowę dodatkowo podkreśli wytworność, szykowność kuchni.

Ekspres do kawy pod zabudowę - zalety supernowoczesnego rozwiązania

Jak już zostało wspomniane podstawową zaletą ekspresu do kawy pod zabudowę są jego walory czysto estetyczne. Ekspres taki przepięknie komponuje się na tle zwartego ciągu nowoczesnych mebli kuchennych, dzięki czemu, pomieszczenie zyskuje jeszcze bardziej minimalistyczny charakter. Trzeba przyznać, że tego rodzaju sprzęty w pewien sposób wynoszą kuchnie na wyższy poziom oraz potęgują wrażenie wszechobecnego luksusu.

Ekspres do kawy pod zabudowę - czy rzeczywiście warto?

Nie sposób zaprzeczyć, że ekspres do kawy pod zabudowę to jeden z najbardziej kosztownych, a jednocześnie najbardziej stylowych modeli współcześnie dostępnych na rynku sprzętów AGD. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup ekspresu do kawy pod zabudowę warto wziąć pod uwagę wady takiego rozwiązania. Otóż niekoniecznie egzemplarz taki sprawdzi się w przypadku małych kuchni i aneksów, bowiem wymaga wygospodarowania dodatkowej przestrzeni w zabudowie meblowej. A jak wiadomo, gdy mamy ograniczony metraż, bardziej zależy nam na uzyskaniu jak największej ilości miejsca do przechowywania. Ekspresy wolnostojące, które można postawić na blacie, wyspie, dodatkowej szafce lub stoliku dają większą swobodę aranżacyjną.

pixel