Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Filiżanka kawy niejedno słyszała!

2017-05-11
Filiżanka kawy niejedno słyszała!

Rozmowy przy filiżance kawy należą do tych najprzyjemniejszych. Z bliskimi przyjaciółmi jesteśmy w stanie popijać wyśmienitą, małą czarną, zdradzając jednocześnie wiele swoich sekretów. Nasze babcie zwykły mawiać, że filiżanka kawy niejedno słyszała i miały rację. Dlaczego jednak tak jest i jak może nam ta wiedza pomóc? Sprawdźcie!

Dlaczego po kawie lepiej się rozmawia?

Część z nas wie, że kawa jest ważnym elementem podczas spotkań towarzyskich. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, dlaczego tak właśnie jest. Dlaczego więc jesteśmy bardziej skłonni do wynurzeń po wypiciu espresso lub cappuccino? Przyczyną jest tu oczywiście kofeina, która nie tylko działa pobudzającą na nasz organizmu, kiedy tego potrzebujemy, lecz również pomaga nam się zrelaksować i odprężyć. Po paru łykach tego intensywnego naparu zwiększa się produkcja dopaminy, serotoniny i adrenaliny. Zmniejsza się również napięcie mięśni gładkich. To wszystko sprawia, że czujemy się bezpiecznie i możemy wyjawić swoje sekrety zaufanej osobie w przyjemnej atmosferze.

Filiżanka kawy podczas prywatnych spotkań

Podczas towarzyskich spotkań kawa jest już od dawna elementem niezbędnym. Pijemy ją podczas rodzinnych uroczystości, delektujemy się nią również podczas spotkań ze znajomymi. Aromat ziaren arabiki towarzyszy nam codziennie, jednak kiedy spotykamy się z bliskimi, chcemy by był wyjątkowy. Warto podczas takich okazji wybrać odpowiednio paloną, włoską kawę, by móc cieszyć się nią w najlepszym towarzystwie. Po ciężkim dniu pracy będzie to dla Was z całą pewnością zasłużonyrelaks, którego nie warto sobie odmawiać.

Kawa a pierwsza randka

„Czy umówisz się ze mną kawę” – od tych słów rozpoczął się niejeden związek. Trudno się temu dziwić. Większość z nas kocha kawę i niełatwo nam sobie odmówić kolejnej filiżanki. Kawa doskonale sprawdza się podczas pierwszej randki, ponieważ umożliwia swobodną rozmowę. Możemy w ten sposób usłyszeć znacznie więcej i lepiej przygotować się do kolejnych spotkań. Zanim wybierzecie się jednak na swoją randkę, bądźcie pewni, że w wybranej przez Was kawiarni panuje dobra atmosfera, a bariści potrafią przygotować wyśmienite espresso i cappuccino. Możecie również wybrać kawiarnię, w których serwowane są kawy parzone alternatywnie. Będziecie mogli w ten sposób zabłysnąć swoją wiedzą, rozpoczynając spotkanie ciekawą dyskusją.

Filiżanka kawy niejedno słyszała …o biznesie

Kawa jednak wiążę się również z biznesem i dzięki niej można rozwiązać wiele skomplikowanych kwestii znaczne prościej . Rozmowa z szefem przy filiżance małej czarnej może zakończyć pozytywnie długie negocjacje dotyczące podwyżki. Klient, z którym chcemy współpracować będzie bardziej skory, by wyjawić nam to, na czym najbardziej nam zależy, kiedy poczuje zapach naparu z ziaren dobrej arabiki. Kawa wpływa pozytywnie na wszystkie nasze relacje i skłania nas do rozmowy. Warto więc wyposażyć swoje biuro w dobry ekspres do kawy i wysokiej jakości ziarna. Dobrze jest też poznać najlepsze kawiarnie w okolicy.

pixel