Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

KeepCup – kawa w duchu zero waste

2020-07-07
KeepCup – kawa w duchu zero waste

Temat dbałości o środowisko oraz postępujących zmian klimatycznych dotyczy nas wszystkich. Obecnie niezliczone ilości plastiku trafiają do mórz i oceanów, co prędzej czy później odbije się negatywnie na naszym codziennym życiu. Dlatego już teraz warto dokonywać odpowiedzialnych wyborów, zaczynając od pozornie nieistotnych rzeczy, np. tych dotyczących kawy na wynos z ulubionej kawiarni. Coraz więcej lokali serwujących kawę zachęca do przychodzenia z własnym, wielorazowym kubkiem. Jeżeli szukacie dla siebie takiego akcesorium, odpowiedzią jest KeepCup – kubek, który stworzono z myślą o ochronie środowiska.

KeepCup – ekologiczna rewolucja

Wielorazowe kubki KeepCup stały się popularne na całym świecie, za ich projekt odpowiedzialne jest australijskie rodzeństwo - Abigail i Jamie Forsyth, którzy prowadzą w Melbourne sieć kawiarni Bluebag. Przez wiele lat serwowali w swoich lokalach kawę w jednorazowych, papierowych kubkach z plastikowym wieczkiem, jak wiele innych kawiarni sieciowych. Wraz z prężnym rozwojem biznesu rosła również świadomość na temat jego niekorzystnego wpływu na środowisko. Tak zrodził się pomysł wielorazowego kubka.

KeepCup – ekologiczna rewolucja

Idea była taka, by klient każdorazowo przychodził z własnym kubkiem, co pozwoliłoby znacząco zredukować ilość śmieci powstających z kubków jednokrotnego użytku. Pomysł okazał się sukcesem i jednocześnie katalizatorem dla ekologicznych zmian w branży kawowej. Kubki KeepCup wyróżniają się oryginalnym designem, szeroką paletą barw, solidnym wykonaniem oraz materiałami przyjaznymi dla środowiska, w tym tworzywami pozyskanymi z recyklingu.

KeepCup dopasowany do każdej kawy

KeepCup dopasowany do każdej kawy

Minęło sporo czasu, nim pomysłodawcom marki KeepCup udało się stworzyć kubek dopasowany zarówno do potrzeb klientów, jak i baristów. Ważne było bowiem to, by spełniał on standardy pojemności dostosowanych do kaw serwowanych w kawiarniach. Właśnie dlatego kubki KeepCup występują w kilku rozmiarach:

  • KeepCup 227 ml – to nieco większy kubek, który z powodzeniem pomieści klasyczne włoskie cappuccino lub americano;
  • KeepCup 340 ml – idealna pojemność dla fanów caffè latte lub kaw przygotowywanych metodami przelewowymi – w dripie bądź Aeropressie;
  • KeepCup 454 ml - ten sporych rozmiarów kubek zmieści dużą, mleczną kawę, a także cold brew, herbaty mrożone i inne napoje, do których dodaje się kostki lodu.

Jaki KeepCup wybrać?

Jaki KeepCup wybrać?

Wybór rozmiaru kubka to dopiero pierwszy krok, potem jest już nieco trudniej. Pewnie spytacie, dlaczego? Kubki KeepCup wykonane są z różnych tworzyw, warto więc dokładnie przemyśleć w jaki sposób będziemy używać swojego. A ich wybór jest ogromny!

KeepCup Original to najbardziej rozpoznawalny projekt tej marki. Kubek wykonany jest z tworzyw z recyklingu, występuje wielu barwnych wariantach kolorystycznych. Jest lekki, łatwy w czyszczeniu (można go myć w zmywarce) i praktycznie niezniszczalny, więc sprawdzi się w podróży.

Jeżeli lubimy widzieć zawartość naszego kubka, odpowiednim wyborem będzie KeepCup Brew, którego elementem wyróżniającym się jest korpus wykonany z hartowanego szkła. Jest to materiał bardziej narażony na uszkodzenia, dlatego najlepiej użytkować go w biurze lub domu. Można go podgrzewać w kuchence mikrofalowej, zmieści się również do większości uchwytów samochodowych. Alternatywą dla szkła jest seria Clear, przy produkcji której wykorzystano tritan – wytrzymały kopoliester, wolny od BPA, z wyglądu przypominający szkło.

Należy pamiętać, że kubki KeepCup są trwałą alternatywą dla kubeczków jednorazowych, co oznacza, że nie są szczelne i nie pełnią funkcji kubka termicznego. Wyjątkiem jest linia kubków KeepCup Thermal , czyli seria kubków termicznych, których korpus wykonano z wysokiej jakości stali nierdzewnej z podwójnie izolowanymi ściankami. Ten KeepCup pozwala więc dłużej cieszyć się ciepłą kawą, niemniej nadal nie ma szczelnego zamknięcia o czym warto pamiętać, gdy przyjdzie nam do głowy schować go do torby.

Dlaczego warto mieć swój wielorazowy kubek?

Dlaczego warto mieć swój wielorazowy kubek?

Używanie wielorazowych kubków to przede wszystkim wyraz troski o środowisko. Obecnie większość jednorazowych kubków nie jest poddawana recyklingowi, przez co miliony śmieci trafiają na wysypiska, a także do lasów, mórz i oceanów. Twórcy kubków KeepCup z dumą podkreślają, że ich produkty są przyjazne dla planety i ograniczają generowanie odpadów. Ciekawostką jest fakt, że do wyprodukowania jednego kubka KeepCup potrzeba tyle samo materiału, co do produkcji 20 wieczek na kubki jednorazowe.

Regularne korzystanie z kubka wielokrotnego użytku może być odczuwalne także dla naszego portfela. Coraz więcej kawiarni przyłącza się do akcji #zwłasnymkubkiem i zachęca swoich klientów do tego, by przynosili ze sobą własny kubek, oferując w zamian tańszą kawę.

pixel