Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kubki do kawy na wynos – podróżniczy must have!

2020-08-31
Kubki do kawy na wynos – podróżniczy must have!

Nawet podczas wakacyjnych wojaży nie lubimy rezygnować z ulubionej kawy. Jeżeli nie możemy napić się jej poza domem, zabierzmy ją ze sobą w kubku do kawy na wynos. To nie tylko wygodne, ale też ekologiczne rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej osób. Własny kubek do kawy wielorazowego użytku oznacza mniejsze zużycie papierowych i plastikowych kubeczków. Może się wydawać, że decyzja jednej osoby niewiele może zmienić dla całego środowiska, jednak kropla drąży skałę, a idea less waste stale zyskuje na popularności! Jaki kubek do kawy na wynos wybrać, by sprawdził się w każdych warunkach?

#zwłasnymkubkiem, czyli kubek do kawy na wynos

Każdego roku na świecie produkuje się miliardy jednorazowych kubków. Do ich produkcji wykorzystuje się tworzywo sztuczne oraz tony papieru, jednak żaden z tych materiałów nie podlega recyclingowi. Okazuje się bowiem, że papier do produkcji kubków uszczelniany jest warstwą polietylenu, przez co zaledwie 1% kubków podlega recyklingowi. Produkcja nowych kubków pochłania miliony drzew tylko po to, by ostateczny produkt po chwili trafił do śmieci.

Takie liczby przyprawiają o zawrót głowy, jednak sytuację można zmienić, zaczynając od własnych wyborów konsumenckich. Kubki do kawy na wynos wielokrotnego użytku to idealne rozwiązanie, które rozwiązuje problem kubków jednorazowych. W prawie każdej kawiarni barista chętnie przygotuje kawę do wielorazowego kubka, niejednokrotnie pomniejszając cenę kawy o koszt jednorazowego kubeczka. Dlatego od dzisiaj wszędzie podróżujemy #zwłasnymkubkiem! W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór wielorazowych kubków do kawy marki KeepCup, wykonanych z różnych, wielobarwnych materiałów przyjaznych dla środowiska.

Kubek do kawy na wynos – w domu i w podróży

Kubki do kawy na wynos wielokrotnego użytku mają wiele zalet, nie tylko tych związanych z dbałością o środowisko. Dlaczego warto mieć swój własny kubek?

Wygoda użytkowania w podróży

Kubki do kawy na wynos stworzone są do tego, by użytkować je w podróży. Te wykonane z tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej są odporne na uszkodzenia, więc bez obaw można je wrzucić do torby lub plecaka. Dostępne w Cafe Silesia kubki KeepCup występują w kilku rozmiarach, w zależności od tego, jaką kawę lubimy pić najczęściej. Zostały zaprojektowane tak, by pasować do standardowych uchwytów samochodowych, więc są świetnym rozwiązaniem dla kierowców.

Jeśli nastawieni jesteśmy na robienie kawy w podróży np. przy pomocy Aeropressu, Deltera lub dripa, kubek z powodzeniem może nam posłużyć jako serwer (naczynie, do którego kawa jest bezpośrednio zaparzana). Ma odpowiednią średnicę, więc gadżet utrzyma się na jego krawędziach, a zastosowane tworzywo bez problemu wytrzyma nacisk przy dociskaniu tłoka. Po wszystkim trzeba umyć tylko jedno naczynie, więc jest to dodatkowa oszczędność czasu i wody.

Łatwe czyszczenie

Kubek powinien być praktyczny i łatwy w czyszczeniu, dlatego im mniej ma elementów, tym lepiej. Wieczka kubków KeepCup nie są gwintowane, więc łatwe je zdjąć i wyczyścić. Zaślepkę na wieczko również można zdemontować, nie ma więc ryzyka, że zostaną tam resztki kawy. Plastikowe i szklane kubki (bez pokrywki) można myć w zmywarce. Producent zaleca, by kubki stalowe termiczne myć ręcznie.

Niezmiennie pyszna kawa

Papierowe kubki mają to do siebie, że mogą wpływać na smak kawy. W kubkach wielorazowych wykorzystuje się tworzywo wolne od BPA i BPS, które jest przeznaczone do przechowywania żywności i nie zmienia smaku kawy. Jeśli mimo to mamy wątpliwości, alternatywą jest szklany kubek do kawy na wynos, wykonany z wytrzymałego, hartowanego szkła.

Polecane

pixel