Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

PODRÓŻE Z KAWĄ

2017-01-09
PODRÓŻE Z KAWĄ

Kawa to ten napój, z którym wielu z nas nie może się rozstać nawet na jeden dzień. Kiedy wyruszamy w podróż warto więc zaopatrzyć się w niezbędne sprzęty, dzięki którym nawet na łonie natury będziemy mogli napić się takiej małej czarnej, jaką najbardziej lubimy. Co warto zabrać, by cieszyć się smakiem idealnej kawy w podróży?

Podróż z kawą i czajnikiem

W swoją podróż najprawdopodobniej nie zabierzemy ekspresu do przyrządzenia włoskiej kawy. Musimy więc postawić na prostsze sprzęty. Jednym z podstawowych akcesoriów, o którym warto pamiętać jest oczywiście czajnik. Jeśli będziemy mieć dostęp do energii elektrycznej, to możemy w podróż zabrać czajnik elektryczny firmy Hario. Jego konstrukcja nadaje się idealnie do wykorzystania przy alternatywnych metodach parzenia kawy ze względu na dobrze wyprofilowaną szyjkę, która zapewnia kontrolę na strumieniem wody.

Wybierając się w tereny pozbawione prądu najlepiej zaopatrzyć się w czajnik turystyczny i mały palnik zasilany gazem. Dzięki takiemu zestawowi będziemy w stanie cieszyć się kawą, nawet jeśli znajdziemy się z dala od cywilizacji.

Świeżo mielona kawa? Zabierz młynek

Jeśli zależy nam na tym, by nasza kawa w podróży była aromatyczna, to ziarna powinny być mielone zaraz przed jej zaparzeniem. Elektryczne młynki są ciężkie i zajmują wiele miejsca, ale na szczęście ich ręczne odpowiedniki zazwyczaj są kompaktowe i zmieszczą się w każdej walizce. Pamiętajmy o tym, by przy wyborze postawić na młynki żarnowe, ponieważ tylko one będą w stanie zmielić ziarna naszej kawy równomiernie, nie pozostawiając zbyt wiele pyłu kawowego. Nie zapominajmy również o tym, by sprawdzić, czy nasz sprzęt ma możliwość regulacji stopnia mielenia.

Aeropress – niezniszczalny i praktyczny sprzęt do parzenia kawy

Większość z nas nie lubi fusów w swojej kawie, a zabranie ekspresu ciśnieniowego może znacząco przekroczyć limit naszego bagażu. Na rynku możemy znaleźć wiele kompaktowych urządzeń do parzenia kawy, dzięki którym można cieszyć się smakiem małej czarnej w dowolnym miejscu na ziemi. Jednym z popularniejszych rozwiązań jest wynaleziony w 2005 roku Aeropress. Jest wykonany z wysokiej jakości plastiku i swoim kształtem przypomina dużą strzykawkę – takim mianem też nazywają go czasem bariści. Dzięki temu urządzeniu możemy uzyskać kawę wyjątkowo intensywną i aromatyczną. Do aeropressu ziarno mielimy w średnim stopniu, podobnie, jak w przypadku drippera. Popularność tego urządzenia wynika ponadto z niskiej ceny. Można go znaleźć już za niewiele ponad 100 zł. W zestawie znajdziemy również miarkę, dzięki czemu w podróż w kawą nie musimy zabierać wagi.

Jeśli jednak stawiamy na rozwiązania nieco bardziej klasyczne, to możemy zdecydować się na zakup kawiarki. W tym przypadku nie będzie konieczności zabierania ze sobą czajnika, ponieważ to w dolnej części tego urządzenia podgrzewana jest woda. Za pomocą kawiarki będziemy mogli uzyskać smak naparu zbliżony do espresso.

Polecane

FELLOW PRISMO

FELLOW PRISMO

149,00 zł brutto
pixel