Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ranking ekspresów automatycznych

2019-03-12
Ranking ekspresów automatycznych

Z ostatniego wpisu zamieszczonego na naszym blogu, wiemy już, że wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje tego typu sprzętów. Są to ekspresy ciśnieniowe, ekspresy przelewowe oraz ekspresy kapsułkowe. Na bazie porównania dostępnych modeli ekspresów wysnuliśmy wniosek, że tymi, które rzeczywiście zasługują na uwagę osób oczekujących najdoskonalszej kawy są pierwsze z wymienionych, czyli ekspresy ciśnieniowe. Przy poprzedniej okazji zaznaczyliśmy także, że ekspresy te można jeszcze podzielić na automatyczne oraz kolbowe. Tym razem przedstawiamy ranking ekspresów automatycznych, który stworzyliśmy uwzględniając pojawiające się w internecie opinie, recenzje i inne uwagi kawoszy, i który mamy nadzieję, pomoże Państwu wybrać model idealny.

Ranking ekspresów automatycznych według Café Silesia

Dlaczego tym razem zdecydowaliśmy się na ranking ekspresów automatycznych? Biorąc pod uwagę dostępne rodzaje ekspresów do kawy, czyli ekspresy ciśnieniowe, przelewowe i kapsułkowe prawdopodobnie tymi, które cieszą się największym zainteresowaniem wśród konsumentów są pierwsze z wymienionych. Zawężając zaś możliwość wyboru do ekspresów automatycznych i kolbowych okazuje się, że zamieszczane w internecie opinie, recenzje, ale też wyniki sprzedaży sklepów jednoznacznie wskazują na modele automatyczne. I nic w tym dziwnego - to z ich pomocą praktycznie każdy z nas jest w stanie przygotować wyśmienitą małą czarną czy też latte. Jaki ekspres automatyczny jednak wybrać? Który spośród setek, a być może i tysięcy oferowanych przez różnych producentów egzemplarzy stanowi gwarancję jakości i zadowolenia? Oto ranking ekspresów automatycznych, które cieszą się pozytywnymi opiniami, recenzjami, a co za tym idzie największym uznaniem.

Ekspres JURA E8 Platin
Ranking ekspresów automatycznych
Jura E8 - nowoczesny, wysokiej klasy ekspres do kawy. Piękny design i najwyższa jakość pod każdym względem. Z możliwością przygotowania kawy flat white, latte macchiato, czy cappuccino za naciśnięciem jednego przycisku!

KUP TERAZ
Ekspres JURA ENA 8 Sunset Red
Ranking ekspresów automatycznych
Nowy, rewelacyjny ekspres na jedną filiżankę: mały, prosty w obsłudze, piękny – absolutny "must have" dla wszystkich smakoszy kawy i estetów. ENA 8 zachwyca specjałami kawowymi, przygotowanymi ze świeżo mielonej kawy, nie z kapsułki. Wiele różnych specjałów dostępnych za naciśnięciem jednego przycisku sprosta wymaganiom nawet najbardziej wybrednego podniebienia.

KUP TERAZ
Ekspres JURA D6 Platin
Ranking ekspresów automatycznych
Linia D charakteryzuje się prostymi, czystymi formami oraz najwyższą jakością wykonania. Obsługa wyświetlacza tekstowego i pokrętła o zoptymalizowanej ergonomii jest łatwa i intuicyjna. Podobnie intuicyjny jest panel programowania i konserwacja. Dzięki pionierskim technologiom kawowe klasyki o jakości niczym od najlepszego baristy płyną do filiżanki po wykonaniu zaledwie kilku ruchów.

KUP TERAZ

Ranking ekspresów automatycznych - kryteria

Zanim przejdziemy do ostatecznego podsumowania oraz krótkiego zaprezentowania, która spośród dostępnych marek ekspresów automatycznych zasługuje naszym zdaniem na wyróżnienie i jakie są ku temu powody, uprzednio należałoby określić pewien klucz. Najogólniej rzecz biorąc, wymienić można dwa, podstawowe kryteria, a mianowicie kryterium jakości (związane ze stroną techniczną) oraz kryterium estetyki (dotyczące strony wizualnej, designu). Ekspresy automatyczne z założenia mają umożliwiać przygotowywanie doskonałego espresso oraz napojów mlecznych na jego bazie (cappuccino) nawet osobom niewprawionym w sztuce parzenia małej czarnej. Ich obsługa powinna więc być maksymalnie uproszczona, ograniczać się jedynie do konieczności naciśnięcia odpowiedniego przycisku i ewentualnego spienienie mleka z pomocą specjalnej dyszy. Aby było to możliwe, tzn., by przygotowywana w taki sposób kawa naprawdę była świetna, niezbędne są dopracowane w każdym calu rozwiązania technologiczne. Oczekując zaś, co jest rzeczą naturalną, że ekspres powinien spokojnie posłużyć w użytku domowym co najmniej kilka, a w najlepszym razie kilkanaście lat, ogromnie ważne są trwałe, solidne materiały, z jakich został wyprodukowany. Niemniej istotny jest ponadczasowy design, który sprawi, że ekspres automatyczny będzie także ozdobą każdej kuchni.

Ranking ekspresów automatycznych - ekspresy Jura

Nie ulega wątpliwości, że na kilka pierwszych miejsc w rankingu ekspresów automatycznych przede wszystkim zasłużyły sobie modele marki Jura. Szwajcarska firma, która powstała już w 1931 roku od lat zajmuje się sprzedażą na rynek międzynarodowy solidnych, super nowoczesnych, minimalistycznych ekspresów automatycznych do kawy. Nie dziwi więc, że pośród opinii, recenzji i innych uwag zarówno amatorów kawy, jak i profesjonalnych baristów, roasterów itd. trudno byłoby znaleźć te negatywne. Jura to klasa sama w sobie. Szwajcarska precyzja, ścisłe normy jakościowe, trwałość wykorzystywanych materiałów, innowacyjne rozwiązania, łatwość obsługi oraz najnowsze technologie w połączeniu z wzorcowym designem i zdumiewającą wręcz kreatywnością inżynierów i projektantów decydują o tym, że ekspresom Jura trudno byłoby odmówić wygranej w rankingu ekspresów automatycznych. Tym bardziej, że szwajcarski producent ma do zaproponowania rozmaite modele. Jedne z nich wyróżniają się niewielkimi, kompaktowymi rozmiarami i pozwalają na zaparzenie jednorazowo jednej kawy, inne, nieco większe, bardziej rozbudowane - dwóch kaw.

pixel