Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ranking ekspresów kolbowych

2019-03-12
Ranking ekspresów kolbowych

Coraz więcej osób, które być może jeszcze do niedawna standardowo sięgały po tzw. kawę rozpuszczalną lub popularnie nazywaną zalewajką kawę sypaną, obecnie zaczyna zagłębiać się w tajniki wzorcowego parzenia małej czarnej. Jednak prócz wiedzy i oczywiście wysokiej jakości ziaren, niezbędny jest również odpowiedni sprzęt. I rzeczywiście, przeglądając zamieszczane w internecie opinie, recenzje i inne komentarze związane najogólniej mówiąc z kawą, można zauważyć stale rosnącą popularność ekspresów do kawy. Zarówno grono posiadaczy tego typu sprzętów, jak i tych, którzy poszukują modelu, który spełni ich potrzeby i wymagania stale się powiększa. Z myślą o tych ostatnich, przedstawiamy ranking ekspresów kolbowych.

Ranking ekspresów kolbowych według Café Silesia

Każdy, kto planuje zakup ekspresu do kawy, w pierwszej kolejności musi zdecydować czy będzie to ekspres ciśnieniowy, przelewowy czy kapsułkowy. A jeśli już ostateczny wybór padnie na najbardziej profesjonalny sprzęt, z pomocą którego można zaparzyć espresso doskonałe, czyli ekspres ciśnieniowy, pozostaje wytypować między ekspresem automatycznym, a kolbowym. Jako, że w poprzednim wpisie porównaliśmy najlepsze naszym zdaniem ekspresy automatyczne, z pomocą których, nawet laik zaparzy świetną kawę, tym razem prezentujemy ranking ekspresów kolbowych.

Ekspres BEZZERA BZ 10
Ranking ekspresów kolbowych
Wyposażony w pompę wibracyjną oraz autorską grupę zaparzającą wynalezioną przez Luigi Bezzerę. Proces parzenia uruchamia się poprzez przycisk, który automatycznie zwalnia zawór i rozpoczyna dozowanie wody do zaparzenia kawy. Ponowne użycie przycisku kończy proces w wybranym przez użytkownika momencie. Grupa zaparzająca wyposażona jest w dwuelementowy system grzewczy zapewniający stabilną temperaturę. Zastosowany w tym modelu efektywny wymiennik ciepła pozwala na bezproblemową pracę z dużą częstotliwością.

KUP TERAZ
Ekspres BEZZERA MAGICA S PID
Ranking ekspresów kolbowych
Wysokiej klasy produkt zawierający zaawansowane technologicznie rozwiązania przy zachowaniu tradycyjnego wzornictwa.

KUP TERAZ
Ekspres BEZZERA 13 - M
Ranking ekspresów kolbowych
Wyposażony w pompę wibracyjną najwyższej klasy ekspres kolbowy. Profesjonalną grupę zaparzającą (identyczną jak w przypadku modeli gastronomicznych) uruchamia się poprzez przycisk, który automatycznie zwalnia zawór i rozpoczyna dozowanie wody do zaparzenia kawy. Ponowne użycie przycisku kończy proces w wybranym przez użytkownika momencie. Zastosowany w tym modelu efektywny wymiennik ciepła pozwala na bezproblemową pracę z dużą częstotliwością.

KUP TERAZ

Ranking ekspresów kolbowych - ekspresy Bezzera

W rankingu ekspresów kolbowych, będących zdecydowanie najnowocześniejszymi, ale też najbardziej profesjonalnymi sprzętami służącymi parzeniu doskonałego espresso oraz napojów mlecznych na jego bazie, na wyróżnienie zasługują dwaj producenci. Pierwszym z nich jest Bezzera. Firma stworzona przez Luigiego Bezzera już w 1906 roku zaprezentowała światu pierwszy, zautomatyzowany, kolbowy ekspres do kawy. I tak, od ponad wieku Bezzera wciąż zachwyca najwyższej jakości ekspresami, które bezkonkurencyjnie zajmują pierwsze miejsce niemal w każdym rankingu ekspresów kolbowych. Co więcej, ekspresy z charakterystycznym logo nawiązującym do Viscontich (słynnych, mediolańskich arystokratów) to znak rozpoznawczy kawiarni, w których niewątpliwie można skosztować wyśmienitej kawy. Trzeba bowiem wiedzieć, że poza kilkoma, kompaktowymi ekspresami do użytku domowego, Bezzera w swej ofercie posiada przede wszystkim ekspresy profesjonalne (do kawiarni i restauracji), które cieszą się pozytywnymi opiniami, recenzjami, a co za tym idzie również zajmują topowe miejsca w rankingach ekspresów kolbowych.

Ranking ekspresów kolbowych - ekspresy La Pavoni

W naszym rankingu ekspresów kolbowych niemalże na równi z ekspresami Bezzera uplasowały się ekspresy La Pavoni. Jak dowodzą zamieszczone na wielu stronach internetowych opinie, recenzje i inne uwagi, sprzęty tej marki również mogą pochwalić się sporym gronem usatysfakcjonowanych, wiernych klientów. Trzeba przy tym zaznaczyć, że La Pavoni to nie tylko gwarancja doskonałego smaku małej czarnej, ale też absolutnie unikatowy design. Ekspresów kolbowych La Pavoni nie sposób pomylić z jakimikolwiek innymi kawowymi sprzętami. Trzeba więc szczerze przyznać, że to właśnie ich design, który w XXI wieku odgrywa przecież ogromnie ważną rolę, m.in. decyduje o tym, że w rankingu ekspresów kolbowych, produkty La Pavoni biją na głowę modele innych producentów. W końcu, nie sposób zaprzeczyć temu, że we współczesnych domach elementy wyposażenia takie, jak ekspresy właśnie poza swą podstawową funkcją (parzenie aromatycznej kawy), pełnią także rolę modnej dekoracji. Oczywiście nie tylko o design się tu rozchodzi - La Pavoni to także świetne parametry techniczne i wysokiej klasy elementy.

Polecane

pixel