Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Turystyczny młynek do kawy – dobra kawa w podróży!

2020-06-26
Turystyczny młynek do kawy – dobra kawa w podróży!

Już za moment rozpocznie się kalendarzowe lato, a wraz z nim wakacje i częstsze podróżowanie. To wspaniały czas na odkrywanie nowych miejsc lub zaszycie się w głuszy i prawdziwy relaks. Niestety kawosze często narzekają, że w trakcie wakacyjnych wojaży nieraz trudno o dobrą kawę. Rozwiązaniem tego problemu jest posiadanie własnego sprzętu do przygotowania kawy. Doskonale sprawdzi się plastikowy dripper bądź Aeropress, które nie zajmą dużo miejsca w plecaku. Jeżeli często podróżujemy, warto zaopatrzyć się także w turystyczny młynek do kawy, by za każdy razem cieszyć się aromatem świeżo zmielonych ziaren.

Kawa w podróży – nie zawsze dobra

Będąc poza domem najczęściej pijemy kawę w kawiarni. W każdym większym mieście znajdziemy co najmniej kilka lokali, które serwują dobrą kawę. W trakcie podróży dostęp do ulubionej kawy może być ograniczony. Na dłuższych trasach pozostaje kawa na stacjach benzynowych bądź w lokalach szybkiej obsługi, jednak nie ma co liczyć na dobrą jakość, czy zaskakujący smak. Jeśli postanowimy spędzić urlop na odludziu, o kawę musimy zadbać we własnym zakresie. I wcale nie oznacza to, że musimy zabierać ze sobą połowę wyposażenia kuchni!

ręczny młynek do kawy Hario Smart G, Delter Coffee Press

Do przygotowania kawy w podróży wystarczy urządzenie do zaparzania np. Aeropress GO Travel Coffee Press, plastikowy dripper Hario lub DELTER Coffee Press. Wszystkie te sprzęty są wykonane z tworzyw sztucznych, są więc lekkie i nie uszkodzą się w torbie, a potrzebne do nich filtry zmieszczą się do najmniejszej kieszeni. Jeżeli będziemy mieli dostęp do kuchenki, możemy spakować do bagażu kawiarkę.

Najważniejszym akcesorium, które powinno się znaleźć w naszej torbie podróżnej jest młynek do kawy. W podróży najlepiej sprawdzi się młynek ręczny, który zajmuje niewiele miejsca i przygotuje przemiał pod różne metody zaparzania kawy.

Turystyczny młynek do kawy – dlaczego ręczny będzie najlepszy?

Turystyczny ręczny młynek do kawy

Dobrej jakości młynek ręczny to znakomity wybór dla osób, które piją kawę zaparzaną metodami alternatywnymi. Nie wymagają one bowiem tak idealnie równomiernego przemiału jak w przypadku kawy do espresso, jednak tego typu młynek jest wystarczająco precyzyjny, by osiągnąć optymalny czas parzenia ziaren. Co więcej, przy pomocy młynka ręcznego z powodzeniem przygotujemy przemiał odpowiedni również do kawiarki. Regulacja grubości mielenia jest zazwyczaj bezstopniowa, ale bardzo intuicyjna, więc po kilku użyciach bez większych trudności uzyskamy pożądaną grubość przemiału.

Młynek ręczny ceramiczny HARIO SKERTON PRO, Aeropreess

Niekwestionowaną zaletą młynków ręcznych jest ich stosunkowo niska cena. Za sprzęt warty polecenia wydać musimy około 150 – 269 zł i choć dla niektórych cena ta może wydawać się nieco wygórowana, idzie za nią wysoka jakość wszystkich komponentów, większa precyzja mielenia oraz trwałość. Jeżeli będziemy się dobrze obchodzić z naszym młynkiem, posłuży nam przez wiele lat.

podróżny młynek ręczny ceramiczny HARIO SMART G

Jeżeli jest nam potrzeby turystyczny młynek do kawy, nie ma lepszego rozwiązania, niż młynek zasilany siłą naszych mięśni. Młynki ręczne to bardzo kompaktowe urządzenia, dzięki niewielkim rozmiarom zmieszczą się w każdym plecaku. W bardziej ekstremalnych warunkach sprawdzi się młynek z pojemnikiem na kawę wykonanym z tworzywa, które nie stłucze się w razie upadku na ziemię. Ponadto, młynek ręczny łatwo utrzymać w czystości. Wystarczy go rozkręcić i umyć poszczególne elementy pod bieżącą wodą, by pozbyć się pyłu oraz innych pozostałości kawy.

Jaki turystyczny młynek do kawy wybrać?

W kategorii młynków ręcznych dobrą opinią cieszą się młynki japońskiej marki Hario. Sprzęty te są niezawodne, charakteryzują się wysoką precyzją wykonania oraz minimalistycznym designem. Jeżeli nie chcemy wydawać na turystyczny młynek do kawy dużych kwot, ręczne młynki Hario to świetny wybór.

/product-pol-1345-Mlynek-reczny-ceramiczny-HARIO-SMART-G.html

Wśród dostępnych modeli najbardziej kompaktowy i poręczny jest młynek Hario Smart G. Jego obudowę wykonano z tworzywa sztucznego, które jest odporne na uszkodzenia. Stalową rączkę można zdjąć i umieścić pod silikonową opaską, co ułatwi transport młynka. Zbiornik na ziarna pomieści około 24 gramów kawy, więc to idealny sprzęt dla par lub osób podróżujących w pojedynkę.

Młynek ręczny ceramiczny HARIO MINI-SLIM PRO - srebrny

Jeżeli zależy nam na bardziej solidnym młynku, któremu nie straszne są ekstremalne warunki, wybierzmy młynek Hario Mini-Slim PRO. To młodszy i bardziej wytrzymały brat popularnego modelu Hario Slim. Tym, co go wyróżnia, jest obudowa wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej o matowym wykończeniu. Jednorazowo pozwala przygotować kawę dla 1-2 osób, stopień mielenia reguluje się za pomocą pokrętła, które znajduje się pod żarnem.

Młynek ręczny ceramiczny HARIO SKERTON PRO

Osobom, które piją dużo kawy lub przygotowują kawę dla większej liczby osób, rekomendujemy młynek Hario Skerton PRO. Może on pomieścić nawet 100 g zmielonej kawy, a dzięki dołączonej do zestawu pokrywce przemiał dłużej zachowa swój aromat. Zbiornik na ziarna wykonano z tworzywa sztucznego oraz stali nierdzewnej, jednak dolny pojemnik jest szklany, dlatego trzeba się z nim obchodzić ostrożniej. Dla zwiększenia bezpieczeństwa młynek wyposażono w gumową, antypoślizgową podstawkę.

Polecane

pixel