Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kubek termiczny do kawy – domowy sposób na oszczędność?

2017-03-05
Kubek termiczny do kawy – domowy sposób na oszczędność?

Coraz więcej osób w Polsce korzysta z kubków termicznych. I nie mamy tu na myśli kubków stosowanych podczas wypraw w góry. Niewielkie kubki o pojemności do 500 ml są obecnie dostępne w licznych sklepach. Czy samodzielnie przygotowana kawa w kubku termicznym to lepszy pomysł niż szybka kawa na wynos z kawiarni? Sprawdźmy!

Każdy z nas z pewnością ma swój ulubiony gatunek kawy i sposób jej przyrządzania – dlaczego więc nie mieć jej przy sobie w drodze do pracy czy podczas pracy? Nie jesteśmy skazani na kawę na wynos ze stacji benzynowych czy nieznanych nam kawiarni. Posiadając kubek termiczny możemy wziąć ulubiony napój (również herbatę!) ze sobą. Co istotne: kubki termiczne przydadzą się nam nie tylko jesienią czy zimą – doskonale też izolują temperaturę chłodnych napojów. Co warto wiedzieć o kubkach termicznych? Oto kilka wskazówek dla kupujących.

Ile kosztuje kubek termiczny?

Pierwsze pytanie zadawane przez osoby zainteresowane kupnem kubka termicznego jest: ile to kosztuje. Tu jednak nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Na polskim rynku znajdziemy kubki za 30, 50, 100, 200 zł. Wszystko zależy od wykorzystanych do ich produkcji materiałów, marki. Na początek warto zainteresować się kubkami nie droższymi niż 80-100 zł. Dzięki temu będziemy mogli ocenić, czy taki rodzaj przechowywania kawy nam odpowiada. Podczas przeglądania kolejnych modeli zwróćmy uwagę na kształt kubka oraz jego uchwyt. Wiele kubków dedykowanych jest do samochodów. Jeśli nasza praca przebiega w większości w drodze takie rozwiązanie może okazać się strzałem w dziesiątkę. Niezwykle istotna jest pokrywka – przyjrzyjmy się w jaki sposób ją odblokować, aby móc pić, a chwile później zabezpieczyć płyn wewnątrz kubka. Jeśli istnieje taka możliwość sprawdźmy szczelność pokrywki – to właśnie od niej w dużej mierze zależy zachowanie ciepła napoju.

Materiały są ważne!

Najistotniejszym zagadnieniem jest to, z jakiego materiału wykonano. Obecnie najpopularniejsze materiały to szkło, aluminium i plastik – każdy z nich ma swoje zalety i wady. Najbardziej pożądanym jest oczywiście szkło, jednak musimy pamiętać, że jest ono niezwykle kruche. Obecnie wiele kubków wykonuje się także ze stali nierdzewnej i mają one podwójną budowę. To dobry wybór, musimy jednak pamiętać, aby takiego kubka nie używać w kuchenkach mikrofalowych.

Podsumowując: zwracajmy uwagę na pojemność kubka, jego budowę, brak lub obecność uchwytu. Dopasujmy model do siebie decydując, czy będzie on przewożony w samochodzie, przenoszony w torebce czy plecaku czy po prostu służył nam w biurze czy w szkole.

pixel