CIŚNIENIOWY EKSPRES DO KAWY

( ilość produktów: 85 )

Każdy miłośnik kawy marzy o ekspresie ciśnieniowym, dzięki któremu można przygotować wyjątkowo aromatyczną esencję tego napoju. Dobrze jest wybierać sprawdzone urządzenia od cenionych producentów, dzięki którym zyskuje się nie tylko idealny smak, ale także gwarancję jakości samego sprzętu. Jeśli właśnie na tym zależy Ci podczas wyboru ekspresu ciśnieniowego, to zachęcamy Cię do zapoznania się z ofertą ekspresów do kawy w Cafe Silesia.

Ekspres ciśnieniowy – ulubiony napój w Twoim zaciszu domowym

Ekspres ciśnieniowy umożliwia przygotowywanie wielu rodzajów kaw. Podstawową funkcją urządzenia jest parzenie aromatycznego espresso, stanowiącego odrębny napój bądź podstawowy składnik innych propozycji takich, jak:

 • americano,
 • latte,
 • cappuccino,
 • flat white.

Niektóre ekspresy do kawy ciśnieniowe umożliwiają przygotowywanie gorącej czekolady bądź spienionego ciepłego mleka.

Ekspresy ciśnieniowe – dostosowane do potrzeb użytkowników

Ze względu na sposób uzyskiwania aromatycznej esencji kawowej, ekspresy ciśnieniowe dzieli się na:

 • kolbowe,
 • automatyczne,
 • kapsułkowe.

Wybór jednego z nich należy dostosować do indywidualnych preferencji, biorąc pod uwagę zarówno smak uzyskiwanego napoju, czas jego parzenia, jak i liczbę czynności potrzebnych do wykonania w trakcie przygotowywania kawy. Decyzja o tym, jakie urządzenie ostatecznie się wybierze, powinna być również uwarunkowana przestrzenią jaką się dysponuje. W lokalach gastronomicznych sprawdzają się bardzo rozbudowane modele, które umożliwiają przygotowywanie dużej ilości kawy jednocześnie. Dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z przygotowywaniem pobudzającego napoju, bardziej poleca się mały ekspres ciśnieniowy.

Ekspres ciśnieniowy do kawy – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Chcąc posiadać dobry ekspres do kawy ciśnieniowy z młynkiem, przy zakupie należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, mających wpływ na to, jak urządzenie będzie funkcjonowało.

 • Moc i ciśnienie – każdy ekspres do kawy ciśnieniowy powinien posiadać odpowiednią moc oraz ciśnienie. Podkreśla się, że powinny one wynosić kolejno minimum 1500 wat oraz 9 barów. Im większa liczba parametrów, tym kawa jest bardziej aromatyczna.
 • Młynek – ekspresy do kawy ciśnieniowe posiadają zazwyczaj wbudowane młynki, które pozwalają na uzyskanie idealnej konsystencji mieszanki gotowej do parzenia. Stalowy młynek charakteryzuje się bardzo cichą pracą, natomiast ceramiczny jest bardziej wytrzymały.
 • Ekran – nowoczesne ciśnieniowe ekspresy do kawy posiadają ekrany dotykowe, które umożliwiają łatwy i szybki wybór odpowiednich parametrów uzyskiwanego napoju.
 • Spieniacz mleka – większość urządzeń posiada opcję spieniania mleka. Dzięki temu możliwe jest przygotowanie mlecznych kaw, takich jak latte czy cappuccino. Spieniacz do mleka może być integralną częścią ciśnieniowego ekspresu do kawy, bądź osobno wbudowanym elementem.
 • Dodatkowe funkcje – dobry ekspres do kawy ciśnieniowy z młynkiem, który jest innowacyjny, powinien posiadać dodatkowe funkcje. Jedną z nich jest np. możliwość sterowania urządzeniem za pomocą aplikacji mobilnej. Jako dodatkową funkcję można również traktować możliwość decydowania o mocy napoju, stopniu mielenia ziaren czy temperaturze i intensywności spienionego mleka.

Ekspres do kawy ciśnieniowy w Cafe Silesia

W sklepie internetowym Cafe Silesia można znaleźć zarówno duży, jak i mały ekspres ciśnieniowy. Dzięki temu każdy ma możliwość znalezienia urządzenia wyłącznie dla siebie i swoich preferencji. Posiadamy modele od sprawdzonych producentów, co gwarantuje wysoką jakość naszych produktów.

Ekspres ciśnieniowy do kawy – wybierz model dla siebie i ciesz się aromatycznym napojem w swoim domu!

pixel