KAWA ARABICA

( ilość produktów: 280 )

Podczas przygotowywania kawy niezwykle ważny jest odpowiedni dobór ziaren. Decydują one o tym, jaki smak i aromat będzie ostatecznie posiadał dany napój. Do jednej z najczęściej wybieranych rodzajów mieszanek należy kawa Arabica.

Kawa Arabica – produkt do użytku domowego i profesjonalnego

Kawa Arabica należy do jednej z dwóch najbardziej popularnych mieszanek ziaren na całym świecie. Odmiana ta sama w sobie stanowi prawie 70% rynku. Jest ona wykorzystywana zarówno w warunkach domowych, jak i przez profesjonalnych baristów w kawiarniach i restauracjach. Gatunek kawy Arabskiej ceniony jest za wysoką jakość i wyjątkowy smak. Aromatyczny napój uzyskiwany na bazie tej mieszanki w bardzo szybki sposób zyskał szerokie grono odbiorców. Jego przygotowanie może odbywać się przy wykorzystaniu zarówno kawy Arabica ziarnistej, jak i tej w postaci mielonej.

Kawa Arabica ziarnista – wymagająca uprawa, najlepsze ziarna

Gatunek kawy arabskiej uprawiany jest na wysokościach od 800 do 2200 metrów nad poziomem morza. Tereny górzyste oraz panujące na nim warunki pogodowe w postaci silnego nasłonecznienia, oraz żyznej gleby wulkanicznej sprawiają, że kawa Arabica posiada dość mocny, intensywny smak i aromat. Najczęściej drzewa kawowca tego gatunku znajdują się na terenach Brazylii, Kolumbii, Indii, Afryki Równikowej. Sięgają one od 3 do 5 metrów.

Kawa Arabica – cena

Otrzymanie dobrej jakości ziaren kawy Arabica jest zależne od wielu czynników. Składają się na to nie tylko odpowiednie warunki pogodowe, ale również prawidłowa uprawa krzewów. Koszty plantacji gatunku kawy Arabskiej są dość wysokie, co przekłada się na jej cenę. Trzeba jednak wiedzieć, że cena idzie w parze z aksamitnym smakiem i zapachem. Dzięki temu kawa Arabica uznawana jest za bardzo szlachetną.

Z czego słynie gatunek kawy arabskiej?

Kawa Arabica posiada bardzo charakterystyczny smak. Ze względu na pracochłonny proces uprawy posiada mało goryczkowaty charakter, dzięki czemu polecana jest osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z pobudzającym napojem. Jest to związane ze znacznie mniejszą ilością kofeiny niż w przypadku innych mieszanek. Kawa ziarnista Arabica posiada jej bowiem od 0,9 do 1,4%.

Nuty smakowe Arabiki doceniają nawet najwięksi smakosze. Ze względu na klimat, wysokość upraw, glebę czy sposób obróbki, kawa Arabica może posiadać aromat:

  • owocowy,
  • kwiatowy,
  • miodowy,
  • karmelowy,
  • czekoladowy.

Rodzaje kawy Arabica

Kupując kawę Arabica, można zdecydować się na tzw. single, czyli produkty jednorodne, pochodzące z jednego konkretnego regionu lub na mieszanki skomponowane według specjalnych receptur, pozwalających na wydobywanie zbilansowanego smaku i aromatu. Istnieje sporo producentów, którzy w swoich ofertach posiadają bardzo ciekawe kompozycje kaw ziarnistych Arabica. Do najczęściej wybieranych należą między innymi:

  • kawa Arabica ziarnista Agust Evo,
  • Arabica kawa ziarnista La Brasiliana,
  • kawa ziarnista Arabica Caffen,
  • kawa Arabica mielona Costa Coffee.

Arabica – kawa ziarnista w sklepie Cafe Silesia

Kawa Arabica ziarnista ma unikalny i łatwo rozpoznawalny wygląd. Jej nasiona posiadają charakterystyczny kształt litery S. Cechują się specyficznym “szwem” i są dość podłużne. Do przygotowania napoju na ich bazie można wykorzystać wiele przyrządów takich, jak ekspres, kawiarka, ekspres przelewowy.

W naszym sklepie Cafe Silesia oferujemy Państwu dostęp do wielu ciekawych mieszanek kawy Arabica, wśród których można znaleźć zarówno aromaty słodsze, jak i bardziej cytrusowe. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

pixel