Przeceniaj towary oznaczone kodem KAWATATY6
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

KAWA ARABICA

( ilość produktów: 323 )

Podczas przygotowywania kawy niezwykle ważny jest odpowiedni dobór ziaren. Decydują one o tym, jaki smak i aromat będzie ostatecznie posiadał dany napój. Do jednej z najczęściej wybieranych rodzajów mieszanek należy kawa Arabica.

Kawa Arabica – produkt do użytku domowego i profesjonalnego

Kawa Arabica należy do jednej z dwóch najbardziej popularnych mieszanek ziaren na całym świecie. Odmiana ta sama w sobie stanowi prawie 70% rynku. Jest ona wykorzystywana zarówno w warunkach domowych, jak i przez profesjonalnych baristów w kawiarniach i restauracjach. Gatunek kawy Arabskiej ceniony jest za wysoką jakość i wyjątkowy smak. Aromatyczny napój uzyskiwany na bazie tej mieszanki w bardzo szybki sposób zyskał szerokie grono odbiorców. Jego przygotowanie może odbywać się przy wykorzystaniu zarówno kawy Arabica ziarnistej, jak i tej w postaci mielonej.

Kawa Arabica, często również nazywana kawą arabika, cieszy się uznaniem zarówno wśród amatorów domowego parzenia, jak i profesjonalnych baristów. Odmiana ta, będąca częścią świata kawy, swoim unikalnym smakiem i aromatem zdobyła serca miłośników tego napoju na całym globie. Zrozumienie różnic pomiędzy kawą Arabica i innymi odmianami, takimi jak kawa robusta, jest kluczowe dla docenienia bogactwa smaków i aromatów, które kawa ma do zaoferowania. Bez względu na to, czy wybierasz kawę coffee arabica do przygotowania w domowym zaciszu, czy też poszukujesz smaków idealnych do wykorzystania w profesjonalnej kawiarni, warto poznać tę wyjątkową odmianę kawy bliżej.

Bogactwo smaków arabiki w domowej kawie

Kawa arabika, szczególnie ta określana mianem kawy 100% Arabica, jest niekwestionowanym wyborem dla osób, które w codziennym picie kawy szukają głębi i wielowymiarowości smaku. W dobie, gdy picie kawy stało się dla wielu rytuałem i chwilą relaksu, wybór odpowiedniej odmiany jest kluczowy. Świat kawy jest pełen niespodzianek i odkrywanie go, zwłaszcza przez pryzmat tak znakomitych gatunków jak kawa arabika, może być prawdziwą przygodą dla naszych kubków smakowych. Od lat gatunek kawy Arabica zdobywa serca i podniebienia ludzi na całym świecie, inspirując do eksplorowania różnorodności tego, co kawa ma do zaoferowania.

Arabika vs robusta — bitwa gigantów świata kawy

Kawa robusta, będąca drugą obok arabiki bardzo popularną odmianą kawy, często porównywana jest z nią ze względu na swoją inną, bardziej wyrazistą i mocniejszą charakterystykę smaku oraz wyższą zawartość kofeiny. Jednak dla wielu, arabika, z jej delikatnością i bogactwem subtelnych smaków, jest niekwestionowaną królową w świecie kawy. To z arabiki przyrządzane są najczęściej espresso, stanowiące fundament dla wielu innych popularnych napojów kawowych. Dlatego dla tych, którzy poszukują najlepszej kawy, do codziennego rytuału picia kawy często wybierana jest właśnie kawa Arabica.

Arabika w profesjonalnych kawiarniach

Barmani i baristki na całym świecie często sięgają po ziarna arabiki, aby dostarczyć swoim gościom najwyższej jakości doznania. Gatunek kawy arabica, z jego subtelnością i różnorodnością, stwarza nieograniczone możliwości w kreowaniu nowych, ekscytujących kompozycji smakowych. Przy użyciu kawy coffee arabica, profesjonaliści mogą dostarczyć swoim klientom napojów, które są nie tylko wyśmienite, ale także zaskakujące swoją głębią i złożonością. I dla wielu z nas, posmak kawy arabika, z jego unikalną delikatnością i aromatem, jest tym, co definiuje najlepszej kawy doskonałość.

Kawa Arabica ziarnista — wymagająca uprawa, najlepsze ziarna

Gatunek kawy arabskiej, który jest uprawiany na wysokościach od 800 do 2200 metrów nad poziomem morza, stanowi symbol wyjątkowej jakości, przekładającej się na unikatowy, bogaty smak kawy. Tereny górzyste, obfite w silne nasłonecznienie i żyzne gleby wulkaniczne, są idealnymi warunkami dla uprawy coffea arabica. Znajomość warunków oraz technik, które są stosowane w uprawy kawy arabskiej, umożliwia głębsze zrozumienie, skąd bierze się wyjątkowy smak kawy oraz co sprawia, że ziarna pochodzące z tych upraw są tak cenione na całym świecie.

Uprawa i charakterystyka ziaren arabica

Ziarna pochodzące z upraw coffea arabica są wyjątkowe nie tylko ze względu na warunki, w jakich są hodowane, ale także ze względu na ich unikatową charakterystykę i smak kawy, którym obdarowują każdy napar. Prawdziwa kawa 100% arabica to produkt, który na każdym etapie produkcji, od uprawy przez zbiory kawy po prażenie, zachowuje najwyższy standard jakości. Specjalne warunki uprawy coffea arabica oraz staranny proces zbiorów sprawiają, że kawa arabica uprawa jest pracochłonna, ale również niezmiernie satysfakcjonująca dla producentów, którzy wiedzą, że dostarczają jednego z najbardziej pożądanych produktów na rynku.

Od uprawy do kawowego kubka — podróż ziaren arabiki

Charakterystyka ziaren arabica jest często ściśle związana z konkretnymi regionami, z których pochodzą. Dzięki różnorodności warunków, w jakich prowadzone są uprawy ziaren, smak kawy może zaskakiwać nutami owocowymi, czekoladowymi czy nawet floralnymi, wprowadzając porywające doznania smakowe przy każdym łyku. W kontekście uprawy kawy arabskiej, warto również wspomnieć, że coffea arabica uprawa wymaga nie tylko odpowiedniego środowiska, ale także troski i uwagi na każdym etapie produkcji — od momentu, gdy ziarno zostaje zasadzone, aż do chwili, gdy trafia do kawowego kubka. Właściwe techniki uprawy ziaren i staranność podczas zbiorów wpływają na to, że smak kawy jest niepowtarzalny, zachwycając zarówno nowicjuszy w świecie kawy, jak i doświadczonych kawoszy.

Fenomen upraw coffea arabica na świecie

W kontekście globalnym, kawa arabica uprawa to temat, który zainteresuje każdego, kto kiedykolwiek został oczarowany bogactwem smaku i aromatu tego gatunku. Dzięki staranności i pasji producentów, kawa arabica zdobywa serca i podniebienia ludzi na całym świecie, stając się nieodłącznym elementem codziennego rytuału oraz symbolizując momenty relaksu i przyjemności. Warto podkreślić, że każde ziarno, które trafia do konsumenta, jest efektem miesięcy pracy i troski o jak najlepszą jakość, odzwierciedlającą autentyczność i prawdziwość smaków, które kawa 100% arabica ma do zaoferowania.

Kawa 100% arabica – cena

Otrzymanie dobrej jakości ziaren kawy Arabica jest zależne od wielu czynników. Składają się na to nie tylko odpowiednie warunki pogodowe, ale również prawidłowa uprawa krzewów. Koszty plantacji gatunku kawy Arabskiej są dość wysokie, co przekłada się na jej cenę. Trzeba jednak wiedzieć, że cena idzie w parze z aksamitnym smakiem i zapachem. Dzięki temu kawa Arabica uznawana jest za bardzo szlachetną.

Z czego słynie gatunek kawy arabskiej?

Kawa 100% Arabica posiada bardzo charakterystyczny smak. Ze względu na pracochłonny proces uprawy posiada mało goryczkowaty charakter, dzięki czemu polecana jest osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z pobudzającym napojem. Jest to związane ze znacznie mniejszą ilością kofeiny niż w przypadku innych mieszanek. Kawa ziarnista Arabica posiada jej bowiem od 0,9 do 1,4%.

Nuty smakowe Arabiki doceniają nawet najwięksi smakosze. Ze względu na klimat, wysokość upraw, glebę czy sposób obróbki, kawa Arabica może posiadać aromat:

  • owocowy,
  • kwiatowy,
  • miodowy,
  • karmelowy,
  • czekoladowy.

Rodzaje kawy Arabica

Kupując kawę Arabica, można zdecydować się na tzw. single, czyli produkty jednorodne, pochodzące z jednego konkretnego regionu lub na mieszanki skomponowane według specjalnych receptur, pozwalających na wydobywanie zbilansowanego smaku i aromatu. Istnieje sporo producentów, którzy w swoich ofertach posiadają bardzo ciekawe kompozycje kaw ziarnistych Arabica. Do najczęściej wybieranych należą między innymi:

  • kawa Arabica ziarnista Agust Evo,
  • Arabica kawa ziarnista La Brasiliana,
  • kawa ziarnista Arabica Caffen,
  • kawa Arabica mielona Costa Coffee.

Arabica – kawa ziarnista w sklepie Cafe Silesia

Kawa Arabica ziarnista ma unikalny i łatwo rozpoznawalny wygląd. Jej nasiona posiadają charakterystyczny kształt litery S. Cechują się specyficznym “szwem” i są dość podłużne. Do przygotowania napoju na ich bazie można wykorzystać wiele przyrządów takich, jak ekspres, kawiarka, ekspres przelewowy.

W naszym sklepie Cafe Silesia oferujemy Państwu dostęp do wielu ciekawych mieszanek kawy Arabica, wśród których można znaleźć zarówno aromaty słodsze, jak i bardziej cytrusowe. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

MarkaMarka
+ Rozwiń- Ukryj
Przedziały cenowePrzedziały cenowe
AbonamentAbonament
Polecana doPolecana do
+ Rozwiń- Ukryj
PrzeznaczeniePrzeznaczenie
Ziarnista/MielonaZiarnista/Mielona
SkładSkład
+ Rozwiń- Ukryj
Waga (netto)Waga (netto)
+ Rozwiń- Ukryj
Miejsce produkcjiMiejsce produkcji
+ Rozwiń- Ukryj
Stopień paleniaStopień palenia
ObróbkaObróbka
+ Rozwiń- Ukryj
Zawartość kofeinyZawartość kofeiny
PochodzeniePochodzenie
+ Rozwiń- Ukryj
Pokaż tylko Pokaż tylko
Widok
pixel