Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

KAWA DO EKSPRESU AUTOMATYCZNEGO

( ilość produktów: 145 )

Ekspres automatyczny jest innowacyjnym sposobem na przyrządzanie kawy. Pozwala zaoszczędzić czas podczas przygotowywania napoju, a dodatkowo zapewnia jego wyjątkowy smak i aromat. Jeśli posiadasz w swoim domu takie urządzenie i chcesz przyrządzać smaczne napoje, sprawdź, jaka kawa do ekspresu automatycznego nadaje się najlepiej.

Kawa do ekspresu automatycznego

Kawy z przeznaczeniem do espresso często posiadają jasny stopień palenia. Sprawdza się on idealnie do młynków o dużej średnicy. Ekspresy automatyczne często posiadają małą intensywność przemiału, co w przypadku stosowania jasnych ziaren powoduje dość kwaskowaty smak napoju. Jeśli jest się doświadczonym miłośnikiem kawy, nie powinno stanowić to problemu. W przypadku rozpoczynania swojej przygody z kawą do ekspresu automatycznego lepiej wybrać tę, która cechuje się średnim lub mocnym stopniem palenia.

Jaka kawa do ekspresu automatycznego?

Najlepsza kawa powstaje dzięki wykorzystywaniu świeżo mielonych ziaren. Urządzenia takie, jak ekspresy automatyczne często posiadają wmontowane młynki do mielenia. Dobrze jest wybierać produkty, które można zmielić chwilę przed zaparzeniem, co pozwoli uzyskać możliwie najlepszy smak i aromat przygotowywanego napoju. Kawa do ekspresu automatycznego w postaci mielonej nie odbiega znacząco od ziarnistej, posiada jednak delikatniejszy i mniej intensywny smak. Dla osób początkujących świetnie sprawdzają się mieszanki, w których przeważają ziarna odmiany Arabica. Jest to dość łagodna wersja kawy, która po zaparzeniu posiada bardzo aksamitny smak. Dla rozpoczynających przygodę z pobudzającym napojem idealnie nadają się także warianty, posiadające rozmaite nuty smakowe, takie jak:

  • orzechowa,
  • czekoladowa,
  • karmelowa,
  • owocowa.

Należy zaznaczyć, aby wybierać te kawy do ekspresu, których smak i aromat uzyskiwany jest dzięki sposobom uprawy, a nie sztucznym olejkom. Takie substancje mogą bowiem osadzać się na komponentach młynka i ekspresu, znacznie pogarszając ich stan.

Najlepsza kawa do ekspresu automatycznego

Każda kawa do ekspresu automatycznego w naszym sklepie posiada wyjątkowy smak i aromat. Zawdzięczamy to współpracy z cenionymi na całym świecie producentami pobudzającego napoju. Dla bardziej doświadczonych koneserów świetnie sprawdzają się mieszanki z dodatkiem Robusty. Posiadają one sporą ilość kofeiny, która znacząco wzmacnia smak napoju. Chcąc uzyskać łagodniejszy smak, lepiej decydować się na te produkty, w których przeważa Arabica. To, czy kawa do ekspresu automatycznego jest dobra, zależy od okresu jej palenia. Najlepiej bowiem smakują te odmiany, które są świeże. Cafe Silesia oferuje wyłącznie takie produkty, które posiadają szczelne opakowania. Dzięki temu ziarna nie wietrzeją i zachowują swoje aromaty na długo.

Kawa do ekspresu automatycznego dostępna w Cafe Silesia – sprawdź, która najbardziej przypadnie Ci do gustu!

MarkaMarka
+ Rozwiń- Ukryj
Przedziały cenowePrzedziały cenowe
AbonamentAbonament
Polecana doPolecana do
+ Rozwiń- Ukryj
Ziarnista/MielonaZiarnista/Mielona
SkładSkład
+ Rozwiń- Ukryj
Waga (netto)Waga (netto)
Miejsce produkcjiMiejsce produkcji
+ Rozwiń- Ukryj
Stopień paleniaStopień palenia
ObróbkaObróbka
Zawartość kofeinyZawartość kofeiny
PochodzeniePochodzenie
Pokaż tylko Pokaż tylko
Widok
pixel