Przeceniaj towary oznaczone kodem KAWATATY6
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

KAWA GIMOKA

( ilość produktów: 15 )

Kawa to pobudzający napój, który dzięki zawartej w ziarnach kofeinie potrafi postawić na nogi każdego, kto tego potrzebuje. Obecnie na rynku znajduje się nie tylko wiele rodzajów produktów, ale także masa różnych producentów. Jednym z faworytów wśród polskich kawoszy jest producent kawy Gimoka.

Kawa Gimoka – połączenie tradycji i technologii

Kawa Gimoka powstała w roku 1982, w urokliwym miasteczku we Włoszech. Mieszkaniec Lecco, Ivan Padell założył markę, a jego wartości kontynuują do dziś jego dzieci. Właściciel firmy produkującej kawę Gimoka ceniony był przede wszystkim za wytrwałość, pasję i zaangażowanie. Do każdego zadania podchodził on z pełnym zapałem, co pozwoliło na stworzenie prestiżowej marki. Początkowo była to jedynie familijna firma, jednak z biegiem czasu zaczęła się coraz bardziej rozwijać i obecnie jest jedną z największych korporacji, dostarczającą produkty na cały świat. Dzieci założyciela starają się łączyć podejście Ivana Paddelego oraz wdrażać nowe, innowacyjne rozwiązania, ulepszające produkcję. Dzięki temu kawa Gimoka uznawana jest za doskonałe połączenie tradycji i technologii.

Gimoka – kawa o wyjątkowym aromacie

Producenci kawy Gimoka tworzą mieszanki na bazie ziaren Arabiki i Robusty. Monitorowanie każdego etapu produkcji oraz kontrolowanie procesu palenia, pozwala uzyskać wysoką jakość produktów. Ze względu na podejście założyciela marki Gimoka sprawdzany jest moment pozyskiwania ziaren, ich import, a także palenie i pakowanie. Dokładna selekcja umożliwia wykorzystywanie jedynie bardzo dobrej jakości ziaren, Dzięki temu napoje na bazie kawy Gimoka pozwalają na uzyskanie wyrazistego aromatu i intensywnego smaku.

Kawa ziarnista Gimoka – postaw na klasykę!

Jakość napoju uzyskanego za pomocą danej mieszanki ziaren jest zależna przede wszystkim od tego, w jakiej postaci się z nich korzysta. Profesjonalni bariści podkreślają, że najlepszy aromat i smak można uzyskać jedynie za pomocą świeżo zmielonych ziaren. W takim przypadku warto posiadać kawę ziarnistą Gimoka, której mielenie powinno odbywać się za pomocą specjalnego młynka, tuż przed rozpoczęciem parzenia.

Kawa Gimoka – rodzaje

W zależności od tego, czy lubi się bardziej słodkawe nuty, czy preferuje się klasyczną goryczkę, należy wybrać odpowiedni rodzaj kawy Gimoka. Producent oferuje bowiem różnego rodzaju mieszanki, a każda z nich posiada inny zestaw połączeń smakowych, i różne nasilenie zawartości kofeiny i stopnia palenia. Do najbardziej popularnych i najczęściej wybieranych kaw Gimoka należą:

  • Gimoka Gran Bar Rossa,
  • Gimoka Aroma Classico,
  • Gimoka Bianco Gusto Rico,
  • Gimoka Corpo,
  • Gimoka Dulcis Vitae,
  • Gimoka Gran Festa.

Kawa Gimoka – opinie

Różna zawartość kofeiny i stopień palenia ziaren kawy Gimoka przekłada się to na smak, aromat i konsystencję napojów. Dzięki temu, że marka oferuje tak szeroki dostęp do różnego rodzaju produktów, każdy może znaleźć produkt dopasowany do swoich indywidualnych preferencji. Przykładowo Gimoka Gran Bar Rossa, która zawiera w sobie 80% ziaren Robusty, przypadnie bardziej do gustu osobom, ceniącym sobie wyraziste i intensywne smaki wzbogacane o nuty czekoladowe. Dla tych, którzy preferują słodsze wersje, z pewnością do gustu przypadnie mieszanka Gimoka Bianco Gusto Rico, gdzie przeważa smak karmelowy. W naszym sklepie internetowym Cafe Silesia można znaleźć wszystkie wymienione wyżej rodzaje.

Kawy Gimoka – spróbuj każdej z nich i wybierz swoją ulubioną!

Przedziały cenowePrzedziały cenowe
Polecana doPolecana do
Ziarnista/MielonaZiarnista/Mielona
SkładSkład
+ Rozwiń- Ukryj
Waga (netto)Waga (netto)
Zawartość kofeinyZawartość kofeiny
Pokaż tylko Pokaż tylko
Widok
pixel