KAWA LAVAZZA

( ilość produktów: 24 )

Jesteś właścicielem kawiarni i chcesz serwować swoim klientom wyłącznie wysokiej jakości produkty? Chcesz zakupić ziarna, które zachwycają smakiem i posiadają wyjątkowy aromat? Kawa Lavazza jest obecnie jedną z najbardziej popularnych marek, po którą sięgają zawodowi bariści, jak i osoby prywatne, przyrządzające napoje we własnych domach.

Kawa Lavazza

Pierwsza kawa Lavazza powstała w 1895 roku w północno-zachodnim, włoskim miasteczku o nazwie Turyn. Sklep otworzył Luigi Lavazza i to właśnie jego nazwisko do dziś stanowi znak rozpoznawczy tej marki. Zaczął on łączyć ziarna pochodzące z różnych miejsc na świecie, tworząc wyjątkowo unikatowe mieszanki. Obecnie marka ceniona jest nie tylko za doskonały smak i aromat mieszanek, ale także wyjątkowe podejście do produkcji. Kawa Lavazza pakowana jest w szczelne pojemniki i opakowania, które pozwalają zachować pierwotny stan ziaren.

Lavazza – kawa ziarnista

Wraz z rozpowszechnieniem się marki Lavazza zaczęto udoskonalać jej produkty oraz rozszerzać ofertę. Najczęściej sięga się po kawę ziarnistą. Specjaliści podkreślają bowiem, że pełne ziarna pozwalają na uzyskiwanie bardzo wyrazistego smaku. Zaparzenie napoju tuż po zmieleniu pozwala na uzyskanie intensywnego aromatu. Jeśli posiada się w domu specjalistyczny młynek to zdecydowanie lepiej zaopatrzyć się właśnie w kawę ziarnistą. W Cafe Silesia można znaleźć zarówno produkty o dużej zawartości kofeiny, jak i nieco łagodniejsze mieszanki. 

Lavazza – kawa mielona

W ofercie sklepu Cafe Silesia można znaleźć również mieszanki kawy mielonej Lavazza. Jest to alternatywna wersja kawy ziarnistej, gdzie ziarna mają postać gotową do zaparzenia. Nie trzeba inwestować w młynek do kawy, a od razu przejść do przygotowywania pysznego napoju. Takie rozwiązanie sprawdza się idealnie dla osób, które nie mają dużej ilości czasu na przyrządzenie pobudzającej kawy.

Kawa Lavazza – rodzaje

Kawa ziarnista Lavazza to mieszanka dwóch najpopularniejszych odmian ziaren, czyli odmian Arabica i Robusta. Stosunek ich proporcji względem siebie w danej mieszance oraz smak parzonego napoju, jest zależny od rodzaju kawy Lavazza. Każda z nich wyróżnia się nieco inną barwą po zaparzeniu. Do przykładowych propozycji kaw Lavazza zaliczają się QUALITA ORO, GRAN ESPRESSO, CREMA E AROMA.

  • Kawa Lavazza QUALITA ORO – najpopularniejsza wersja kawy Lavazza, występującej w formie ziarnistej, jak i mielonej. Charakteryzuje się średnim stopniem palenia, niską zawartością kofeiny oraz delikatnie kwiatowym posmakiem.
  • Kawa Lavazza GRAN ESPRESSO – dość nowy produkt marki Lavazza o średnim stopniu palenia i wysokiej zawartości kofeiny. Ma bardzo ciekawy intensywny smak z nutą kakao i czarnego pieprzu.
  • Kawa Lavazza CREMA E AROMA – niezwykła ze względu na swój skład, w który wchodzi 50% odmiany Arabica oraz 50% Robusty. Posiada wysoką zawartość kofeiny i cechuje się czekoladowym posmakiem.

Kawa Lavazza – cena

Kawa Lavazza to prawdziwa włoska kawa, spożywana przez najbardziej wymagających koneserów tego napoju. Jej popularność rośnie z roku na rok w wyjątkowo szybkim tempie. Pomimo wybornego smaku i cenionego aromatu, kawa ziarnista Lavazza posiada bardzo atrakcyjną cenę. To, ile trzeba wydać na dany produkt, uzależnione jest od jego wielkości oraz jakości zawartych w środku niego ziaren.

Kawa ziarnista Lavazza w Cafe Silesia

Cafe Silesia to sklep, w którym można znaleźć wielu cenionych dostawców kaw. W ofercie nie brakuje popularnych produktów marki, która stanowi symbol włoskiego smaku. Kawa Lavazza to ziarna najwyższej jakości, które zachwycają bogatym smakiem, dopełnionym o różnego rodzaju aromaty. W Cafe Silesia można znaleźć różnorodne mieszanki tej marki, zaczynając od tych łagodnych w smaku po intensywne i wyraziste nuty smakowe.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kawy Lavazza dostępnej w ofercie naszego sklepu.

pixel