EKSPRES PRZELEWOWY

( ilość produktów: 43 )

Ekspres przelewowy

Marzysz o tym, aby przygotowywać aromatyczną, wyjątkową w smaku kawę? Szukasz alternatywnych sposobów przyrządzania tego pobudzającego napoju? Ekspres przelewowy to urządzenie, które pozwoli uzyskać Ci doskonały aromat w bardzo łatwy i prosty sposób.

Ekspres do kawy przelewowy

Pierwszy ekspres przelewowy został stworzony przez Melittę Bentz w 1908 roku. Niemiecka przedsiębiorczyni przekuła cynowy kubek oraz wyłożyła go bibułą. Dzięki temu powstało urządzenie, pozwalające na zaparzanie kawy za pomocą metody przelewowej. W późniejszym czasie bibułkę zastąpiono stożkowym filtrem, zwiększając jego obszar. Na przestrzeni lat udoskonalano urządzenie, dzięki czemu obecnie tworzone ekspresy przelewowe posiadają bardzo wysoką jakość, która pozwala na przygotowywanie aromatycznej kawy.

Przelewowy ekspres do kawy – schludny i elegancki

Przelewowe ekspresy do kawy prezentują się bardzo schludnie i elegancko. Warto podkreślić, że są to urządzenia, które nie zabierają zbyt wiele miejsca, dzięki czemu nadają się doskonale do małych kuchni. Świetnie sprawdzają się one również w kawiarniach i lokalach gastronomicznych, w których często umieszczana jest spora liczba urządzeń ułatwiających przygotowywanie napojów i posiłków. Ekspresy przelewowe w ofercie sklepu Cafe Silesia posiadają rozmaite kolory i kształty. Dzięki temu wygląd sprzętu można dostosowywać do własnych preferencji i gustu, a także ogólnego wystroju pomieszczenia, w którym się on znajdzie.

Ekspres do kawy przelewowy z młynkiem

Estetyczny design ekspresów przelewowych idzie w parze z łatwą obsługą urządzeń. Jest to związane między innymi z ich prostą, nieskomplikowaną budową. Przelewowy ekspres do kawy w swojej standardowej wersji posiada:

  • pojemnik na wodę,
  • element grzewczy,
  • dzbanek,
  • stożek do filtru,
  • rurkę odprowadzającą wodę.

Każdy z automatycznych ekspresów przelewowych powinien posiadać również przyciski umożliwiające uruchomienie urządzenia, a także lampki kontrolne, informujące o etapie parzenia.

Ekspres przelewowy do kawy – proces przygotowania pobudzającego napoju

Aby prawidłowo przygotować kawę w ekspresie przelewowym, należy wykorzystać ziarna wysokiej jakości. Wsypuje się je odpowiednio do stożka z filtrem, dzięki czemu napar spływa do szklanego dzbanka. Tempo parzenia kawy zależy od ilości użytej kawy. W przypadku wykorzystania małej porcji przepływ jest często znacznie wolniejszy. Większość ekspresów przelewowych wykorzystuje wodę o temperaturze około 92-96 stopni Celsjusza. Urządzenia te są cenione za utrzymywanie stałej temperatury kawy w dzbanku. Jest to możliwe dzięki płycie grzewczej, stanowiącej podstawę ekspresu przelewowego, stale podgrzewającej zawartość naczynia.

Ekspres przelewowy z młynkiem

Wielu miłośników kawy podkreśla, że najlepszy jej smak uzyskuje się wtedy, gdy ziarna są mielone tuż przed zaparzeniem. Do ekspresów przelewowych najlepiej wybierać kawy ziarniste, które gwarantują wydobycie możliwie największej ilości aromatu. Trzeba jednak podkreślić, że do ekspresu przelewowego należy wsypywać zmieloną kawę. Najlepiej stosować się do rad ekspertów, a kawę mielić tuż przed rozpoczęciem parzenia. Świetnym rozwiązaniem są urządzenia posiadające wbudowany element do mielenia ziaren. Ekspres przelewowy z młynkiem jest idealnym produktem dla osób, które chcą uzyskiwać wyrafinowany smak napoju, a przy tym zaoszczędzać czas. Automatyczny młynek nie wymaga bowiem ręcznego mielenia ziaren.

Ekspresy przelewowe

Ekspresy przelewowe z młynkiem dostępne w Cafe Silesia to wysokiej jakości produkty, tworzone przez renomowanych producentów. Można tu znaleźć między innymi takie marki, jak GRAEF oraz SEVERIN. Profesjonalna produkcja zapewnia gwarancję dobrego smaku powstałych napojów, a także odpowiednią pracę wszystkich elementów ekspresu przelewowego. Takie maszyny łatwo się czyści i konserwuje, dzięki czemu można z nich korzystać przez wiele długich lat. Zacznij przygotowywać pyszną kawę w swoim domu lub lokalu gastronomicznym, decydując się na jeden z wysokiej jakości ekspresów przelewowych dostępnych w naszym sklepie Cafe Silesia

pixel