Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

CZAJNIKI ELEKTRYCZNE

( ilość produktów: 41 )

Czajnik elektryczny to jeden z najczęściej wykorzystywanych sprzętów w każdej kuchni. Gotowanie wody jest konieczne do przygotowania porannej kawy, herbaty, a także wielu potraw. Z tego powodu wybór odpowiedniego urządzenia ma bardzo duże znaczenie. Czajnik elektryczny musi być nie tylko funkcjonalny, ale także dobrze dopasowany do reszty wyposażenia, ponieważ zazwyczaj stoi w bardzo widocznym miejscu. Sprawdź właściwości sprzętów z naszej oferty i wybierz model, który spełnia Twoje wymagania.

Czajnik elektryczny – największe zalety

W porównaniu do zwykłego czajnika stawianego na palniku kuchenki, model zasilany prądem pozwala zagotować wodę o wiele szybciej. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz kawę, herbatę, czy posiłek, elektryczne urządzenie pozwoli zaoszczędzić trochę czasu. Poza większą mocą dużą zaletą tego rodzaju sprzętu jest też jego mobilność. Czajnik na prąd można bez problemu postawić w każdej części kuchni. Wystarczy, że kontakt będzie wystarczająco blisko, aby podłączyć element grzejny urządzenia. Sam pojemnik z wodą można swobodnie przenosić.

Czajnik elektryczny bezprzewodowy nie nagrzewa się tak, jak klasyczne odpowiedniki. Zewnętrzne elementy nie są poddane działaniu wysokiej temperatury, dzięki czemu urządzenie nie niszczy się tak szybko i może służyć przez długie lata. W naszej ofercie znaleźć można czajniki elektryczne wykonane przez renomowanych producentów. Charakteryzują się one nie tylko wysoką funkcjonalnością, ale także estetycznym wyglądem. Dostępne są w wielu kolorach i rozmiarach, dzięki czemu każdy może dopasować urządzenie do wystroju kuchni.

Pojemność i moc – istotne właściwości czajników elektrycznych

Przed zakupem czajnika elektrycznego warto zastanowić się nad tym, jakie cechy i funkcje będą najistotniejsze. Oczekiwania użytkowników powinny być zawsze podstawowym kryterium przy wyborze wyposażenia kuchni. Można wymienić kilka najważniejszych parametrów, na podstawie których można ocenić, czy dany model będzie spełniał wymagania.

 • Pojemność – czajnik elektryczny o pojemności wynoszącej pół litra spokojnie wystarczy dla jednej osoby. Takie urządzenie może sprawić jednak pewne problemy podczas odwiedzin przyjaciół lub rodziny. Aby być przygotowanym na każdą sytuację, warto postawić na czajnik o pojemności około 1,5 litra.
 • Moc grzałki – zakres mocy czajników elektrycznych bardzo się waha. Dlatego warto zwrócić uwagę na tę wartość, gdyż może ona wpływać na cenę urządzenia oraz zużycie prądu. Modele o większej mocy będą jednak gotować wodę znacznie szybciej.
 • Rodzaj grzałki – producenci oferują czajniki elektryczne z grzałkami płytowymi lub spiralnymi. Cena tych pierwszych jest nieco większa, gdyż minimalizują osadzanie się kamienia. Mogą też zagotować nawet niewielką ilość wody. Grzałki spiralne są cichsze i tańsze, ale muszą zostać całkowicie przykryte, aby zacząć gotowanie.

Obudowa i wykonanie – czajnik elektryczny jako dekoracja kuchni

Czajnik elektryczny wykonany ze stali nierdzewnej lub tworzywa sztucznego może stanowić idealne dopełnienie wystroju Twojej kuchni. Wystarczy dopasować urządzenie pod względem koloru i wzoru do panującego w pomieszczeniu stylu. Obecnie producenci oferują różne rodzaje sprzętów, dzięki czemu wybranie odpowiedniego modelu nie powinno stanowić problemu. Dostępne są zarówno nowoczesne czajniki elektryczne z przezroczystą obudową oraz podświetleniem, jak i bardziej klasyczne opcje. Najtańszą wersją są urządzenia wykonane z plastiku, ale cechują się one najniższą odpornością na uszkodzenia. Coraz częściej wybierane są czajniki szklane i ceramiczne. Mają one wyjątkowy wygląd i same w sobie stanowią ozdobę kuchni. Są jednak trudniejsze w czyszczeniu i utrzymaniu. Z tego powodu najpopularniejszą opcją są czajniki elektryczne ze stali nierdzewnej.

Kompaktowy czajnik elektryczny – bezpieczne wyposażenie kuchni

Każde urządzenie elektryczne może stanowić zagrożenie. Dlatego niezależnie od mocy czajnika elektrycznego należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo użytkowników. Producenci tego rodzaju urządzeń oprócz praktycznych funkcji instalują też czujniki, które wykluczają ryzyko wypadków.

 • Automatyczny wyłącznik – czajnik elektryczny z tą funkcją wyłącza się, kiedy woda osiąga pożądaną temperaturę. Jest to szczególnie przydatne, jeśli często wykonuje się kilka czynności jednocześnie.
 • Zabezpieczenie termiczne przed przegrzaniem – wbudowany czujnik wyłączy czajnik, jeśli temperatura wody będzie zbyt wysoka.
 • Wyłącznik Lift-Off – jeśli urządzenie zostanie podniesione podczas pracy, zostanie natychmiast wyłączone.
 • Wymienne, nierdzewne filtry – oczyszczają wodę m.in. z chloru, ołowiu czy miedzi. Co więcej, mogą znacząco poprawić jej smak.

Dodatkowym zabezpieczeniem jest to, że czajniki elektryczne z naszej oferty wykonywane są z najwyższej jakości materiałów, które są odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu ryzyko powstania niebezpiecznych usterek jest zminimalizowane.

Komfort użytkowania – funkcje czajników elektrycznych

Wykonywanie różnych czynności w kuchni często jest bardzo angażujące. Kiedy trzeba zwracać uwagę na kilka rzeczy jednocześnie, każda pomoc jest przydatna. Dlatego warto wybrać czajnik elektryczny wyposażony w różne funkcje, które ułatwiają codzienne przygotowywanie posiłków i gorących napojów. Proponowane przez nas sprzęty wykonane są przez producentów, którzy stawiają komfort użytkownika na pierwszym miejscu. Czajniki elektryczne z naszej oferty to innowacyjne urządzenia, mające wiele praktycznych rozwiązań.

 Wykonywanie różnych czynności w kuchni często jest bardzo angażujące. Kiedy trzeba zwracać uwagę na kilka rzeczy jednocześnie, każda pomoc jest przydatna. Dlatego warto wybrać czajnik elektryczny wyposażony w różne funkcje, które ułatwiają codzienne przygotowywanie posiłków i gorących napojów. Proponowane przez nas sprzęty wykonane są przez producentów, którzy stawiają komfort użytkownika na pierwszym miejscu. Czajniki elektryczne z naszej oferty to innowacyjne urządzenia, mające wiele praktycznych rozwiązań.

 • Obrotowa podstawa – dzięki niej urządzenie trafia zawsze we właściwe miejsce niezależnie od tego, pod jakim kątem jest odkładane. Umożliwia swobodne korzystanie z czajnika elektrycznego w pośpiechu.
 • Antypoślizgowe nóżki – stabilizują podstawę w jednym miejscu, dzięki czemu nie przesuwa się ona po całej powierzchni blatu. Minimalizuje to ryzyko przewrócenia się czajnika.
 • Regulacja temperatury – jest to funkcja pozwalająca podgrzać wodę do idealnej temperatury. Szczególnie doceniają ją amatorzy jakościowych herbat i kaw, ponieważ mogą dokładnie dopasować moc urządzenia do potrzeb.
 • Nienagrzewająca się rączka – uchwyt wykonany ze specjalnego tworzywa sprawia, że nie ma ryzyka oparzenia się, nawet jeśli czajnik elektryczny był przed chwilą używany, a temperatura wody jest bardzo wysoka.

Przydatne gadżety w czajnikach elektrycznych

Duże znaczenie dla wygodnego użytkowania ma też wewnętrzny wskaźnik poziomu wody, dzięki któremu można oszczędzić energię. Natomiast z estetycznego punktu widzenia istotny jest schowek umieszczony w podstawie czajnika elektrycznego, umożliwiający ukrycie przewodu. Wszystkie te udogodnienia sprawiają, że bez problemu znajdziesz urządzenie dopasowane do Twoich potrzeb.

Sprawdź ofertę Cafe Silesia i wybierz funkcjonalny czajnik elektryczny, który będzie idealnym uzupełnieniem Twojej kuchni!

MarkaMarka
Przedziały cenowePrzedziały cenowe
+ Rozwiń- Ukryj
RodzajRodzaj
PrzeznaczeniePrzeznaczenie
KolorKolor
Pojemność czajnikaPojemność czajnika
+ Rozwiń- Ukryj
Pokaż tylko Pokaż tylko
Widok
pixel