HERBATA MOYA MATCHA

( ilość produktów: 16 )

Moya Matcha to pierwsza w Polsce marka tego typu. Jej początki sięgają 2015 roku, kiedy projekt ujrzał światło dzienne – założyciele pasjonaci chcieli zarazić innych miłością do matchy i udało im się to śpiewająco. Jakość i lokalność to główne wartości, którymi firma kieruje się do dziś.

Matcha – niezwykła japońska herbata

Matcha to sproszkowana zielona herbata. W trakcie uprawy jej liście są specjalnie ocieniane matami. Pozwala to wydobyć z nich specjalne aminokwasy, dzięki którym napar jest słodszy i bardziej aromatyczny. Tradycyjny charakter produkcji sprawia, że otrzymywany proszek ma charakterystyczny intensywny zielony kolor. Matcha - znana już od XIII wieku w Japonii - dopiero od wieku XXI zaczęła zachwycać w Europie. Herbata wyróżnia się wieloma pozytywnymi właściwościami zdrowotnymi, między innymi:

  • przyspiesza metabolizm i spalanie tkanki tłuszczowej,
  • spowalnia proces starzenia się komórek,
  • redukuje ryzyko miażdżycy,
  • pobudza i poprawia koncentrację.

Matchę poleca się spożywać zmieszaną z wodą lub tłustym mlekiem. Dobrze pasuje również jako dodatek do wielu różnych deserów i dań.

Herbata Moya Matcha – tradycja i troska

Moya Matcha to najwyższej jakości organiczna japońska herbata. Krzaczki rosną w pełnym tradycji rejonie Uji w prefekturze Kioto znanym od ponad 800 lat z upraw. Liście mają tam zapewnione idealne warunki do wzrostu – żyzną glebę, czyste wody, duże ilości opadów i dobrze nasłonecznione wzgórza. Firma kładzie nacisk na lokalność, dlatego herbata Moya Matcha uprawiana jest z troską na małych rodzinnych i organicznych polach, a następnie przetwarzana w Japonii. Staranny proces produkcji sprawia, że liście zachowują wszystkie swoje właściwości i nie tracą wysokiego poziomu minerałów czy przeciwutleniaczy.

Produkty Moya Matcha

W ofercie firmy znaleźć można 4 rodzaje flagowego produktu – herbatę matcha:

  • codzienną,
  • tradycyjną,
  • luksusową,
  • kulinarną.

Każda z nich będzie różniła się od siebie nie tylko zawartością właściwości odżywczych, ale przede wszystkim smakiem. Warto sprawdzić każdą z tych propozycji i dopasować matchę do swoich indywidualnych potrzeb. Oprócz specjalnej japońskiej herbaty marka oferuje również inne mieszanki. Wielbiciele zielonych naparów na pewno znajdą coś dla siebie.

    pixel