KAWA CAVALLO

( ilość produktów: 9 )

Palarnia kawy Cavallo sprowadza wszystkie surowce bezpośrednio z plantacji, dzięki czemu kawa jest najwyższej jakości. Twórca marki osobiście wybiera ziarna przeznaczone do importu, poznaje lokalnych farmerów i warunki pracy w rejonie. Wspólnie z plantatorami ocenia kawę i decyduje o jej wartości, dlatego z dumą może zaoferować produkty, które wyróżniają się fantastycznym aromatem i oryginalnym smakiem.

Kawa ziarnista Cavallo – świeżo palone kompozycje

Wszystkie kawy ziarniste z palarni Cavallo są świeże, co oznacza, że czas od wypalenia do podania zapakowanych ziaren nie jest długi. Firma ma opracowane zasady komponowania blendów, które idealnie wpisują się w gusta klientów. Mieszanki kawy Cavallo to bogactwo aromatów i różnorodność smaków. W ofercie naszego sklepu z kawami ziarnistymi znaleźć można kompozycje dla wymagających kawoszy, ale także dla osób, które dopiero zagłębiają się w świat wyjątkowych naparów.

Założyciel palarni Filip Bartelak jest twórcą wielu marek i w branży kawowej działa nieprzerwanie od 2002 roku. Posiada liczne certyfikaty i tytuły oraz sędziuje zawody na światowym poziomie. Jego głównym celem jest sprowadzanie najwyższej jakości ziaren, które później wypalane są w małym rzemieślniczym piecu. Gwarantuje to niepowtarzalne walory i najwyższą jakość kawy.

Kawa Cavallo – tradycyjny sposób palenia

W procesie wypalania kawy powstaje nawet tysiąc nowych substancji, które decydują o jej smaku. Dlatego sposób palenia ma ogromny wpływ na to, jakie jakości napój znajdzie się później w filiżance. Kawa ziarnista Cavallo wypalana jest tradycyjnie w małym piecu, który w czasie około 15 minut stopniowo podgrzewa zawartość. Cały proces kontrolowany jest przez doświadczonego specjalistę. Czas i temperatura są na bieżąco dopasowywane do odmiany kawy, warunków atmosferycznych i gustów konsumentów. Gotowe ziarna studzą się pod wpływem chłodnego powietrza, co zatrzymuje ich aromat. W wyniku tego procesu kawa traci na wadze, ale zachowuje pełny, intensywny smak.

Restrykcyjne podejście producentów do metody palenia pozwala wydobyć właściwości pojedynczych ziaren we wszystkich mieszankach. Dzięki temu uzyskane kawy ziarniste Cavallo są zawsze najwyższej jakości, a różne kompozycje doceniane są nawet przez doświadczonych baristów.

Sklep z kawą Cavallo – Cafe Silesia

W sklepie z kawą Cavallo można znaleźć wiele ciekawych kompozycji z nutami orzechowymi i czekoladowymi. Intensywne mieszanki trafiają swoim smakiem w gusta osób przywiązanych do tradycyjnego smaku kawy, ale także znakomicie sprawdzają się też jako baza do mlecznych napojów takich jak cappuccino czy latte. Palarnia Cavallo zapewnia produkty, dzięki którym można przenieść się do klimatycznej kawiarni.

Sklep z kawą Cavallo – znajdź kompozycje ziaren idealnie dopasowaną do Twoich preferencji i ciesz się pełnym, wyrazistym smakiem!

    pixel