MŁYNKI DO KAWY

( ilość produktów: 110 )

Marzysz o przyrządzaniu pysznego, pobudzającego napoju, którego aromat unosi się po całym pomieszczeniu? Młynek do kawy, dzięki któremu ziarna kawowca są idealnie zmielone to urządzenie idealne dla Ciebie! Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w młynek żarnowy i wybierz jeden z dostępnych produktów w Cafe Silesia.

Młynek do kawy

Wielu profesjonalistów zajmujących się parzeniem kawy, nie wyobraża sobie przyrządzania tego napoju bez profesjonalnego młynka do kawy. Wykorzystywanie świeżo mielonych ziaren zapewnia bowiem niebywały aromat i wyjątkowy smak napoju, czego osiągnięcie za pomocą już gotowych do użycia ziaren jest dość trudne. Nienaruszone ziarno kawy zachowuje wszystkie aromaty aż do 10 razy dłużej niż kawa mielona. Warto zainwestować w młynek do mielenia kawy, dzięki któremu przygotowany napar znacznie zyskuje na jakości.

Młynek do mielenia kawy

Młynek do mielenia kawy nadaje się dla każdego, niezależnie od tego, czy napój jest spożywany w formie klasycznych espresso i americano, czy mlecznych latte i cappuccino. Z przyrządu tego warto również korzystać bez względu na metodę uzyskiwania naparu. Dodatkowo młynek do kawy pozwala na wykorzystywanie określonej ilości ziaren potrzebnej do przygotowania napoju. Dzięki temu możliwe jest zachowanie świeżości pozostałej zawartości opakowania.

Młynek do kawy żarnowy

Polski rynek oferuje szeroki wybór różnego rodzaju młynków do kawy. Warto poświęcić trochę więcej czasu i wybrać model, który cechuje się wysoką jakością wykonania, a także wyjątkową funkcjonalnością. Młynek do kawy ma bowiem jak najlepiej spełniać swoje zadanie, wydobywając z ziaren możliwie najlepszy aromat. Wartościami, jakimi należy kierować się kupując takie urządzenie są:

  • równy przemiał,
  • odpowiednia do potrzeb wielkość młynka,
  • prawidłowa szybkość mielenia,
  • możliwość regulowania ustawień.  

Warto zaznaczyć, że każdy z tych elementów należy dobrać odpowiednio do indywidualnych preferencji oraz oczekiwanego efektu końcowego napoju. Przykładowo na potrzeby lokalu gastronomicznego lepiej wybierać duże urządzenia, które pozwalają zmielić większą ilość ziaren. W tym przypadku warto również zdecydować się na młynek elektryczny. Urządzenia, dzięki którym można uzyskać zmieloną kawę za pomocą manualnej pracy, lepiej sprawdzają się w warunkach domowych, gdzie liczba przyrządzanych napojów nie jest tak duża.

Młynek żarnowy

Młynek do kawy występuje często pod nazwą “młynek żarnowy”. Nazwa ta związana jest z funkcjonalnością tego urządzenia. Do mielenia ziaren wykorzystuje się proces zwany mechanizmem mielącym. Elementy, dzięki którym uzyskiwana jest odpowiednia konsystencja substancji nazywane są żarnami. W momencie obrotu miażdżą one ziarna kawy, tworząc konsystencję proszku, z której następnie uzyskiwana jest pyszna, pobudzająca kawa. Młynek żarnowy stosowany jest w najbardziej profesjonalnych kawiarniach i restauracjach, a jego funkcjonalność doceniają bariści na całym świecie.

Młynki żarnowe do kawy

Młynki żarnowe do kawy nadają się zarówno do użytku domowego, jak i turystycznego. W pierwszym przypadku można zdecydować się na dowolny produkt. W przypadku częstych podróży, warto jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii, dzięki którym przygotowywanie napoju staje się łatwiejsze. Młynki żarnowe do kawy powinny być lekkie i poręczne. Dobrze, jeśli posiadają one możliwość regulacji grubości mielenia ziaren. Przykładem takiego modelu jest między innymi młynek do kawy Hario, dostępny w naszym sklepie. Decydując się na takie urządzenie, zyskuje się gwarancję wygody podczas uzyskiwania wyjątkowego aromatu napoju.

Młynek do kawy – sklep Cafe Silesia

W Cafe Silesia zwracamy dużą uwagę na jakość oferowanych przez nas produktów. Wszystkie młynki żarnowe do kawy są odpowiednie zarówno do użytku domowego, jak i profesjonalnego. Cechują się wysoką wytrzymałością na różnego rodzaju zniszczenia. Chcąc znaleźć produkt idealnie dopasowany do swoich potrzeb, warto zapytać naszych ekspertów o pomoc. Eksperci Cafe Silesia starają się doradzać klientom, wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie i profesjonalną wiedzę. Dzięki temu zwiększa się zadowolenie z użytkowania danego urządzenia

Skorzystaj z oferty Cafe Silesia i znajdź najbardziej funkcjonalny młynek do kawy, który sprosta Twoim oczekiwaniom!

pixel