Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

AKCESORIA DO KAWIAREK

( ilość produktów: 16 )

Kawa jak z kawiarni w domowym zaciszu? Dla wielu kawoszy kawiarka może okazać się idealnym rozwiązaniem. Wystarczy kuchenka gazowa, elektryczna lub indukcyjna i już po kilku minutach można cieszyć się intensywnym smakiem ulubionego napoju.

Czym jest kawiarka?

Kawiarka to ciśnieniowy zaparzacz pozwalający bardzo łatwo przygotować aromatyczne espresso. Jej historia sięga aż 1933 roku, kiedy Luigi di Ponti stworzył pierwszy model na zlecenie Alfonsa Bialettiego – właściciela marki Bialetti do dziś cieszącej się światowym uznaniem. Urządzenie najczęściej wykonane jest ze stali nierdzewnej lub stopu aluminium – dzięki kompaktowej budowie nie sprawia trudności w czyszczeniu.

Jakie części można wymieniać w kawiarce?

Warto pamiętać, że niektóre części zaparzacza mogą zużywać się szybciej niż inne, a twarda woda może dodatkowo przyspieszyć ten proces. W takich przypadkach często wystarczy jednak wymienić jedynie pojedyncze elementy. W ofercie sklepu Cafe Silesia znaleźć można cały dział akcesoria do kawiarki z szerokim wyborem produktów takich jak uszczelki do kawiarki czy adapter do kawiarki.

Uszczelki do kawiarki

Szczególnie warto zwrócić uwagę na regularną wymianę uszczelki do kawiarki. Producenci rekomendują jej zmianę po około 12 miesiącach, dlatego, że jest to część, która najbardziej narażona jest na zużycie.

Sitko do kawiarki

Często pakowane wraz z uszczelkami, sitko do kawiarki również warto regularnie wymieniać. Czyste i niezniszczone pozwoli dłużej cieszyć się smakiem i aromatem ulubionej kawy.

Zawór bezpieczeństwa do kawiarki

Jednym z najważniejszych elementów kawiarki jest jej zawór bezpieczeństwa – tylko drożny i sprawny gwarantuje bezpieczne użytkowanie zaparzacza. To dzięki niemu w przypadku zbyt drobnej czy ubitej kawy ciśnienie może w niegroźny sposób opuścić komorę. Warto kupić oryginalne urządzenie i stale sprawdzać jego stan, aby uniknąć niepotrzebnego stresu podczas porannego przygotowywania napoju.

Kawa z kawiarki dorówna smakiem niejednemu espresso, a wygoda użytkowania sprawi, że nawet szybki poranek będzie można rozpocząć od filiżanki ulubionego napoju. Warto sprawdzić produkty dostępne na rynku i wybrać metodę parzenia idealnie skrojoną do swoich potrzeb.

Przedziały cenowePrzedziały cenowe
RodzajRodzaj
Pojemność kawiarkiPojemność kawiarki
+ Rozwiń- Ukryj
Pokaż tylko Pokaż tylko
Widok
pixel