Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

AKCESORIA BARISTY

( ilość produktów: 116 )

Niezbędne akcesoria baristy

Akcesoria baristyczne to narzędzia, których barista — czy to w domu, czy to w kawiarni — potrzebuje do tego, by prawidłowo zaparzyć kawę w ekspresie kolbowym. Istnieje wiele praktycznych gadżetów i różne akcesoria baristy będą potrzebne podczas parzenia różnych rodzajów kaw. Gdy będziemy chcieli przyrządzić wyśmienite, kremowe cappuccino z idealnie wykonanym wzorkiem na powierzchni kawy, wówczas będzie nam niezbędny dzbanek do spieniania mleka. Warto tutaj sprawdzić, jaka pojemność będzie najlepsza. Najczęściej wybierane opcje to:

  • mały dzbanuszek mleko 300ml,
  • stalowy dzbanek 600ml,
  • duży dzbanek na mleko 900ml.

Z kolei, aby zaparzyć idealne espresso, będziemy potrzebowali wagi do kawy, by kontrolować ilość zmielonej kawy oraz wagę samego naparu. Szczególnie początkujący bariści docenią posiadanie termometru, który pozwoli im na lepszą kontrolę temperatury mleka podczas jego spieniania. Zdolność, aby ocenić temperaturę mleka i pilnować jego właściwego spieniania, by osiągnęło ono kremową konsystencję, gdy stawiamy pierwsze kroki jako bariści jest czymś szczególnie trudnym, dlatego kawowe akcesoria takie jak termometr mleka oraz kawy na pewno okaże się potrzebny.

Niepozorne akcesoria kawowe

Tamper jest jednym z najbardziej podstawowych akcesoriów, bez którego żadna kawa — do której wykorzystuje się ekspres kolbowy — nie ma prawa się udać. Jego używanie wymaga też pewnej wprawy, ale dobrze wyważony i prawidłowo leżący w dłoni sprawi, że miarka espresso będzie idealnie rozprowadzona. Warto również pamiętać, że termometr przyda nam się, w sytuacji, gdy zaparzamy kawę metodami alternatywnymi. W wypadku, gdy nie posiadamy czajnika wyposażonego w termometr lub system kontroli temperatury, wówczas potrzebujemy akcesoria baristyczne, które zapewnią kontrolę temperatury wody, by proces parzenia przebiegł całkowicie prawidłowo.

Wysokiej jakości akcesoria dla baristów — sklep baristy Cafe Silesia

Każdy, kto kocha kawę i raz wypije kawę idealnie zaparzoną już nigdy nie będzie chciał wypić tej zaparzonej niepoprawnie. A i nie brakuje takich, którzy najbardziej na świecie kochają kawę zaparzoną wyłącznie przez nich samych. Ale do tego, by zaparzyć kawę w sposób przez nas ulubiony potrzebujemy profesjonalnych akcesoriów baristy różnego rodzaju do różnych zastosowań. Niezależnie od tego czy akurat niezbędnym akcesorium jest tamper, czy dzbanek spieniania mleka, czy wreszcie waga brewista, to wszystkie gadżety dla baristy znajdziesz w naszym sklepie. Wystarczy tylko któreś z nich kliknąć. A jeśli nie wiesz, które z profesjonalnych akcesoriów baristy najlepiej sprawdzi się w Twoim domu lub w Twojej kawiarni, wystarczy, że skontaktujesz się z naszą fachową obsługą, a ona doradzi Ci, które z akcesoriów będą dla Ciebie idealne.

MarkaMarka
+ Rozwiń- Ukryj
Przedziały cenowePrzedziały cenowe
+ Rozwiń- Ukryj
RodzajRodzaj
+ Rozwiń- Ukryj
PrzeznaczeniePrzeznaczenie
+ Rozwiń- Ukryj
MateriałMateriał
KolorKolor
+ Rozwiń- Ukryj
Pojemność naczyniaPojemność naczynia
Pojemność dzbankaPojemność dzbanka
Pokaż tylko Pokaż tylko
Widok
pixel