Przeceniaj towary oznaczone kodem KAWATATY6
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Akcesoria

( ilość produktów: 634 )

Akcesoria do kawy i do ekspresów.

Co roku przybywa różnego rodzaju akcesoriów do kawy, które bardzo szybko stają się niezbędne każdemu, kto po prostu uwielbia kawę i chciałby ją zaparzać na coraz to nowe sposoby. I oczywiście warto przyswajać wiedzę z książek o kawie, ale nie ma lepszego sposobu, by tę wiedzę pogłębiać, niż poprzez picie kawy zaparzanej za każdym razem inną metodą – czy to w kawiarce czy  w Aeropressie, zawsze dążąc do tego, żeby co raz lepiej smakowała. Niezależnie od Waszego gustu, który w przypadku kawy może się zmieniać, jeśli eksperymentować będziemy z różnymi sposobami jej zaparzania, zawsze w naszym sklepie możecie znaleźć podstawowe akcesoria dla baristów takie jak dzbanki do spieniania mleka, różnego typu odbijaki, termometry lub wreszcie wagi. I są to zarówno akcesoria, takich marek jak Bialetti, Aeropress czy Hario do przyrządzania kawy na różne sposoby, jak i różnego typu elementy, ulegające zużyciu i wymagające częstszej lub rzadszej wymiany, czyli takie jak uszczelki do kawiarek lub papierowe filtry do kawy.

W naszym sklepie znajdziecie nie tylko typowe akcesoria dla baristów, ale także również te akcesoria, która są idealnym uzupełnieniem posiadanego automatycznego ekspresu do kawy, takie jak różnego rodzaju spieniacze do mleka, chłodziarki na mleko czy specjalne podgrzewacze na filiżanki. Ważne, by akcesoria były odpowiednio dobrane do naszych rzeczywistych wymagań, czyli dopasowane do tego, jakie akcesoria będą stanowiły uzupełnienie zaparzacza lub ekspresu do kawy, jaki mamy w domu lub biurze. Do ekspresów przelewowych będziemy potrzebowali papierowych filtrów do kawy, do ekspresu kolbowego na pewno przyda się waga cyfrowa, by precyzyjnie odmierzać dozę kawy i móc dzięki temu ustawić młynek w taki sposób, by kawa smakowała wyśmienicie. Doskonałym uzupełnieniem ekspresu automatycznego będzie spieniacz do mleka, jeśli posiadamy ekspres, na którym zaparzymy wyłącznie czarne kawy. A do tego niezależnie, czy posiadamy ekspres automatyczny czy kolbowy, to chyba nie ma wśród miłośników kawy takich, którzy nie docenialiby malowniczego latte art, które możliwe jest dzięki akcesoriom do zdobienia kawy.

Jakie akcesoria do kawy są potrzebne?

Jeśli kupiliście już swój wymarzony kolbowy ekspres do kawy, to zwykle rzadko da się na tym poprzestać. I to nie tylko dlatego, że apetyt na pyszną kawę rośnie w miarę jej picia. Ale dlatego, że jeśli nie chcemy przygotowywać kawy w ekspresie automatycznym, to na pewno będzie nam potrzebny tamper do ubijania kawy w sitku, mata tampingowa, chroniąca nasz kuchenny blat przed uszkodzeniami czy dzbanek do spieniania mleka, który jest niezbędny by spienić idealnie mleko. Z kolei w przypadku, gdy jednak zdecydowaliśmy się na ekspres automatyczny, wówczas wspaniałym pomysłem mogą okazać się szklanki do latte, w których warstwy kawy i mleka będą apetycznie się układały. Jeśli zaś chcemy, by nasze filiżanki, z których pijemy kawę zaparzoną w ekspresie automatycznym zachowywały ciepło kawy, to oprócz tego, by były wykonane z grubej porcelany, najlepiej by zostały uprzednio podgrzane w podgrzewaczu na filiżanki, a dzięki zastosowaniu próżniowego pojemnika na mleko możemy zachować niską temperaturę mleka dopiero co wyciągniętego z lodówki albo po prostu schłodzić mleko dzięki chłodziarce do mleka przeznaczonej do połączenia bezpośrednio z ekspresem automatycznym. Jeśli z kolei uwielbiamy zaparzać kawę metodami alternatywnymi, to możliwe, że będziemy potrzebowali cały zestaw akcesoriów na przykład takich jak dripper oraz range serwer. Bardzo zdrowe, bo zupełnie umowne uzależnienie od kawy popycha nas do tego, by odkrywać jej coraz to nowe oblicza, których zdaje się mieć nieskończoną ilość. Żeby kawę smakować w jej różnych odsłonach, trzeba także zaparzać ją na jak najwięcej sposobów. Zastosowanie różnego typu akcesoriów takich jak różnego typu zaparzacze to nic innego jak ciągłe zmienianie w różnych konfiguracjach pięciu parametrów, którymi są ilość kawy, stopień jej zmielenia, ilość wody, jej temperatura oraz czas parzenia. To właśnie te czynniki kształtują pomysły na nowe akcesoria, umożliwiające wydobyć z kawy, to co najlepsze.

MarkaMarka
+ Rozwiń- Ukryj
Przedziały cenowePrzedziały cenowe
+ Rozwiń- Ukryj
RodzajRodzaj
+ Rozwiń- Ukryj
PrzeznaczeniePrzeznaczenie
+ Rozwiń- Ukryj
MateriałMateriał
+ Rozwiń- Ukryj
KolorKolor
+ Rozwiń- Ukryj
Pojemność kawiarkiPojemność kawiarki
+ Rozwiń- Ukryj
Pojemność naczyniaPojemność naczynia
+ Rozwiń- Ukryj
Pojemność dzbankaPojemność dzbanka
Pojemność czajnikaPojemność czajnika
+ Rozwiń- Ukryj
Pojemność syropuPojemność syropu
ZastosowanieZastosowanie
Pokaż tylko Pokaż tylko
Widok
pixel