Przeceniaj towary oznaczone kodem KAWATATY6
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

PULY CAFF

( ilość produktów: 14 )

Puly

Produkty Puly Caff do konserwacji ekspresów.

Marka Puly Caff to jeden z wiodących producentów środków czystości i produktów do konserwacji ekspresów do kawy oraz młynków. Są potrzebne każdemu, kto chce naprawdę  zadbać o swój ekspres. By prawidłowo czyścić ekspres, sama woda nie wystarczy. Poza tym różne elementy ekspresu są narażone na różnego typu zabrudzenia, które wymagają zupełnie innego typu środków czystości. W przypadku ekspresów mamy do czynienia zarówno z tłustym osadem po kawie, kamieniem czy resztkami mleka. Każde z tych pozostałości reaguje z innym typem środka do konserwacji, dlatego stosowanie tak zwanych uniwersalnych płynów nie zapewni skutecznego czyszczenia. Dlatego nieprzypadkowo w ekspresach automatycznych określony rodzaj programu czyszczącego jest przeznaczony do usuwania konkretnego typu zabrudzenia. Tak jak nie powinniśmy ignorować konieczności odkamieniania czy pomijać czyszczenia systemu mlecznego, tak również do tych programów czyszczenia powinniśmy używać detergentów o zupełnie innym składzie. Dzięki regularnemu stosowaniu środka do odkamieniania, tabletek do czyszczenia olejków po kawie czy płynu do czyszczenia systemu do spieniania mleka zachowamy nasz ekspres w znakomitym stanie na długo.

Czyszczenia ekspresów środkami Puly Caff.

Podstawowe i niemal codzienne czyszczenie każdego typu ekspresu dotyczy przede wszystkim skutecznego usunięcia wszelkich tłustych osadów, jakie tworzą się w tych elementach ekspresu, przez które przepływa kawa. W ekspresach automatycznych części, które narażone są na to, że pozostaną w nich resztki kawy, są albo trudno dostępne albo w ogóle niedostępne dla większości użytkowników. Stąd ekspresy automatyczne posiadają programy czyszczące, które oprócz czyszczenia zewnętrznych części mają przede wszystkim usunąć tłuszcz z elementów, znajdujących się wewnątrz ekspresu. Warunkiem, by zaprogramowany proces czyszczenia przebiegł prawidłowo i skutecznie jest przed jego włączeniem, wrzucenie do odpowiedniego wlotu tabletki czyszczącej Puly Caff. Po tym o efekt i skuteczność czyszczenia nie musimy się już martwić. W przypadku ekspresów kolbowych, wyposażonych w zawór trójdrożny, kontakt z kawę ma wyłącznie zewnętrzna część ekspresu, którą możemy wyczyścić bez specjalnego programu czyszczącego. Sitko wylotowe w grupie zaparzającej ekspresu, czyli tak zwany prysznic myjemy za pomocą ślepego sitka, z umieszczonym na nim proszkiem czyszczącym Puly Caff, wykonując backflushing.

Czyszczenie systemu mlecznego środkami Puly Caff

Aby cieszyć się codziennie kawą z dodatkiem mleka, trzeba dokładnie i na bieżąco czyścić jego pozostałości z systemu mlecznego w ekspresie automatycznym lub na przykład ze specjalnego termosu, który często może być podłączany do ekspresu automatycznego w charakterze zbiornika na mleko. Również powinniśmy pamiętać, by dysza do spieniania mleka w ekspresie kolbowym była należycie wyczyszczona. A prawidłowe czyszczenie tych elementów zapewni nam zastosowanie środków Puly Caff do czyszczenia systemu mlecznego. Tylko tak zachowamy nie tylko czystość, ale także higienę. A dzięki bardzo pomysłowej budowie butelki będziemy w stanie do każdego czyszczenia dozować pożądaną ilość.

Odkamienianie ekspresów środkami Puly Caff.

Puly Caff produkuje środki do odkamieniania ekspresów. Woda ze względu na jej właściwości nie może jednocześnie być idealna dla smaku naszej kawy i całkowicie bezpieczna dla ekspresu. Minimalna twardość wody musi zostać zachowana nawet po filtracji, by kawa mogła się prawidłowo zaparzyć i znakomicie smakować. Ponadto, trzeba również brać pod uwagę to, że czasami zdarzy nam się zapomnieć wymienić filtr w porę. Ogółem ekspres jest narażony na osadzanie się kamienia i dlatego oferujemy środki do odkamieniania ekspresu do kawy firmy Puly Caff. Dzięki pakowaniu każdej porcji środka odkamieniającego w pojedynczą saszetkę dozowanie odpowiedniej porcji odkamieniacza jest niezwykle proste. Ze względu na tę wygodę szczególnie nadaje się do zastosowań do ekspresów domowych lub w ekspresach w biurze.

Czyszczenie młynka środkami Puly Caff.

Dla zachowania doskonałego smaku kawy wyczyszczony ekspres to za mało. Musimy również należycie zadbać o czystość młynka. I poprzez czystość należy rozumieć nie tylko czystość żaren, ale także hoppera. Do zachowania w doskonałym stanie tych dwóch różnych elementów należy zastosować różne środki czystości. Hopper, czyli nic innego jak górny pojemnik młynka, do którego wsypujemy ziarna, co jakiś czas wymaga tego, by go zdemontować i umyć jego wnętrze pod bieżącą wodą. Jednak dla całkowitego wyeliminowania tłustego osadu po kawie oraz zapachów należy zastosować Puly Grind Hopper Cleaner. Dzięki sprayowi będziemy w stanie efektywnie rozprowadzić płyn wewnątrz hoppera, a regularne zastosowanie da nam pewność, że hopper jest czysty i w pełni zdezynfekowany. Zarówno to jak i czyszczenie żaren środkiem Puly GRIND pozwoli na wyeliminowanie wszystkich pozostałości po kawie w młynku, które mają negatywny wpływ na smak zaparzanej kawy. Pełna gama środków czystości producenta Puly Caff jest dostępna w naszym sklepie Cafesilesia.pl. Wybierz środek, idealny do Twojego ekspresu lub młynka i ciesz się pyszną kawą, dzięki zachowaniu czystości i higienie w ekspresie.

Przedziały cenowePrzedziały cenowe
PrzeznaczeniePrzeznaczenie
Pokaż tylko Pokaż tylko
Widok
pixel