Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

TAMPERY

( ilość produktów: 22 )

Proces przygotowywania kawy w ekspresie składa się z kilku ważnych etapów. Jednym z nich jest ubijanie świeżo zmielonych ziaren w urządzeniu. Niezbędnym elementem do wykonania tej czynności jest tamper. W Cafe Silesia znajdą Państwa ubijak do kawy najwyższej jakości.

Tamper do ubijania kawy

Posiadanie wysokiej jakości ubijaka do kawy to podstawa dobrze przygotowanego espresso w ekspresie kolbowym. Przedmiot służy bowiem do równomiernego rozprowadzenia zmielonych ziaren, co wpływa na jednorodność przepływu esencji w urządzeniu. Odpowiednio ubita kawa za pomocą tampera sprawia, że woda może wydobyć z mieszanki najlepsze walory smakowe i aromatyczne.

Tamper zbudowany jest z dwóch elementów: uchwytu i podstawy. Rączka umożliwia wygodne operowanie ubijakiem do kawy, natomiast spód służy bezpośrednio do ubijania ziaren. Aby zapewnić sobie możliwie najlepsze działanie tampera, warto zadbać o właściwości obu elementów.

  • Podstawa tampera do kawy – ze względu na to, że jest on przykładany do portafiltra w kolbie, w którym znajdują się zmielone ziarna, należy odpowiednio dobrać jego rozmiar i kształt. W zależności od tego, jaki ekspres się posiada, taką podstawę należy do niego dopasować. Najbardziej popularne wymiary to tampery o średnicach: 49 mm, 51 mm, 56 mm, 58 mm. Istotne, aby podstawa ubijaka do kawy miała równomierną powierzchnię.
  • Rączka – inaczej zwana uchwytem, stanowi pomoc w trakcie dociskania podstawy tampera do kolby. Ważne, aby była ona wykonana z trwałego materiału. Uchwyt powinien być również odpowiednio wyprofilowany. Ergonomia pozwala na wygodne użytkowanie urządzenia służącego do ubijania kawy.

Tampery w sklepie Cafe Silesia

Każdy tamper, niezależnie od tego, czy korzysta się z niego w zaciszu domowym, czy w profesjonalnej kawiarni, powinien być ciężki. Najlepiej sprawdzają się ubijaki do kawy, które wykonane są ze stali nierdzewnej. Zapewnia to odpowiedni nacisk tampera na zmielone ziarna. Taki materiał sprawia również, że urządzenie jest niezwykle estetyczne. Należy bowiem podkreślić, iż akcesoria, jakie znajdują się na blacie roboczym, powinny charakteryzować się nie tylko wysoką funkcjonalnością, ale i pięknym designem. Elegancki wygląd tampera sprawi, że narzędzie stanie się bardzo atrakcyjnym elementem obowiązkowego wyposażenia każdego baristy.

Szeroki wybór tamperów w ofercie Cafe Silesia pozwala na znalezienie ubijaka do kawy dostosowanego do indywidualnych preferencji oraz sposobu przyrządzania espresso. Sklep oferuje również dostęp do dystrybutorów do kawy, które doskonale uzupełniają tamping, usprawniając pracę baristów.

Tamper w ofercie sklepu Cafe Silesia – znajdź ubijak do kawy dostosowany do Twoich potrzeb.

MarkaMarka
Przedziały cenowePrzedziały cenowe
RodzajRodzaj
PrzeznaczeniePrzeznaczenie
KolorKolor
Pokaż tylko Pokaż tylko
pixel