WAGI DO KAWY

( ilość produktów: 10 )

Waga do kawy może wydawać się mało znaczącym elementem. Jest to jednak ważne akcesorium dla każdego kawosza. To dzięki niej możliwe jest określenie co do 0,1 grama ilości potrzebnej wody czy ziaren. Szczególnie przygotowując dripa czy espresso te dwie informacje mogą znacząco zmienić smak i aromat napoju. Chcąc przygotować kawę jak z kawiarni w domu warto zaopatrzyć się we własną – waga dla baristy pomoże przenieść aromat ulubionego dripa z lokalu do kuchni.

Do jakich metod parzenia kawy warto korzystać z wagi?

Każdy miłośnik kawy ma swój sprawdzony przepis na ulubiony napój. W takim przypadku już kilka ziaren mniej czy łyżeczka wody więcej będzie robić różnicę, dlatego nie ma jasnej reguły określającej do jakich metod można, a do jakich nie warto używać wagi do kawy. Drip, Kalita, AeroPress, Chemex czy ekspres ciśnieniowy – każdy z nich jest w stanie zapewnić różne aromaty kawowe w zależności od ilości składników.

Jaka powinna być waga do ważenia kawy?

Wagi do ważenia kawy różnią się w zależności od producenta. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na czytelny wyświetlacz. Zbyt dużo ikon i parametrów może niepotrzebnie utrudnić tak prostą czynność jak odmierzanie składników. Niezbędną funkcją, w którą dobrze aby była wyposażona każda waga jest opcja tarowania bez wyłączania urządzenia. Do kalibracji powinien wystarczyć tylko jeden przycisk. Wagi dla baristy nie będą jednak zasadniczo różnić się od tych przeznaczonych do domowych warunków. Ponadto, prawidłowe przyrządzanie kawy metodami alternatywnymi wymaga ścisłego odmierzania czasu i wagi zarazem. Dlatego do kaw przelewowych przydatna a wręcz niezbędna może okazać się waga wyposażona w sekundnik. Odmierzanie sekund na tym samym wyświetlaczu, który również wskazuje na liczbę gramów zmniejsza liczbę niezbędnych akcesoriów i zapewnia wygodę kontroli dwóch parametrów poprzez spoglądanie tylko w jedno miejsce.

Używając wagi można mieć pewność, że każda filiżanka naparu będzie miała zamierzoną intensywność. Warto zainwestować w to urządzenie i udoskonalić swój codzienny rytuał parzenia kawy.

    pixel