MŁYNKI COMANDANTE

( ilość produktów: 10 )

Młynki Comandante

Młynki Comandante należą do światowej czołówki ręcznych młynków do mielenia kawy i są spełnieniem marzeń każdego kawowego geeka. Odznaczają się niespotykaną w takich urządzeniach precyzją, wyjątkową wytrzymałością i szerokim zakresem mielenia kawy, który do tej pory możliwy był do osiągnięcia tylko przy młynkach automatycznych. Jeżeli masz wobec młynka wysokie wymagania i szukasz sprzętu, który będzie służył przez lata, to młynek Comandante może być świetnym zakupem na lata.

Młynki Comandante — najlepsze młynki ręczne?

Przez wielu młynki Comandante uważane są za najlepsze dostępne młynki ręczne na świecie. Czy rzeczywiście tak jest? Nie można tego stwierdzić na 100%, jednak pewne jest, że są to wysokiej klasy urządzenia warte swojej ceny. Choć koszt młynka Comandante jest stosunkowo wysoki, doskonale wiemy, za co płacimy, a także mamy pewność, że otrzymujemy wszechstronny sprzęt najwyższej klasy.

Co warto wiedzieć o młynkach Comandante?

Marka Comandante swoją siedzibę ma w Niemczech i choć na rynku istnieje zaledwie od kilku lat, ma już mocno ugruntowaną pozycję na rynku kawowych akcesoriów. Flagowym produktem Comandante ręczne młynki Comandante C40 MK3 i ich odświeżona wersja — Comandante C40 MK4.

Tym, co w młynku jest najważniejsze, są żarna. W młynkach Comandante C40 MK3 i MK4 zastosowano stożkowe żarna, wykonane ze stali nierdzewnej, dodatkowo utwardzonej azotem, co czyni je bardzo odpornymi na uszkodzenia. Ich geometria została opracowana i opatentowana przez inżynierów marki Comandante, z uwzględnieniem najczęstszych problemów występujących przy typowych młynkach ręcznych. Wieloletnia praca się opłaciła, gdyż żarna pracują wyjątkowo stabilnie i płynnie, charakteryzują się niską retencją i gwarantują równomierny przemiał.

Młynki Comandante wyróżnia bardzo szeroka regulacja grubości mielenia. Stopień mielenia można regulować za pomocą pokrętła znajdującego się pod żarnem. Mając młynek Comandante z powodzeniem zmielimy kawę pod metody alternatywne (przemiał od grubego średniego), jak i również pod włoskie espresso (bardzo drobny przemiał).

Projekt młynków Comandante to też uczta dla oka, zwłaszcza dla fanów minimalistycznego designu. Korpus został wykonany z wytrzymałej stali nierdzewnej, która występuje w różnych wariantach kolorystycznych. Część dostępnych modeli pokryto drewnianą okleiną.

Młynek Comandante C40 MK3 i MK4 — różnice

Modele C40 MK3 i C40 MK4 na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie (ich wzornictwo nie uległo zmianie), jednak zachodzą między nimi pewne różnice.

W modelu Comandante C40 MK4 wprowadzono istotne zmiany w obrębie formy i materiałów, które stabilizują żarna. W ten sposób zwiększono ich wytrzymałość oraz wyeliminowano problem blokowania się ziaren, co zdarzało się w modelu MK3. Projektanci Comandante zwiększyli też pojemność samego młynka, a także wprowadzili alternatywę dla szklanego pojemnika na zmieloną kawę. Kupując model Comandante C40 MK4, otrzymuje się więc dwa różne słoiczki — szklany i wykonany z polimeru, co odczuwalnie zmniejsza wagę młynka. Ponadto polimerowy słoiczek jest bardzo odporny na uszkodzenia, idealny do zabrania w podróż.

Młynki Comandante w CafeSilesia.pl

W CafeSilesia.pl doskonale rozumiemy, jak ważna jest rola młynka do kawy i właściwie zielonych ziaren. Właśnie dlatego w ofercie naszego sklepu znalazły się kultowe młynki Comandante C40 MK3 i C40 MK4. Młynki dostępne są w kilku wariantach kolorystycznych, więc każdy znajdzie swój ulubiony kolor. Ponadto w asortymencie sklepu znalazła się m.in. zamienna oś Comandante Red Clix, umożliwiająca uzyskanie dwukrotnie więcej stopni mielenia, przy zachowaniu tej samej równomierności i płynności.

 

    pixel