FILIŻANKI DO CAPPUCCINO

( ilość produktów: 35 )

Serwowanie cappuccino, podobnie jak innych rodzajów kawy, rządzi się pewnymi zasadami – napój musi wylądować w odpowiednio dużej filiżance. Profesjonalnie wykonana kawa powinna swobodnie mieścić się w wybranym przez nas naczyniu. Co więcej, wiadome jest, że kawa podana w ujmującej filiżance cieszy jeszcze bardziej. W sklepie Cafe Silesia posiadamy szeroki asortyment filiżanek do cappuccino, który z pewnością zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających baristów czy kawoszy.

Filiżanki do kawy cappuccino – jak wybrać?

Wybór odpowiedniego naczynia w dużej mierze zależy od potrzeb lub upodobań kupującego. Występuje tu kompletna dowolność. Można kupić cały zestaw jednakowych, pasujących do siebie nawzajem filiżanek. Z kolei osoby, które nie lubią nudy i rutyny mogą skomponować własny, niepowtarzalny zestaw. Takie rozwiązanie niewątpliwie będzie wzbudzało zachwyt każdego przybyłego gościa. Przy wyborze odpowiedniej filiżanki do tego rodzaju kawy z pewnością trzeba zwrócić uwagę na:

  • pojemność filiżanki,
  • materiał wykorzystany w procesie produkcji (szkło, porcelana),
  • preferowany wygląd filiżanki (kolor, kształt),
  • wygodę i komfort w użyciu.

Filiżanki do cappuccino – pojemność

W ofercie sklepu Cafe Silesia posiadamy filiżanki do cappuccino, które mają pojemność od 140ml do 250ml. Jeśli do przygotowania kawy wykorzystujesz ekspres – warto sprawdzić jak dużo mililitrów napoju powstaje przy jego pracy. Sprawa jest mniej skomplikowana jeśli używasz spieniacza do mleka, dlatego że wtedy sam posiadasz kontrolę nad ilością kawy. Duże filiżanki do cappuccino to dobre rozwiązanie dla osób, które piją spore ilości napoju lub cenią sobie towarzystwo różnych dodatków do kaw, np. syropów smakowych.

Filiżanka cappuccino – dlaczego jest szczególna?

Osoby zafascynowane baristyką oraz te, które cenią sobie wypicie atrakcyjnej wizualnie kawy doskonale wiedzą, że filiżanka cappuccino musi mieć konkretny, owalny kształt. Dzięki temu już w domowych warunkach można stworzyć na swojej kawie zachwycający wzór. Naczynia dostępne w sklepie Cafe Silesia są dopracowane w najdrobniejszym szczególe – dlatego, że cenimy jakość, piękno i funkcjonalność.

Filiżanki do cappuccino – porcelanowe czy szklane?

Wybór materiału, z którego powstało naczynie również ma znaczenie. Szkło czy porcelana? Tu znów przy wyborze warto kierować się osobistymi preferencjami. Porcelanowe filiżanki do cappuccino, które mamy do zaoferowania są wykonane z grubego materiału. Solidne wykonanie naczynia sprawia, że kawa dłużej pozostaje ciepła. Szklane filiżanki są dużo rzadziej spotykane, przez co stanowią produkt niezwykle unikalny.

Zapraszamy do zapoznania się z filiżankami do kawy cappuccino w sklepie Cafe Silesia – niech będzie wyśmienita i pięknie podana.

pixel