EKSPRES DO DOMU

( ilość produktów: 71 )

Każdy kawosz doceni możliwość przygotowania napoju niczym z kawiarni w domowym zaciszu. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń ułatwiających to zadanie – od alternatywnych metod takich jak Chemex do automatycznych ekspresów. Szczególnie te ostatnie są dobrą opcją i to nie tylko dla początkujących. Wymagają względnie mało czasu i wysiłku, a gwarantują za każdym razem przepyszny napój. Jak wybrać domowy ekspres do kawy?

Wybór ekspresu – ciśnieniowy czy przelewowy?

Zastanawiając się nad zakupem ekspresu automatycznego, warto przede wszystkim sprecyzować swoje preferencje. Inne urządzenia sprawdzą się lepiej w zależności od tego, jaki typ i smak kawy jest najbardziej pożądany. Niektóre oferują jedynie możliwość przygotowania prostej czarnej americano i nie są wyposażone w skomplikowane systemy spieniające mleko. Różnice znaleźć można również w ilości napoju, jaki jest w stanie przygotować na raz wybrany model. Domowy ekspres do kawy ziarnistej warto dopasować pod gusta swoje i swoich domowników.

Ekspres ciśnieniowy

Domowy ekspres do kawy ciśnieniowy pozwala przygotować różne rodzaje ulubionego napoju, nie ogranicza do jedynie jednej opcji. Szczególnie miłośnicy mlecznych kaw powinni zwrócić na niego uwagę – urządzenia często wyposażone są w specjalne dysze parowe czy wbudowane spieniacze mleka pozwalające uzyskać perfekcyjną piankę. Ekspresy ciśnieniowe można podzielić na:

  • kolbowe,
  • automatyczne,
  • na kapsułki.

Pierwszy typ polecany jest bardziej doświadczonym użytkownikom, wymaga on nieco więcej wiedzy o kawie i jej przygotowaniu. Domowy ekspres kolbowy jest jednak gwarancją prawdziwego napoju z kawiarni – można się poczuć niczym prawdziwy barista, regulując grubość mielenia czy długość procesu parzenia. Modele z dwóch pozostałych opcji są niezwykle łatwe w obsłudze, wystarczy jedynie uzupełniać w nich ziarna lub kapsułki oraz wodę.

Ekspres przelewowy

Domowy ekspres przelewowy to idealna opcja dla wielbicieli czarnej kawy. To urządzenie pozwala na raz przygotować duże ilości napoju i dzięki podgrzewanej podstawce zachowuje jego temperaturę na dłużej. Większość modeli będzie bardzo intuicyjna i prosta, tak że nawet początkujący nie będą mieli problemów z ich obsługą. Minusem tego typu rozwiązania jest ograniczenie opcji – z ekspresu można uzyskać jedynie jeden typ kawy. Warto pamiętać jednak, że dobry ekspres przelewowy wciąż wydobędzie z ziaren aromat i smak o wiele głębszy niż w przypadku sypanej mieszanki.

Wybierając ekspres do domu warto przede wszystkim wcześniej ustalić swoje preferencje. Na rynku dostępnych jest wiele modeli dopasowanych do potrzeb nawet najbardziej wymagających kawoszy.

pixel