DŹWIGNIOWY EKSPRES DO KAWY

( ilość produktów: 10 )

Chcesz posiadać sprzęt, który pozwoli Ci uzyskać wyjątkowo aromatyczną i smaczną kawę? Lubisz mieć kontrolę nad tym, jaki smak ona posiada? Wybierz dla siebie ekspres dźwigniowy, dzięki któremu uzyskasz wysokiej jakości pobudzający napój jak za dawnych lat.

Ekspres dźwigniowy – z miłości do tradycji

Uznaje się, że ekspres dźwigniowy powstał około lat 40. XX wieku, dzięki włoskiemu producentowi Achille Gaggia. Z czasem manualny sprzęt zastąpiły jego nowoczesne odpowiedniki, które nie wymagają nakładu tak dużej ilości pracy, jak w przypadku klasycznych ekspresów do kawy dźwigniowych. Obecnie jednak sporo osób wraca do tradycji i klasyki, ceniąc sobie nie tylko sam rytuał parzenia kawy, ale również jej intensywny i prawdziwy smak. Automatyczne urządzenia nie zapewniają bowiem tak doskonałego aromatu i konsystencji, jak dawne ekspresy dźwigniowe.

Dźwigniowy ekspres do kawy – sprzęt dla prawdziwych koneserów

Ekspres dźwigniowy z pewnością przypadnie do gustu każdemu, kto ceni sobie niebanalny i oryginalny design tego rodzaju urządzeń. Sprzęt ten posiada bowiem unikalny design, który nie różni się zbyt wiele od swojego prototypu. Każdy ekspres dźwigniowy zbudowany jest między innymi z:

  • bojlera,
  • grzałki,
  • sprężyn,
  • tłoka,
  • dźwigni.

Doskonały i profesjonalny wygląd ekspresu dźwigniowego idzie w parze ze smakiem i aromatem uzyskiwanego dzięki niemu kawy. Napoje parzone za pomocą tego urządzenia zyskują uznanie najbardziej wymagających koneserów. Dzięki specjalnej metodzie parzenia pobudzająca esencja zaskakuje niebywałą konsystencją oraz wyśmienitym smakiem.

Ekspres dźwigniowy – wyjątkowy rytuał parzenia kawy

Ekspres dźwigniowy to na pierwszy rzut oka dość wymagający sprzęt. Z pewnością nie jest on tak łatwy w obsłudze, jak urządzenia automatyczne posiadające ekrany dotykowe, które działają intuicyjnie i nie wymagają ingerencji baristy. Wraz z upływem czasu korzystanie z dźwigniowego ekspresu do kawy staje się jednak coraz łatwiejsze, a zarazem przyjemniejsze. Co więcej, parzenie kawy staje się nie tylko odruchową czynnością, ale wyjątkowym rytuałem, do którego chce się wracać. Ekspres do kawy dźwigniowy pozwala bariście eksperymentować i manewrować czasem parzenia napoju. Dzięki temu można uzyskiwać przeróżne smaki i konsystencje esencji. Trzeba jednak pamiętać, że aby prawidłowo zaparzyć kawę, należy użyć manualnej siły i w odpowiednim momencie podnieść dźwignię urządzenia. Warto także pamiętać o tym, aby odpowiednio zmielić ziarna kawy, a całą mieszankę dobrze ubić w kolbie. Odpowiednie wyczucie i precyzja pozwolą na uzyskanie za pomocą ekspresu dźwigniowego nieporównywalnie wyrafinowanego smaku i aromatu napoju.

Ekspres kapsułkowy do kawy czy dźwigniowy?

Przed zakupem ekspresu dźwigniowego warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa. W sklepie internetowym Cafe Silesia istnieje możliwość skonsultowania zakupu z osobą, która posiada wiedzę w zakresie sprzętu wykorzystywanego do parzenia kawy. Ekspres do kawy dźwigniowy nie sprawdzi się bowiem dla każdego. Istnieją również jego różne wersje. Przykładowo ekspres do kawy BEZZERA B2013 AL 2 GR jest stosowany jako ekspres gastronomiczny do użytku profesjonalnego. Dla osób prywatnych idealnym wyborem będzie natomiast ekspres do kawy kolbowy La Pavoni Europiccola ELH, który jest bardzo zgrabny i mieści się na blacie kuchennym. Jeżeli komuś zależy na tym, aby kawę uzyskiwać w szybkim tempie bez zbędnego wysiłku, to być może lepiej rozważyć zakup ekspresu kapsułkowego do kawy.

Ekspres do kawy dźwigniowy w sklepie Cafe Silesia

Każdemu, kto kocha prawdziwy smak i aromat kawy, zależy na tym, aby korzystać z profesjonalnego i sprawdzonego sprzętu. W Cafe Silesia biorą pod uwagę preferencje naszych klientów, współpracujemy jedynie z cenionymi producentami takimi, jak BEZZERA czy La Pavoni, których urządzenia zyskują popularność na całym świecie i są doceniane przez profesjonalnych baristów. Z oferty mogą więc korzystać zarówno właściciele lokali gastronomicznych, jak i prywatne osoby, szukające ekspresów dźwigniowych wyłącznie do własnego użytku.

Znajdź ekspres do kawy dźwigniowy, dzięki któremu od nowa zakochasz się w procesie parzenia pobudzającego, aromatycznego napoju!

    pixel