KAWA PLUTON

( ilość produktów: 3 )

Szukasz kawy wysokiej jakości i chcesz postawić na polską markę z bogatą tradycją? Sprawdź produkty PLUTON wytwarzane przez warszawską palarnię, która przywraca receptury, będące częścią narodowej tożsamości i historii. Poznaj wyjątkowy smak starannie wyselekcjonowanych ziaren najstarszej polskiej kawy.

Kawa PLUTON – wyjątkowa historia

Historia palarni PLUTON zaczęła się już pod koniec XIX w., kiedy Polski nie było na mapie. Było to pierwsze tego typu przedsiębiorstwo w kraju i całkowicie zmieniło podejście do sposobu parzenia i picia kawy. Firma rozwijała się prężnie i rozszerzała swoją działalność, aż do wybuchu II Wojny Światowej, w której palarnia została zniszczona. Po zakończeniu działań zbrojnych i odbudowie budynku została ona przejęta przez władze miejskie, a sama firma zbankrutowała w 1950 roku.

Firma PLUTON wraca w 2017 roku i jest na dobrej drodze do odzyskania części dziedzictwa narodowego. Produkty z najstarszej polskiej palarni lądują ponownie na sklepowe półki i coraz częściej znajdują się w domach kawoszy.

Kawa ziarnista PLUTON

Produkowane w palarni PLUTON kawy ziarniste są intensywną i aromatyczną mieszanką ręcznie zbieranych ziaren arabiki z domieszką wysokiej jakości ziaren robusty. Zdecydowany charakter i niepowtarzalny zapach sprawiają, że kawy tej marki cieszą się dużym uznaniem. Wszystkie ziarna kupowane są bezpośrednio w plantacjach, co pozwala dokładnie nadzorować cały proces produkcji. Firma PLUTON stawia na rzemieślniczą metodę wypalania w bębnowym piecu.

Kawa mielona PLUTON

Oprócz znakomitych ziaren w naszym sklepie z kawą PLUTON można znaleźć też gotowe do parzenia mieszanki. Wszystkie produkty pakowane są bardzo szczelnie, dzięki czemu zachowują swoją świeżość przez dłuższy czas. Kawy mielone PLUTON to idealny wybór dla miłośników głębokiego, pobudzającego smaku i intensywnego aromatu. W zależności od preferencji można wybrać jedną z dwóch starannie dobranych kompozycji.

  • Kawa PLUTON Gold – delikatna kawa o wysublimowanym smaku z nutami mlecznej czekolady i prażonych orzechów.
  • Kawa PLUTON Black – mocniejsza mieszanka, która odznacza się wyraźnym posmakiem gorzkiej czekolady, kakao i migdałów.

Kawa PLUTON w ofercie sklepu Cafe Silesia

W naszym sklepie internetowym można znaleźć produkty palarni PLUTON, które zaspokoją wymagania zarówno profesjonalnych baristów, jak i amatorów przygotowywania aromatycznej kawy każdego ranka. Bogata oferta pozwala wybrać kompozycję idealnie dopasowaną do indywidualnych preferencji i gustu.

Kawa PLUTON w sklepie Cafe Silesia – postaw na wysokiej jakości ziarna z polskiej palarni i ciesz się wyjątkowym smakiem espresso, cappuccino czy latte.

    pixel