KAWA DO EKSPRESU PRZELEWOWEGO

( ilość produktów: 64 )

Szukasz ciekawych mieszanek kawy do ekspresu przelewowego? Chcesz w łatwy i szybki sposób przygotowywać pobudzający napój, jednak zależy Ci na wydobywaniu z ziaren możliwie najwięcej aromatu? Sprawdź dostępne produkty w Cafe Silesia i zachwyć się niebywałym smakiem kawy przelewowej.

Kawa do ekspresu przelewowego – jak stosować?

Kawa do ekspresu przelewowego wykorzystywana jest za pomocą tzw. zjawiska filtracji cieczy. Jest to zupełnie inne działanie niż to, jakie stosowane jest w przypadku ekspresów ciśnieniowych. Aby zaparzyć kawę przelewową, w odpowiednie miejsce urządzenia do tego przeznaczonego, należy włożyć filtr, a następnie wsypać świeżo zmielone ziarna. Trzeba również pamiętać o napełnieniu pojemnika na wodę. Ostatnim krokiem jest włączenie ekspresu, tak aby woda została przepompowana do wylewki, z której spłynie na zmieloną kawę przelewową. Napar skropli się do dzbanka, wydobywając z ziaren aromatyczny zapach i smak. Zalecaną proporcją kawy przelewowej jest 6 gram zmielonych ziaren przypadających na 100 mililitrów wody.

Kawa a ekspres przelewowy

Dobra kawa z ekspresu przelewowego cechuje się krystaliczną, bursztynową barwą. Istotne jest korzystanie z mieszanek świeżo palonych. Najlepiej sprawdza się kawa przelewowa, która została jasno palona. Niektóre ciemno palone ziarna mogą bowiem powodować goryczkę i dawać uczucie szorstkości na języku. Kawa do ekspresu przelewowego powinna być średnio lub jasno palona. Pierwszy rodzaj pozwala na wydobycie z ziaren słodkich nut kakao, orzechów i karmelu, drugi natomiast charakteryzuje się posmakiem owocowym. Można zdecydować się na 100% ziaren Arabiki, a w przypadku chęci uzyskania nieco mocniej pobudzającej esencji, warto sięgnąć po jej mieszanki z Robustą.

Kawa przelewowa – jaką wybrać?

Kawa przelewowa to niesamowite bogactwo smaków. Na polskim rynku dostępnych jest kilka rodzajów mieszanek, a każdy z nich cechuje się inną intensywnością aromatu, konsystencją, stopniem pobudzenia, a także nutą smakową. Świetnie nadają się do tego mieszanki speciality, jak i specjalnie przygotowane kawy do ekspresu przelewowego np. od firmy Costa Coffee.

Kawa z ekspresu przelewowego w Cafe Silesia

W sklepie internetowym Cafe Silesia proponujemy najwyższej jakości kawę przelewową dystrybuowaną od cenionych producentów takich, jak Essse czy Alps. Można tu znaleźć zarówno wersje mieszanek zmielonych, gotowych do parzenia, jak i tych w postaci pełnych ziaren. Dzięki temu każdy może zdecydować się na produkt dostosowany do własnych potrzeb i możliwości. Kawa przelewowa w Cafe Silesia – znajdź swoją ulubioną mieszankę pobudzającą!

pixel