KAWA W KAPSUŁKACH

( ilość produktów: 4 )

Kawa w kapsułkach to idealne rozwiązanie dla osób, które są cały czas w biegu, a którym zależy na smacznej kawie. Choć jeszcze do niedawna była utożsamiana z kawą niskiej jakości, dzisiaj kawa w kapsułkach może stawać w szranki z dobrej jakości ziarnami, wystarczy tylko postawić na sprawdzonego producenta i kawę dobrej jakości.

Zalety kawy w kapsułkach

Największą zaletą kawy w kapsułkach jest wygoda i oszczędność czasu podczas przygotowania kawy. Wystarczy zaledwie kilka chwil, aby cieszyć się ulubioną kawą. Plusem jest również to, że kawa w kapsułkach gwarantuje powtarzalny efekt, nie dziwi więc, że niewielkie lokale gastronomiczne, hotele oraz firmy decydują się na zakup ekspresów kapsułkowych.

Producenci kawy w kapsułkach wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferując szeroki wybór kaw. Kapsułki są więc idealnym rozwiązaniem dla osób, które szukają urozmaicenia, ponieważ każdego dnia można napić się innej kawy, nie martwiąc się o to, że ziarna zwietrzeją. Kapsułki są bowiem szczelnie zamknięte (pakowane w jednorazowe opakowania foliowe lub zaklejone folią aluminiową), co pozwala na długo zachować świeżość zmielonej kawy.

WAŻNE! Dobrej jakości kawa w kapsułkach składa się wyłącznie ze zmielonej kawy. Jednakże kapsułki do napojów mlecznych mogą zawierać domieszki kawy rozpuszczalnej lub inne dodatki (mleko w proszku, aromaty).

Kawa w kapsułkach do ekspresu — jaki sprzęt jest potrzebny?

Aby móc zaparzyć kawę w kapsułkach, konieczne jest posiadanie ekspresu kapsułkowego. I nie może to być przypadkowy ekspres, ponieważ kapsułki dopasowywane są do konkretnych urządzeń. Robiąc zakupy kawy w kapsułkach, należy zwracać uwagę na to, czy kupowane przez nas kapsułki na pewno pasują do ekspresu, który mamy w domu.

Kawa w kapsułach — jak wygląda przygotowanie kawy?

Ekspres do kawy na kapsułki to urządzenie niewielkich rozmiarów, więc zmieści się w każdej kuchni. Najprostsze, najbardziej podstawowe modele ekspresów przeznaczone są jedynie do zaparzania espresso, lecz dostępnych jest też wiele urządzeń, które spieniają mleko lub potrafią automatycznie przygotować kawę mleczną.

Ekspresy kapsułkowe są badanie proste w obsłudze! Wystarczy włożyć kapsułkę z ulubioną kawą do odpowiedniego zbiornika (zgodnie ze wskazówkami producenta), zamknąć zbiornik i przycisnąć przycisk, który rozpocznie ekstrakcję. Potem wystarczy otworzyć zbiornik, by usunąć kapsułkę. Ekspres kapsułkowy jest też zaprojektowany tak, by jego czyszczenie było jak najprostsze. Urządzenie można przecierać wilgotną ścierką, a demontowalne elementy przepłukać pod bieżącą wodą. Ważne jest też regularne odkamienianie przy pomocy odpowiedniego odkamieniacza, zgodnie ze wskazówkami producenta.

Która kawa w kapsułkach najlepsza?

Najlepsza kawa w kapsułkach to taka, która najbardziej nam smakuje. Szukając dobrej kawy w kapsułkach, warto zagłębić się w skład i sprawdzić, jakiego rodzaju zmielone ziarna wykorzystał producent. Zazwyczaj są to mieszanki 100% arabiki pochodzącej z różnych zakątków świata (Ameryki Południowej, Afryki i Azji), jak również mieszanki arabiki z robustą. Kawy składające się wyłącznie z arabiki są bardziej delikatne, z wyczuwalną kwasowością owoców, z kolei arabiki z domieszką robusty mają bardziej intensywny smak (czekoladowy, orzechowy, karmelowy), a przygotowane na ich bazie espresso pokrywa się gęsta, orzechową cremą. Ile kosztuje dobrej jakości kawa w kapsułkach? Cena takiej kawy zależna jest od różnych czynników, w tym producenta i jakości samej kawy. Koszt jednej kapsułki zazwyczaj wynosi około 1-1,5 zł.

    pixel