Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

KSIĄŻKI O KAWIE

( ilość produktów: 4 )

Dobrze napisana książka o kawie to skarbnica wiedzy na temat gatunków kawy, sposobów ich zaparzania i serwowania, a także ogromna dawka informacji na temat rozmaitych technik i sprzętów stworzonych do przygotowywania tego popularnego naparu. Książki o kawie dostępne w naszym sklepie to pozycje napisane przez profesjonalistów, którzy tematem kawy zajmują się zawodowo, chętnie dzieląc się z czytelnikami swoimi spostrzeżeniami i użytecznymi wskazówkami. Każdy miłośnik kawy, czy to zawodowiec, czy początkujący entuzjasta, znajdzie w tych książkach źródło inspiracji i pożytecznej wiedzy.

Książki o kawie dla amatorów i pasjonatów

Książki o kawie skierowane do domowych baristów i pasjonatów kawy to zazwyczaj porządna pigułka wiedzy zamknięta w bardzo estetycznym wydaniu. Takie książki łączą w sobie wiedzę na temat ziaren kawy, jej obróbki od plantacji po sprzedaż w sklepie, wartościowych informacji na temat zaparzania kawy oraz, co dla wielu osób wydaje się najcenniejsze, garść przepisów na rozmaite napoje kawowe. Książka Sekrety kawy. Poradnik dla amatorów i profesjonalistów Marcina Rusnarczyka to kompendium wiedzy dla każdego, kto chce zdobyć wiedzę na temat kawy, począwszy od historii tego napoju. Wewnątrz tej pięknie wydanej książki ukryto dużo konkretów na temat początków kawy w Europie i na świecie, wiele ciekawostek na temat kawowca i jego owoców, krajów, w których kawę się uprawia, metod zbioru i obróbki. Wszystko to podane w przystępny dla czytelnika sposób, który w dalszych częściach dowiaduje się, jak obchodzić się z kawą, młynkiem i urządzeniami do parzenia kawy. Nie brakuje też szczegółowych instrukcji korzystania z tych sprzętów (także konserwacji), okraszonych wyczerpującą fotorelacją. Jeżeli w krótkim czasie chcemy przyswoić sporą dawkę wiedzy, to Sekrety kawy jest lekturą obowiązkową. Osoby chcące poznać tajniki parzenia kawy metodami alternatywnymi, historię trzeciej fali kawy oraz odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań, powinna zainteresować książka KAWA. Instrukcja obsługi najpopularniejszego napoju na świecie autorstwa Iki Gabroń. Autorka dzieli się z czytelnikiem swoimi osobistymi spostrzeżeniami ugruntowanymi przez wieloletnie doświadczenie i zdobytą w tym czasie wiedzą na temat kawy i sensoryki, jest też sporo rozmów z ludźmi z branży. Nie brakuje również szczegółowych instrukcji, jak używać poszczególnych sprzętów. Jeżeli potrzebujemy szerszego spojrzenia na kawę, to książka KAWA da nam wspaniałą perspektywę.

Książki o kawie dla profesjonalistów

Osoby rozpoczynające pracę w kawiarni lub chcące poszerzyć swoje kompetencje w zakresie obsługi sprzętu kawiarnianego, mogą potrzebować książki zawierającej wiele szczegółowych i specjalistycznych informacji. Taką pozycją jest książka BARISTA POZIOM PODSTAWOWY Błażeja Walczykiewicza. Poruszono w niej wszystko, co istotne: od informacji na temat gatunków kawy, jej obróbki i przechowywania, przez organizację pracy w kawiarni, po precyzyjne instrukcje dotyczące parzenia espresso i spieniania mleka. Obowiązkowa pozycja dla każdego początkującego baristy.

Książki o herbacie

CafeSilesia.pl to nie tylko sklep z kawą, lecz również rozmaitymi herbatami wysokiej jakości, dlatego miłośnicy herbaty również znajdą tu książki dla siebie. Rafał Przybylok jest pasjonatem herbaty i yerba mate oraz popularyzatorem kultury herbacianej. Jego Książka Czajnikowy.pl dobra herbata to opowieść o historii herbaty, ich licznych odmianach, sposobach parzenia, a także wiele przepisów autora na herbaciane napoje. Idealna pozycja dla osób, które chciałyby dowiedzieć się czegoś więcej o herbacie. Z kolei w książce Yerba Mate w tydzień autor skupia się wyłącznie na naparze z ostrokrzewu paragwajskiego — jego bogatej historii i związanym z nią dziedzictwem kulturowym, rodzajach yerby, ich różnorodnym smaku. Jest tu wszystko, co warto wiedzieć o yerba mate.

MarkaMarka
Widok
pixel