ZAPARZACZE DO KAWY

( ilość produktów: 129 )

Przygotowywanie kawy z zaparzacza to sztuka, którą celebruje tylko część amatorów porannej małej czarnej. Obecnie proces ten zazwyczaj zostawiany jest automatycznym urządzeniom, które wypełniają filiżankę praktycznie bez żadnej ingerencji. Ekspresy nie mogą jednak zastąpić zapachu świeżo zmielonych ziaren, powolnego rozwijania się aromatu i smaku własnoręcznie zrobionej kawy. W naszej ofercie można znaleźć wiele różnych rodzajów zaparzaczy. Dzięki temu miłośnicy pobudzającego napoju mogą wybierać sprzęty działające na różnych zasadach. Wszystkie mają jednak cechę wspólną – przygotowują wyśmienitą kawę!

Wybór odpowiedniego zaparzacza do kawy nie należy do najłatwiejszych. Istnieje kilka najważniejszych czynników, którymi warto się kierować podczas zakupu. Przede wszystkim pod uwagę należy wziąć czas, jakim się dysponuje, preferencje smakowe oraz sposób obsługi zaparzacza, który nie będzie uciążliwy. Najczęściej stosowane metody alternatywne są jednak bardzo intuicyjne. Przygotowywanie ulubionego napoju nie powinno więc sprawiać problemów.

  • Chemex – nadaje się zarówno do kawiarni, jak i do domowego parzenia kawy. Uzyskana esencja charakteryzuje się delikatnym smakiem i wysoką zawartością kofeiny. Dzięki grubym filtrom kawa w filiżance jest wyjątkowo czysta.
  • Drippery Hario – bardzo prosta metoda, wymagająca jedynie zmielonej kawy, papierowego filtra, kubka lub dzbanka i oczywiście gorącej wody. Niezależnie od modelu drippery cechują się wysoką jakością wykonania i pięknym designem.
  • Dripper The Gabi Master – jego innowacyjna konstrukcja pozwala na przygotowanie kawy o niezwykłym smaku i aromacie. Proces parzenia nie różni się znacznie od zwykłego drippera, ale zmielone ziarna są nawilżane równomiernie, dzięki czemu napój zawsze jest znakomity.

Wymienione sprzęty świetnie spisują się zarówno w domu, jak i w pracy, ponieważ nie zajmują wiele miejsca, a przygotowanie naparu to kwestia zaledwie kilku minut.

Uniwersalne gadżety – strzykawki do zaparzania kawy

Ciekawymi, wygodnymi w obsłudze zaparzaczami do kawy są też kultowy Aeropress oraz zdobywający popularność Delter Coffee Press. Produkty te swoją budową przypominają strzykawkę, jednak działają na nieco innych zasadach. W przypadku Aeropressu zmielone ziarna mają kontakt z wodą przez kilka minut, a następnie są przetłaczane przez filtr pod wpływem ciśnienia. Z kolei w Delterze woda jest wtryskiwana do ziaren, a napar delikatnie spływa do filiżanki.

Strzykawki łączą w sobie zalety klasycznego french pressu, drippera oraz ekspresu. Dzięki temu przygotowanie aromatycznej kawy jest niezwykle szybkie i proste. Sprzęt tego rodzaju pozwala też eksperymentować z właściwościami napoju. W łatwy sposób można zmieniać czas parzenia, temperaturę wody czy grubość zmielenia ziaren, przez co każda filiżanka espresso może być wzbogacone o inne nuty smakowe i zapachowe. Ogromną zaletą tego rodzaju zaparzaczy do kawy jest też ich rozmiar. Sprzęt można zabrać ze sobą wszędzie. Co więcej, specjalny materiał sprawia, że strzykawka jest wytrzymała i łatwa w utrzymaniu.

Kawiarki – smak idealnej kawy w domu

Tego rodzaju zaparzacze do kawy były używane we Włoszech i bardzo szybko zdobyły uznanie w innych krajach Europy i świata. Przygotowywanie filiżanki pobudzającego napoju w kawiarce przypomina proces parzenia espresso w zwykłym ekspresie do kawy. Woda z dolnego zbiornika przepychana jest przez zmielone ziarna, a następnie wpływa przez małą wylewkę do pojemnika na górze. Kawiarka to wygodny i ekonomiczny zaparzacz do kawy dla tych, którym marzy się aromatyczne espresso.

Nowoczesne produkty tego typu łączą w sobie tradycyjne rozwiązania i nowoczesne technologie. Dzięki temu każda filiżanka kawy cechuje się głębokim smakiem i wyjątkowym aromatem. Kawiarki dostępne są w wielu rozmiarach i kolorach, więc każdy może znaleźć idealnie dopasowany model. W naszym sklepie można znaleźć np. zaparzacze do kawy Bialetti, które były pierwszymi tego typu produktami na świecie. Oferujemy kawiarki przystosowane zarówno do kuchenek gazowych, jak i indukcyjnych. W asortymencie można znaleźć też modele na prąd, które działają na tej samej zasadzie.

Tłokowe zaparzacze do kawy – prosty sposób parzenia kawy

Miłośnicy mocnej kawy, którzy preferują proste w obsłudze sprzęty, z pewnością docenią zaparzacz tłokowy do kawy. Nie wymaga on użycia wymiennych filtrów, a woda może być wlewana mocnym strumieniem. Tzw. french press ma formę dzbanka z pokrywką, do której zamontowany jest tłok z sitkiem. Ten wbudowany rodzaj filtra oddziela fusy kawowe od gotowego napoju. Parzenie kawy zajmuje chwilę, podobnie jak czyszczenie sitka i dzbanka.

Dużą zaletą french pressu jest też to, że można w nim przygotowywać kilka filiżanek kawy jednocześnie. Jest to o wiele trudniejsze przy użyciu kawiarki, chemexu, drippera czy Aeropressu. W przypadku zaparzacza tłokowego za jednym razem można uzyskać nawet litr naparu. W naszym sklepie znajdziesz różne rodzaje dzbanków, dzięki czemu możesz dostosować rozmiar do swoich potrzeb.

Sprawdź ofertę Cafe Silesia i znajdź profesjonalne french pressy, kawiarki czy inne akcesoria, dzięki którym przyrządzisz pyszną, aromatyczną kawę!

pixel