HERBATA W SASZETKACH

( ilość produktów: 91 )

Herbata w saszetkach to rozwiązanie dla zabieganych osób, które cenią sobie wygodę. Susz herbaciany zamknięty jest w niewielkiej torebce, która zapobiega przedostawaniu się fusów do naparu. Torebka zaprojektowana jest tak, by listki herbaty mogły się rozwinąć i oddać do wody zawarte w nich związki aromatyczne i smakowe. Nie trzeba więc specjalistycznej wiedzy i sprzętu, by móc napić się smacznej herbaty.

Herbata w saszetkach - czy warto?

Jeszcze do niedawna herbaty w saszetkach owiane były złą sławą, gdyż kojarzono je głównie z kiepską jakością. Mowa zwłaszcza o herbatach marketowych typu fannings i dust, czyli bardzo drobnych, mających postać drobnego proszku, wręcz pyłu. Tego typu herbaty szybko wietrzeją i nie mają wiele do zaoferowania pod względem smaku i substancji aktywnych. Nie oznacza to jednak, że herbata w saszetkach musi być gorszym wyborem. Wręcz przeciwnie!

Dobrej jakości herbata w saszetkach

Dzisiejsze herbaty w saszetkach to zupełnie inne produkty, niż te, które znaliśmy jeszcze kilkanaście lat temu. Powstają coraz to nowsze manufaktury, które oferują produkty wysokiej jakości, gwarantujące pyszny smak herbaty. Aktualnie przy produkcji herbat w saszetkach wykorzystuje się wysokiego gatunku surowce, oferując klientom produkt lepszej jakości. Susz nie jest mocno rozdrobniony i nie zawiera pyłu, dzięki czemu smak naparu jest bardziej złożony i intensywny. Ważną rolę odgrywają też same saszetki. Najczęściej są to tzw. piramidki lub większych rozmiarów woreczki, które są w stanie pomieścić rozwijające się liście herbaty i tym samym usprawnić proces parzenia. Jednocześnie saszetki wykonane są z materiałów, które nie wpływają na ostateczny smak naparu. Dodatkowo wielu producentów pakuje saszetki w indywidualne opakowania, aby chronić susz przed zwietrzeniem.

Jaką herbatę w saszetkach wybrać?

Wybór herbaty w saszetkach uzależniony powinien być od naszych preferencji smakowych. Producenci oferują bowiem szeroki wybór różnych rodzajów herbaty w saszetkach, bez konieczności wywierania na kliencie presji, by posiadać dodatkowe akcesoria do herbaty. Najczęstszym wyborem są oczywiście herbaty czarne, w tym niezwykle popularna, bergamotkowa earl grey, a także zaparzana do śniadania english breakfast i indyjska assam. Dostępne są też czarne herbaty aromatyzowane suszonymi owocami, suszoną skórką cytrusową, orzechami, przyprawami korzennymi. Fani delikatniejszych smaków mogą wybierać spośród szerokiej oferty herbat zielonych i białych, jak również takich specjałów, jak afrykańska herbata rooibos, herbaty ziołowe czy skomponowane wyłącznie z owoców.

Herbata w saszetkach ranking Café Silesia

W ofercie Café Silesia znalazło się wiele herbat w saszetkach, które warte są spróbowania. Na uwagę zasługują herbaty niemieckiej marki Ronnenfeldt, która słynie z produkcji wysokogatunkowych herbat, w tym pysznych rooibosów oraz różnorodnych herbat zielonych. Z kolei marka Helmut Sachers ma w swojej ofercie kilka herbat o interesujących kompozycjach smakowych, a także herbaty ziołowe. Polski producent, matka Tea LOVE, oferuje herbaty w wygodnych piramidkach, a każda z nich to prawdziwa eksplozja owocowych smaków połączonych z czarną lub zieloną herbatą. Miłośnikom herbat ziołowych polecamy zapoznanie się z grecką marką SARISTI, oferującą herbaty ziołowe. Nie są to jednak pojedyncze zioła, a rozbudowane kompozycje, które możemy dopasować do naszego samopoczucia i bieżących potrzeb. W ofercie producenta znajdują się herbata w saszetkach, zestaw i pojedyncze opakowania herbaty ziołowej, które użytkownicy znajdą bez trudu w naszym sklepie. Wart uwagi jest właśnie zestaw degustacyjny herbat SARISTI, składający się z wszystkich dostępnych smaków, by móc przetestować każdy z nich.

 

pixel