HERBATA LIŚCIASTA

( ilość produktów: 63 )

Herbata liściasta to nic innego, jak susz składający się z całych, niepołamanych liści. Listki te mogą być skręcone, zrolowane, zwinięte w drobne kulki, jednak w wyniku kontaktu z gorącą wodą rozwijają się, zwiększając swoją objętość i oddając do wody liczne substancje smakowe i odżywcze. Co do zasady herbata liściasta to susz wyższej jakości niż ten pakowany do popularnych herbat w torebkach, choć wiele zależy od producenta. Nie brakuje bowiem dobrej jakości herbat w saszetkach, jednak wybór herbat liściastych jest o wiele bogatszy.

Herbata liściasta czarna

Czarna herbata jest najchętniej wybieranym napojem w naszym kraju. Pijemy ją do posiłku lub jako pobudzający napój zamiast kawy. Prym w produkcji czarnej herbaty liściastej wiodą Chiny, a także Indie i Sri Lanka. Wyjątkowo popularna jest herbata liściasta Yunnan (produkowana w tym chińskim regionie), a także indyjskie Assam i Darjeeling. Czarna herbata liściasta daje napar o czerwono-złotej barwie oraz intensywnym, orzeźwiającym smaku, który często bywa urozmaicany dodatkiem suszonych owoców, kwiatów i ziół.

Herbata liściasta zielona

Zielona herbata cieszy się rosnącą popularnością dzięki właściwościom prozdrowotnym, które wynikają z wysokiej zawartości polifenoli, aminokwasów i witamin. Warto jednak wiedzieć, że zarówno zielona, jak i biała, czerwona i czarna herbata wytwarzane są z liści tej samej rośliny (Camellia sinensis), różni je jednak sposób obróbki. Herbata liściasta zielona występuje w wielu różnych wariantach, których profil smakowy jest niezwykle szeroki, od nut trawiastych, warzywnych i kwiatowych, przez owocowe i orzechowe, po takie z wyraźnie wyczuwalnym umami. Głównym producentem zielonych herbat są Chiny i Japonia.

Herbata liściasta jaka najlepsza?

Można śmiało powiedzieć, że najlepsza herbata liściasta to ta, która nam najbardziej smakuje. Dostępny jest tak szeroki wybór herbat liściastych, o tak zróżnicowanych smakach, że nie sposób wskazać jednej, obiektywnie najlepszej. Dla jednych będzie to delikatna, japońska sencha, dla innych intensywna czerwona herbata pu-erh, a jeszcze dla kogoś najsmaczniejsza będzie słodka herbata liściasta owocowa. Wybierając herbatę liściastą, warto zwrócić uwagę na skład i wybierać susz wyłącznie z naturalnymi dodatkami i aromatami.

Herbata liściasta czy w torebkach?

Miłośnicy dobrej jakości herbaty przekonują, że herbata liściasta będzie zawsze lepszym wyborem niż herbata w torebkach. Pogląd ten nikogo nie dziwi, gdyż większość dostępnych w sklepach herbat ekspresowych rzeczywiście nie należy do najlepszych. Takie herbaty często produkowane są z resztek powstałych z produkcji herbaty liściastej i zawierają pył. Na rynku dostępnych jest jednak coraz więcej herbat w torebkach dobrej jakości, do których produkcji wykorzystuje się wysokiej jakości herbaty liściaste. Torebki te są też odpowiednich rozmiarów, by liście mogły się w pełni rozwinąć podczas zaparzania. Jeżeli brakuje nam czasu na celebrowanie zaparzania herbaty, a mimo to mamy ochotę napić się smacznego naparu, wysokiej jakości herbata w torebkach zda egzamin. W każdym innych wypadku warto eksplorować wyjątkowo szeroką ofertę herbat liściastych i poznawać ich zróżnicowane smaki.

Herbata liściasta - sklep

W sklepie CafeSilesia.pl oferujemy szeroki wybór wysokiej jakości herbat liściastych z różnych zakątków globu, w tym chińskie Pai Mu Tan, Yunnan, oolong, herbaty aromatyzowane jaśminem i owocami, jak również herbaty owocowe, afrykańskie rooibosy, herbaty ziołowe i yerba mate.

pixel