KAWA AGUST

( ilość produktów: 27 )

Szukając najlepszej kawy ziarnistej i mielonej, należy wybierać wyłącznie te mieszanki, które bazują na najwyższej jakości ziarnach. Warto kupować je od sprawdzonych rzemieślników, którzy starają się utrzymać staranność produkcji na każdym jej etapie. Cafe Silesia to sklep z kawą, w którym można znaleźć najlepiej wyselekcjonowane produkty od cenionych na całym świecie marek. Jedną z nich jest włoski producent kawy ziarnistej i mielonej Agust.

Kawa ziarnista Agust – najwyższa jakość mieszanek

Niewielka, ale ceniona palarnia, oferująca kawę mieloną i ziarnistą Agust powstała w Brescii (włoskie miasteczko) w 1956 roku. Główną filozofią jej założycieli od samego początku stanowiły słowa “im mniejsza palarnia, tym staranniejszy proces palenia”. Właśnie to hasło widniało przez długi czas na opakowaniach kawy ziarnistej Agust. Za najwyższą zaletę marki uznaje się staranny, dokładny i skuteczny sposób optycznej selekcji ziaren, którego celem jest pozbycie się niejednorodnych i niedających się do procesu palenia substancji. Umożliwia to uzyskiwanie najwyższej jakości mieszanek. Tak przeprowadzona eliminacja zmniejsza ryzyko “psucia” się ziaren. Warto podkreślić, że wart uwagi nie jest wyłącznie etap selekcji ziaren kawy Agust, ale także cały proces jej produkcji. Wszystkie czynności, zaczynając od zbierania ziaren, aż do momentu ich wypalania i pakowania, są poddawane kontroli niezależnych ekspertów, przyznających certyfikaty CSC.

Kawa mielona Agust – doskonały smak i aromat

Kawa ziarnista Agust dostępna w sklepie Cafe Silesia może być również zakupiona w postaci mielonej. Obie mieszanki można przygotować zarówno tradycyjnymi metodami parzenia, jak i innowacyjnymi. Produkty świetnie nadają się do kawiarek, jak i ekspresów przelewowych, automatycznych czy ciśnieniowych. Charakterystyczną cechą zarówno kawy mielonej Agust, jak i tej dostępnej w postaci pełnych ziaren, jest doskonale wyważona kwasowość. Dzięki temu smak uzyskiwanego napoju jest tak unikatowy.

Zdobyte przez producentów doświadczenie pozwoliło na stworzenie mieszanek, które posiadają wyjątkowy aromat, zachwycając nawet najbardziej wymagających koneserów. W zależności od wybranego produktu, z ziaren mogą wydobywać się nuty kwiatowe, owocowe, a nawet czekoladowe.

Sklep z kawą Agust – Cafe Silesia

W sklepie Cafe Silesia dostępne są najbardziej doceniane mieszanki z kawą ziarnistą Agust. Dwie z nich posiadają miano produktów z najwyższej półki jakościowej, potwierdzone certyfikatem CSC (Certified Speciality Coffee). Są to:

  • kawa Agust Elegante,
  • kawa Agust Gentile.

W ofercie można także znaleźć kawę ziarnistą Agust Natura Equa, odznaczoną symbolem fair trade. Jest ona wyjątkowa nie tylko ze względu na doskonały, łagodny smak, ale również sposób uprawy, podczas którego nie stosuje się żadnych nawozów sztucznych. Dzięki temu jej produkcja wspiera działania Trzeciego Świata, zwiększając edukację jego mieszkańców, a także stanowi podstawę działań ekologicznych, mając na celu troskę o środowisko.

Zachęcamy do zapoznania się z tymi, jak i z innymi produktami w sklepie z kawą Agust – Cafe Silesia.

pixel