MŁYNKI GRAEF

( ilość produktów: 12 )

Niemiecka firma specjalizująca się w produkcji gastronomicznych sprzętów kuchennych.

Firmę Graef założył w 1920 roku Hermann Graef wraz z braćmi. Początkowo firma zajmowała się produkcją wyrobów drewnianych, a z biegiem czasu rozszerzyła swoją działalność. W czasie II Wojny Światowej firma uległa prawie całkowitemu zniszczeniu, co niemal zaprzepaściło cały jej dorobek. W latach 50. synowie założyciela zdecydowali się odbudować firmę i skupili się na produkcji krajalnic kuchennych, co okazało się strzałem w 10. Firma zaczęła się dynamicznie rozwijać. Obecnie marka Graef produkuje szeroką gamę wysokiej jakości sprzętów kuchennych, w tym także ekspresów i młynków do kawy. W swojej ofercie posiadają zarówno profesjonalne urządzenia przeznaczone do gastronomii, jak i niewielkie domowe sprzęty.

Żarnowe młynki Graef dla domowych baristów

Marka Graef ma w swojej ofercie szeroki wybór młynków żarnowych. Wielokrotnie pisaliśmy, że wybierając młynek do kawy, zawsze należy wybierać młynki żarnowe, które, w odróżnieniu od młynków ostrzowych, mielą (a nie siekają) ziarna kawy i dają możliwość regulacji grubości mielenia. Przemiał z takiego młynka jest równy, co ma niebagatelny wpływ na ekstrakcję i smak zaparzonej kawy. W młynkach Graef zastosowano wytrzymałe, stalowe żarna.

Młynki Graef dla domowych baristów

Młynki Graef to stosunkowo niedrogie sprzęty, idealne dla początkujących baristów. Tańsze, mniej zaawansowane modele doskonale sprawdzą się do mielenia kawy pod metody alternatywne — ekspres przelewowy, kawiarkę, drippera czy French Pressa. Osoby, które chcą spróbować swoich sił w przygotowywaniu domowego espresso, powinny zwrócić uwagę na nieco droższe modele, które oferują szeroką regulację grubości mielenia.

Jaki młynek Graef wybrać?

Dokonując wyboru młynka do kawy, należy kierować się tym, jaką kawę najbardziej lubimy i jakie jej ilości przygotowujemy każdego dnia. W przypadku wyboru młynka do kawiarni istotne znaczenie ma wydajność urządzenia, jego szybkość, łatwość obsługi, jak również dodatkowe parametry, które ułatwiają pracę baristy.

Graef CM 202 to wyjątkowo kompaktowy i bardzo prosty w obsłudze młynek, przeznaczony do użytku domowego. Jego stalowe żarna mogą zmielić kawę pod różne metody parzenia, w tym do kawiarki i ekspresu przelewowego. Urządzenie umożliwia ustawienie ilości zmielonej kawy od 1 do 14 filiżanek. To idealna opcja dla osób szukających niedrogiego młynka automatycznego. Jest tak mały, że bez problemu można go zabrać ze sobą w podróż. 

Model Graef CM 702 to już bardziej zaawansowane urządzenie, z którym można próbować przygotować włoskie espresso. Urządzenie wyposażono w 24-stopniową regulację grubości mielenia oraz wolnoobrotowy silnik, dzięki któremu kawa nie podgrzewa się podczas mielenia. Wygodny uchwyt umożliwia mielenie kawy bezpośrednio do kolby, lecz możliwe jest również mielenie do dedykowanego pojemnika.

Wśród profesjonalnych urządzeń na uwagę zasługuje młynek Graef CM 500, dostępny w 4 wariantach kolorystycznych. Ma wyjątkowo szeroką, bo aż 140-stopniową skalę grubości mielenia, dzięki czemu sprawdzi się zarówno do przygotowania espresso, jak i zaparzenia kawy w ekspresie przelewowym. Hopper młynka pomieści około 300 g ziaren kawy, którą można zmielić do kolby lub dołączonego pojemnika. Dzięki funkcji porcjowania można zmielić kawę w ilości od 1 do 12 filiżanek lub zdecydować się na mielenie „on demand”. 

Do użytkowania w domu świetnie sprawdzi się również model Graef CM 800, przeznaczony nie tylko do ekspresów ciśnieniowych, lecz również innych metod przyrządzania kawy. Dzięki funkcji AUTO możliwe jest mielenie kawy od razu po podstawieniu kolby. Nieco droższy Graef CM 900, w odróżnieniu od wcześniejszych modeli, pozwala zaprogramować pojedynczą lub podwójną dozę kawy. Przyciski do obsługi młynka znajdują się bezpośrednio nad wylotem z komory mielenia.

Dla doświadczonych, domowych baristów, a także mniejszych lokali gastronomicznych powstał młynek Graef CM 850. Wytrzymała obudowa ze stali nierdzewnej i aluminium jest odporna na uszkodzenia. Dzięki 40-stopniowej regulacji grubości mielenia z powodzeniem można zmielić kawę pod ulubioną metodę parzenia. Wygodnym rozwiązaniem jest wbudowany, wysuwany pojemnik na fusy z odbijakiem, który ułatwia zachowanie czystości. Alternatywą dla tego młynka jest model Graef CM 820, z nieco mniejszym hopperem i bez zintegrowanego zbiornika na krążki kawowe.

Młynki Graef w CafeSilesia.pl

W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór żarnowych młynków do kawy Graef, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie — od mniej do bardziej profesjonalnych urządzeń. W razie pytań lub wątpliwości serdecznie zachęcamy do kontaktu z obsługą sklepu.

    pixel