HERBATA ZIOŁOWA

( ilość produktów: 19 )

Herbata ziołowa to susz składający się z jednego rodzaju zioła lub różnorodna kompozycja, którą tworzy się na poszczególnych roślin. W skład herbaty ziołowej wchodzić mogą nie tylko zioła, lecz również suszone kwiaty, owoce, przyprawy korzenne, orzechy, a nawet warzywa. Takie mieszanki oferują interesujące wrażenia smakowe, jednak najczęściej sięga się po nie ze względu na ich korzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie.

Herbata ziołowa - moc ziół dla zdrowia

Od zarania dziejów zioła wykorzystywane były w medycynie ludowej, na długo przed wynalezieniem pierwszych leków. Ich zdrowotne właściwości wykorzystywano w leczeniu przeróżnych dolegliwości, od niestrawności i innych kłopotów żołądkowych, przez rozmaite infekcje i obniżony nastrój, po opatrywanie ran. Z ich dobroczynnych, leczniczych właściwości korzysta się również dzisiaj. Fitoterapia, czyli ziołolecznictwo stanowi obecnie jeden z elementów wsparcia konwencjonalnego leczenia i farmakoterapii. Z ziół można korzystać na różne sposoby, lecz najbardziej popularna jest tradycyjna herbata ziołowa, która jest smaczną alternatywą dla kawy lub herbaty, w dodatku korzystną dla zdrowia.

Herbata ziołowa - jaką warto pić?

Herbaty ziołowe występują w postaci jednorodnej (jeden rodzaj ziela) lub mieszanek składających się z kompozycji kilku ziół lub dodatków smakowych. Wśród najczęściej stosowanych ziół znajdują się m.in. koszyczek rumianku, lipa, mięta pieprzowa, melisa lekarska, koper włoski, pokrzywa zwyczajna, czystek. Wiele z nich spotkamy na okolicznych łąkach, są też takie, które sprowadza się z najodleglejszych zakątków globu.

Poszczególne zioła wykazują różne właściwości, dlatego warto dopasować je do własnych potrzeb oraz stanu zdrowia. Dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z ziołami, dobrym wyborem są mieszanki ziołowe, które komponuje się pod kątem ich funkcjonalności, celem osiągnięcia tzw. efektu synergii. Co to oznacza w praktyce? Pojedyncze zioła mogą wykazywać różne właściwości, jednak w połączenie kilku różnych ziół (np. o różnych mechanizmach działania) pozwala efektywniej walczyć z danym problemem.

Herbata ziołowa na różne dolegliwości

Osoby stale poddenerwowane, mające problemy z kontrolowaniem emocji i narażone na stres mogą pomóc sobie naparem z ziół. Herbata ziołowa uspokajająca zazwyczaj zawiera w swoim składzie melisę, lawendę, kozłka lekarskiego (walerianę), szyszki chmielu. Zioła te wyciszają, uspokajają, ułatwiają zasypianie, a także zmniejszają stany napięcia i niepokoju, pomagając odzyskać równowagę wewnętrzną.

Czasem organizm potrzebuje dodatkowego wsparcia w usuwaniu produktów przemiany materii, a proces ten również można wesprzeć mocą ziół, które korzystnie wpłyną m.in. na działanie układu trawiennego czy stan skóry. Herbata ziołowa oczyszczająca organizm może składać się z ziela pokrzywy, czystka, ostropestu plamistego, mniszka lekarskiego, fiołka trójbarwnego, karczocha.  

Zioła mogą też wspomóc proces odchudzania, a także stanowić jeden z elementów walki z nadciśnieniem, problemami skórnymi, nawracającymi infekcjami pęcherza czy nieprawidłowym poziomem cukru we krwi.

Herbata ziołowa - gdzie kupić?

W którym miejscu dostępna jest wysokiej jakości herbata ziołowa? Sklep CafeSilesia.pl oferuje szeroki herbat ziołowych w postaci sypanej lub wygodnych piramidek i saszetek. Dostępne kompozycje smakowe przypadną do gustu nie tylko miłośnikom naparów ziołowych, lecz również wszystkim odkrywcom nowych, nieznanych dotąd smaków i aromatów, a także osobom poszukujących mieszanek o działaniu prozdrowotnym.

    pixel