KAWIARKI

( ilość produktów: 71 )

Szukasz alternatywnych sposobów parzenia kawy? Zastanawiasz się, jak stworzyć pobudzający napój, który nie posiada fusów? Kawiarka to przyrząd, który sprawdzi się dla Ciebie idealnie. Sprawdź dostępne modele w Cafe Silesia i zaopatrz się w urządzenie niczym z włoskiej kawiarni.

Kawiarka do kawy

Pierwszą kawiarkę zaprezentował Alfonso Bialetti w 1918 roku. Włoski właściciel maszyn i części aluminiowych postanowił stworzyć produkt, przypominający dawniej wykorzystywane ekspresy parowe. Urządzenia te umożliwiały przygotowywanie pobudzających napojów w kawiarniach i restauracjach. Miały one jednak dość spore rozmiary, co często uniemożliwiało posiadanie ich w prywatnych mieszkaniach. Odpowiedzią na tę potrzebę było wyprodukowanie kawiarki. Została ona rozreklamowana przez syna Bialettiego i bardzo szybko zyskała na popularności. W niewiarygodnym tempie zagościła w wielu przestrzeniach domowych.

Kawiarka elektryczna, czyli ekskluzywny następca pierwowzoru

Pierwsze kawiarki posiadały bardzo ciekawy kształt. Występowały w postaci ośmiokątnych dzbanków, możliwych do odkręcenia. Obecnie niektórzy producenci dostosowują swoje projekty do tradycyjnych kawiarek, inni decydują się na różnego rodzaju urozmaicenia.   Każda kawiarka  składa się z takich elementów, jak:

  • górny zbiornik przeznaczony na napar,
  • pojemnik, do którego wsypuje się kawę,
  • filtr,
  • dolny zbiornik na wodę.

Kawiarka ciśnieniowa – jak działa?

Przygotowywanie kawy za pomocą kawiarki należy do alternatywnych sposobów parzenia tego napoju. Cały proces jego powstawania jest bardzo ciekawy i doceniany przez prawdziwych smakoszy. Do dolnego zbiornika należy wlać odpowiednią ilość wody. Sitko, zwane inaczej pojemnikiem na kawę, powinno być zapełnione świeżo zmieloną kawą. Tak przygotowane urządzenie należy umieścić na indukcji bądź kuchence gazowej i poczekać aż woda uniesie się do górnego zbiornika. W zależności od tego, jakie urządzenie się posiada, należy wybrać odpowiednio kawiarkę na indukcję bądź kawiarkę na gaz.   Podczas przygotowywania kawy za pomocą kawiarki warto uzbroić się w cierpliwość. Woda musi zostać podgrzana do wysokiej temperatury, z powodu której wytworzy się ciśnienie unoszące napar do górnej części przyrządzenia. Stąd wzięła się nazwa kawiarka ciśnieniowa. Samo wypłynięcie pobudzającego naparu trwa do kilkunastu sekund. Najdłużej trwa proces zagotowania się wody. Warto jednak odczekać chwilę i dzięki temu uzyskać aromatyczną kawę, której zapach będzie unosić się po całym pomieszczeniu.  

Kawiarka stalowa

Szukając swojej wymarzonej kawiarki, można wybrać jeden z dwóch najczęściej dostępnych modeli. Kawiarka stalowa jest wykonywana z materiału wysoko odpornego na różnego rodzaju zniszczenia. Nie rdzewieje i bardzo długo zachowuje swój pierwotny wygląd. Najczęściej posiada obły kształt. Kawiarka stalowa może być przeznaczona zarówno do kuchenek gazowych, elektrycznych, jak i indukcyjnych – aby wybrać odpowiednią, należy sprawdzić, jakie jest jej konkretne przeznaczenie.   Poza kawiarką stalową można zdecydować się również na model aluminiowy. W takim przypadku design jest nieco bardziej rozbudowany. Na rynku istnieje bardzo dużo ciekawych wariantów kolorystycznych kawiarek aluminiowych. Zazwyczaj przypominają one pierwsze kawiarki i posiadają kanciasty, tradycyjny kształt.

Kawiarka – sklep internetowy

Istnieje wiele sklepów internetowych, w których można znaleźć zarówno kawiarki stalowe, jak i aluminiowe. Decydując się na taki zakup, warto pamiętać, że przyrząd ten służy do przygotowywania napoju. Warto zwrócić uwagę na to, aby był wykonany z jak najlepszych materiałów, umożliwiających przygotowywanie dobrej i zdrowej kawy. Wybór odpowiedniego sklepu to nie tylko zwrócenie uwagi na wysokiej jakości produkty, ale i adekwatną cenę oraz profesjonalne doradztwo oraz

Kawiarka – sklep Cafe Silesia

W naszym sklepie można znaleźć nowoczesne kawiarki od jednego z najbardziej cenionych producentów – Bialetti, które cechują się pięknym designem oraz dużą funkcjonalnością. Dostępne są modele mniejsze i większe, dzięki czemu produkt można dostosować odpowiednio do swoich upodobań. Cafe Silesia oferuje również różnego rodzaju elementy i części wymienne do kawiarek, dzięki którym można usprawnić funkcjonowanie starych urządzeń.   Sprawdź naszą ofertę już teraz i znajdź dla siebie solidną, profesjonalną kawiarkę do kawy, dzięki której przyrządzisz pyszny, pobudzający napój!

pixel