Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

COFFEE REPUBLIC – PALARNIA MIESIĄCA W CAFE SILESIA W LUTYM 2018r.

2018-02-08
COFFEE REPUBLIC – PALARNIA MIESIĄCA W CAFE SILESIA W LUTYM 2018r.

Postępującą kawową rewolucję możemy dostrzec przede wszystkim w stolicy naszego kraju. W Warszawie nie tylko napijemy się znakomitej kawy speciality w wielu kawiarniach, lecz również kupimy ziarna, które zostały wypalone tuż za ścianą. Dzisiaj przyjrzymy się jednej z bardziej znanych warszawskich palarni - Coffee Republic. W lutym ziarna z tej palarni kupicie 10% taniej w Cafe Silesia!

Warszawa – kawowa stolica

Warszawa przestaje być miastem kojarzonym przede wszystkim z zagranicznymi sieciówkami, w których napijemy się średniej jakości americano w pół litrowym kubku lub przesłodzonego latte. Od kilku lat prawie na każdym rogu znajdziemy kawiarnię, w której wykwalifikowany barista przyrządzi dla nas kawy z dripa, chemexa lub aeropressu. Jednocześnie w tych samych kawiarniach dba się o zakup wysokiej jakości ziaren do włoskiego espresso.

Ta miłość do kawy wysokiej jakości przerodziła się w niektórych przypadkach w pasję i w pracę. Coraz częściej światowej klasy mieszanki wypalane są w polskich palarniach. Jedną z bardziej docenionych jest oczywiście Coffee Republic. Jej kawy znajdziemy w kawiarniach w całym kraju. Co w nich takiego wyjątkowego? Sprawdźmy!

Coffee Republic – mikropalarnia kawy specialty

Jeśli zabłądzicie kiedyś na warszawskiej Ochocie, to koniecznie skręćcie na Aleje Jerozolimskie i odszukajcie nr 200. Z zewnątrz nie zauważycie niczego szczególnego, jednak wystarczy przekroczyć próg i poczuć zapach świeżo palonej kawy, by mieć pewność, że znaleźliście się we właściwym miejscu. Coffee Republic to mikropalarnia założona przez grupkę przyjaciół w lipcu 2016 roku.

Zanim kawa trafi do opakowań z charakterystycznym słoniem ziarna poddawane są wnikliwej selekcji, a następnie wypalane zgodnie z wybranym profilem w jednym z trzech pieców. Do wypalania ziaren do metod alternatywnych wykorzystywany jest 15 kilogramowy piec Giesen.

Coffee Republic to jednak nie tylko palarnia i kawiarnia, ale również akademia. Jeśli marzycie więc o parzeniu idealnej kawy, to jest to również właściwe miejsce dla Was.

Jakie kawy z Coffee Republic wybrać?

W lutym możecie spróbować kaw z palarni Coffee Republic 10% taniej. Jeśli nie wiecie, jakie ziarna wybrać, sprawdźcie kilka naszych propozycji. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy alternatyw, jak i włoskiego espresso.

Coffee Republic BLACK – to mieszanka doskonała do klasycznych kaw. Zawiera 30% robusty, dzięki której espresso jest bardzo aromatyczne i intensywne. Można tu wyczuć nuty czekolady i orzecha włoskiego.

Coffee Republic BLUE – to wybór dla fanów 100% Arabiki. Ziarna tej mieszanki pochodzą z trzech krajów: Brazylii, Gwatemali i Hondurasu. W kawie wyczuwamy przede wszystkim słodycz, która nie jest jednak pozbawiona niewielkiej ilości kwasowości.

Coffee Republic COSTA RICA SAN LUIS to kawa dla amatorów alternatyw. Ziarna zostały obrobione za pomocą metody Yellow Honey, dzięki czemu przyrządzony z nich napar charakteryzuje się orzeźwiającym aromatem kwiatowym. W smaku wyczujemy natomiast nuty limonki, marakuii i żółtych owoców.

Sprawdźcie wszystkie kawy z palarni Coffee Republic w Cafe Silesia!

Polecane

kawa ziarnista HAYB BLUE espresso blend 1000g

kawa ziarnista HAYB BLUE espresso blend 1000g

125,00 zł brutto117,50 zł brutto2350 pkt.
kawa ziarnista HAYB BLACK espresso blend 1000g

kawa ziarnista HAYB BLACK espresso blend 1000g

99,00 zł brutto93,06 zł brutto1861.20 pkt.
kawa ziarnista HAYB YELLOW espresso blend 1000g

kawa ziarnista HAYB YELLOW espresso blend 1000g

119,00 zł brutto111,86 zł brutto2237.20 pkt.
pixel