Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Essse Caffé – Wasza ulubiona kawa z Bolonii?

2019-06-12
Essse Caffé – Wasza ulubiona kawa z Bolonii?

Essse Caffé obok innej marki, czyli kawy Meseta króluje w kawiarniach Bolonii jak to wspaniałe miasto długie i szerokie. To, że Essse Caffé znalazło się w naszej ofercie najlepszych kaw ziarnistych było tylko kwestią czasu. Aksamitny smak kaw Essse jest nie do podrobienia. Niezapomniany smak, stworzonej przez tę palarnię, mieszanki kaw arabik jest tym, co urzekło nas tutaj szczególnie. W mieście najstarszego uniwersytetu na świecie, gdzie ścieżki wydeptywał sam Umberto Eco, kawa espresso smakuje fenomenalnie. Teraz dzięki kawie Essse Caffé nasi klienci mogą już w pełni cieszyć się w domu tym, co urzeka w letniej atmosferze Bolonii najbardziej: najlepszą kawą.

Tradycja i wiedza to najwyższa jakość kaw

W 1979 roku - ciesząca się ogromną estymą w świecie włoskiej kawy - rodzina Segafredo założyła w Bolonii palarnię Essse Caffé. Nie jest błędem ani przypadkiem, że nazwa tej palarni pisana jest przez 3 „S”, które oznaczają: „Scienza, Sapienza, Specializzazione”, czyli „Nauka, Wiedza, Specjalizacja”. Są to wartości składające się na filozofię tej kawowej marki, której fundamentem jest doświadczenie i innowacyjność, mające swój efekt w postaci utrzymywania niezmiennego charakteru mieszanek kaw oraz nieustającego poszukiwania jak najlepszych właściwości organoleptycznych. I podejście jest iście naukowe, bo wszystko to dzieje się przy pomocy i wsparciu wydziału nauk rolniczych uniwersytetów w Bolonii, Ceseny i Foggi. I z takim podejściem od 30 lat rozwijana jest firma na bazie bardzo szerokiej wiedzy, rozciągającej się od znajomości surowej kawy po kawę w filiżance, od kawy palonej po kawę paczkowaną.

Najwyższa jakość kaw potwierdzona certyfikatami.

Ciągłe dążenie do doskonałości w tej palarni nie opiera się wyłącznie na znakomitym produkcie czy deklaracjach, że kawy są najwyższej jakości. Wysoka jakość kawy w wymiarze produkcyjnym może również zostać potwierdzona szeregiem certyfikatów. I stąd firmie Essse Caffé w 1996r. został przyznany certyfikat UNI EN ISO 9002, poświadczający najwyższy standard zarządzania systemem jakości.

Essse Caffé – Wasza ulubiona kawa z Bolonii?

A jeszcze ważniejszym dowodem na to, że wybieramy obiektywnie po prostu dobrą kawę jest certyfikat włoskiego instytutu espresso, czyli INEI (Istituto Nazionale Espresso Italiano), którego członkiem Essse Caffé jest od 1998r. Znak rozpoznawczy tej instytucji znajdziemy m.in. na opakowaniu doskonałej kawy ziarnistej Essse Selezione ARABICA. Mówi on nam bardzo wiele o wybieranej przez nas mieszance kawy. A w szczególności określa, jakiego espresso z punktu widzenia organoleptycznego możemy się spodziewać. Crema takiego espresso posiada kolor przechodzący od orzechowo-brązowego do ciemno-brązowego, poprzetykanego charakterystycznymi ciemnymi cętkami. W zapachu możemy rozpoznać nuty kwiatowo-owocowe, pieczony chleb i czekoladę.

Essse Caffé – Wasza ulubiona kawa z Bolonii?

Wszystkie te aromaty wyczuwalne są również po wzięciu pierwszego łyku i pozostają na podniebieniu przez kilkanaście sekund (czasem nawet do kilku minut) po wypiciu espresso. Espresso z takiej kawy jest krągłe, gęste i aksamitne. Kwasowość i gorycz w takim espresso są doskonale zrównoważone i żadne z nich nie dominuje. Zaś nieprzyjemnie garbująca język cierpkość nie występuje wcale albo jest prawie nie wyczuwalna.

Essse Caffé – Wasza ulubiona kawa z Bolonii?

Co równie ważne w dobie galopującego wzrostu zanieczyszczeń, trzeba także zwrócić uwagę, że jest to palarnia, która stosuje najnowocześniejszą technologię, pozwalającą na zrównoważoną produkcję, przyjazną środowisku. A zgodność z normą zarządzania środowiskowego jest potwierdzona certyfikatem ISO 14001.

Wybierz swoją ulubioną kawę.

Dodając tę palarnię do naszej oferty, na początek chcieliśmy zaproponować trzy kawy ziarniste: 100% arabikę , i dwie mieszanki posiadające dodatek Robusty, bez której nie sposób wyobrazić sobie wyrazistego, mocno pobudzającego espresso. Najbardziej i z całą mocą przede wszystkim zachęcamy, by sięgać przede wszystkim po kawy ziarniste. To ważne, jeśli chcemy, aby aromat doskonałego espresso czy cappuccino był naprawdę głęboki i wyrazisty. A taki właśnie będzie, gdy sięgniemy po kawy z palarni Essse Caffé.

Polecane

kawa Essse Selezione ARABICA 1000g ziarnista

kawa Essse Selezione ARABICA 1000g ziarnista

110,00 zł brutto93,50 zł brutto1870 pkt.
Filiżanka CAPPUCCINO Essse 170ml

Filiżanka CAPPUCCINO Essse 170ml

17,00 zł brutto340 pkt.
Filiżanka Essse ESPRESSO 50ml

Filiżanka Essse ESPRESSO 50ml

14,00 zł brutto280 pkt.
pixel