Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

FUSY PO KAWIE - PRZYDATNE!

2016-10-31
FUSY PO KAWIE - PRZYDATNE!

Okazuje się, że kawa nie tylko pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, ale może także okazać się pomocna w innych czynnościach. Przekonają się o tym miłośnicy kawy parzonej lub też wykorzystywanej w ekspresach kolbowych. Specjaliści są zdania, że kawa może być wykorzystywana na wiele różnych sposobów. My podajemy tylko kilka z nich!

Peeling – kawowy peeling to patent, który od lat wykorzystują znane koncerny kosmetyczne. Od teraz jednak nie musimy wydawać kilkunastu czy kilkudziesięciu złotych na wykorzystanie tego pomysłu – peeling wykonamy sami w domu! Wystarczy do tego odrobina oliwy z oliwek lub też żelu pod prysznic. Łyżkę parzonej kawy mieszamy z oliwką czy żelem, konsystencja ma być półpłynna. Następnie kulistymi ruchami masujemy ciało, a kolejno zmywamy kosmetyk ze skóry. Skóra po takim zabiegu jest lśniąca, odświeżona i wygładzona. Maseczka do twarzy – kawa okazuje się być również doskonałym składnikiem domowych maseczek. W przypadku cery suchej mieloną kawę należy wymieszać z kilkoma łyżkami jogurtu, kakao oraz miodu. Stosowanie takich maseczek pomoże odświeżyć skórę, nadać jej elastyczności, przywrócić młodzieńczy wygląd.

FUSY PO KAWIE - PRZYDATNE!

Odświeżacz w lodówce

Specjaliści związani z kawą przestrzegają przed przechowywaniem jej w lodówce, gdyż szybko pochłania ona zapachy innych produktów. Kiedy jednak chodzi o kawę już zaparzoną sprawdzi się ona doskonale do neutralizowania przykrych zapachów. Wystarczy nieco kawy wysypać na spodeczek i umieścić w lodówce. Patent ten okaże się również pomocy w przypadku... butów sportowych. Nieprzyjemny zapach zostanie „wyciągnięty” przez kawę umieszczoną wcześniej w woreczku czy gazecie.

Nawóz do roślin

Kawa to idealny nawóz dla roślin – wystarczy nieco przemieszać z nią ziemię lub po prostu podsypać nią rośliny. Będą one rosły, aż miło!

Środek na mrówki

Problemy z mrówkami miewają przede wszystkim mieszkańcy domów jednorodzinnych. Śród licznych sposobów warto wypróbować ten z zaparzoną kawą – fusy wystarczy wsypać w miejsce, skąd mrówki przedostają się do domu.

pixel