Fantino – palarnia miesiąca w Cafe Silesia w listopadzie 2017r.

2017-11-09
Fantino – palarnia miesiąca w Cafe Silesia w listopadzie 2017r.

Jeśli jesień zaczyna Was już męczyć, to zdecydowanie pora na chwilę odpoczynku. Piemont to idealny region, w którym relaks nabiera nowego znaczenia. Wyższa temperatura, górskie krajobrazy i doskonałe wino z całą pewnością są doskonałą ucieczką przed chłodem i deszczem. Nie martwcie się jednak, jeśli nie możecie sobie pozwolić na rzucenie wszystkiego i wyjazd na Półwysep Apeniński. W listopadzie naszą palarnią miesiąca jest Fantino, która pozwoli Wam rozkoszować się klimatem Piemontu bez wychodzenia z domu. Dowiedzcie się o niej i jej kawach czegoś więcej!

Piemont – nie tylko piłka nożna

Polacy rzadko wybierają Piemont jako cel swoich wakacyjnych wypraw. Znacznie częściej wygrywa Toskania, Rzym, a także nadmorskie miejscowości. Z Piemontem kojarzy nam się Juventus Turyn i kariera piłkarska Zbigniewa Bońka. Czy rzeczywiście nie ma tu niczego, co warto by odwiedzić?

To prawda, nie znajdziecie tu morza, jednak niezliczone jezioro, wyspy i zamki, które na nich zbudowano - jak Castelli di Cannero - pozwolą Wam poznać część Włoch, o której zwykle zapominamy. Piemont w dosłownym tłumaczeniu oznacza „krainę u podnóża gór” i rzeczywiście na brak wzniesień nie można tu narzekać. Włoskie Alpy w potrafią zachwycić każdą porą roku. Górskie wspinaczki są tu równie zachwycające, co zimowe zjazdy jednymi z najlepszych tras narciarskich w Europie. Region słynie również z uzdrowisk i salonów SPA, w których w pełni się odprężycie. Jeśli tego Wam jeszcze mało, to wino z Piemontu na pewno nie pozwoli Wam stracić humoru.

Kochacie kulturę ? W Turynie znajdziecie Muzeum Egpiskie z jedną z najważniejszych relikwii na świecie, czyli z Całunem Turyńskim. Uwielbiacie samochody? Czeka na Was Muzeum Motoryzacji. Czy czegoś jeszcze Wam brakuje? Oczywiście kawy! W takim razie najlepiej opuścić na chwilę Turyn i skosztować idealnego espresso z palarni Fantino.

Fantino – kawowy skarb Piemontu

To właśnie w Piemoncie, a dokładnie w Cuneo mieści się nasza palarnia listopada, czyli Caffe Fantino. Ta rzemieślnicza palarnia funkcjonuje tu od ponad pięćdziesięciu lat i mimo upływu czasu, a także nowocześniejszej technologii, ciągle zachowuje swój niepowtarzalny charakter, którego nie będziecie w stanie pomylić.

Nie znacie kaw z palarni Fantimo? Nic straconego, ponieważ w listopadzie będziecie mogli je kupić z 10% zniżką. Ziarna z tej palarni charakteryzują się przede wszystkim delikatnymi, zrównoważonymi aromatami. Na jakie się zdecydować? Mamy dla Was kilka propozycji.

Kawy z palarni Fantino

Fantino GUSTO ANTICO to stuprocentowa arabica, którą wypalono bardzo jasno. Wyczuwalna jest tu lekka kwaskowość, która jednak nie przyćmiewa słodyczy. W Gusto Antico odnajdziemy ponadto aromat świeżych owoców, ale jednocześnie w finiszu pojawi się lekka goryczka. Taka kompozycja przypadnie do gustu niejednemu wielbicielowi espresso.

Fantino EXTRA BAR – jeśli szukamy większego pobudzenia, to ta mieszanka będzie dla nas świetnym wyborem. Robusta nie tylko pomoże nam się obudzić, lecz również zachwyci nas korzenno-orzechowym aromatem. Espresso przygotowane na bazie Fantimo Extra Bar będzie miało gęste body. Pijąc je poczujemy słodycz czekolady i świeżość owoców. W przypadku cappuccino bardzo mocno wyczuwalny będzie posmak czekolady.

Fantino INTENSO to wybór dla fanów kofeiny. Robusta stanowi tu aż 60% mieszanki. Dzięki temu crema jest obfita, a body pozwala wydobyć idealnie orzechowy posmak na naszym języku. Dobra jakość robusty zapewnia również lekko kwaskowaty posmak.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017
pixel