Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Filtry do kawy

2018-09-09
Filtry do kawy

Bez względu na to, czy weźmiemy pod uwagę ludzi na całym świecie, wyłącznie Europejczyków czy jedynie Polaków, śmiało możemy stwierdzić, że jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, czym jest dobra kawa. Nieustannie rosnącą sławą cieszą się przy tym alternatywne metody parzenia. Z roku na rok przybywa miłośników tzw. przelewów. Coraz chętniej wybieramy jasno palone ziarna i staramy się doszukać w nich m.in. subtelnych nut i aromatu orzechów, karmelu, cytrusów, czarnej herbaty, kwiatów. Nie da się zresztą ukryć, że niekonwencjonalne akcesoria są zdecydowanie bardziej ekonomiczną opcją aniżeli profesjonalne ekspresy do kawy. Kupujemy więc do swoich domów drippery Hario i dzbanki Chemex. I choć w pierwszym momencie mało kto zwraca uwagę na filtry do kawy to, na które z nich się zdecydujemy również ma znaczenie.

Papierowy filtr do kawy

Filtry do HARIO V60-02 100szt. - BIAŁE

Zdecydowanie najpopularniejszą opcją jest papierowy filtr do kawy. Najchętniej wybieranymi są te bielone, pozbawione charakterystycznego papierowego zapachu i posmaku. W zależności od tego, w jakim modelu drippera lub dzbanka typu Chemex parzymy kofeinowy napar, należy dokupić do niego odpowiednie filtry, które najczęściej pakowane są po 100 sztuk, a więc wystarczają na dość długi okres czasu. Poza konieczności dokupowania raz na jakiś czas kolejnej paczki z filtrami do kawy, wykonane z papieru akcesoria mają przynajmniej kilka zalet. Po pierwsze, gęsta bibułka nie przepuszcza nawet najmniejszych drobin, dzięki czemu kawa jest idealnie klarowna. Po drugie, taki filtr przelewowy do kawy jest jednorazowy - po zaparzeniu po prostu wyrzucamy go do kosza i nie musimy przejmować się dodatkowym czyszczeniem.

Filtry do kawy z materiału

 Dripper Woodneck HARIO 240 ml

Kolejnym typem filtra przelewowego do kawy jest ten, wykonany z materiału. Znajduje on zastosowanie w przypadku takich akcesoriów, jak Dripper Woodneck Hario. Podobnie, jak papierowy filtr do kawy, również ten z materiału stanowi gwarancję dokładnego oddzielenia drobin od naparu. Oczywiście tego typu filtry do kawy są wielokrotnego użytku, jednak trzeba liczyć się z tym, że są nieco bardziej wymagające w kwestii higieny - konieczne jest dokładne czyszczenie.

Metalowy filtr do kawy

 ABLE Kona Filter Chemex

Ostatnim z omawianych rodzajów filtrów jest metalowy filtr do kawy. W przeciwieństwie do modeli materiałowych nie tylko wyróżnia go możliwość wielokrotnego użycia, ale i bezproblemowe utrzymanie w czystości. Niestety i on ma pewne wady. Przede wszystkim, powinniśmy zdawać sobie sprawę, że filtry do kawy wykonane z metalu przepuszczają kawowy pył.

Polecane

Filtry do HARIO V60-02 100szt. - BIAŁE

Filtry do HARIO V60-02 100szt. - BIAŁE

28,00 zł brutto25,00 zł brutto
ABLE Kone Filter Chemex

ABLE Kone Filter Chemex

249,00 zł brutto
FELLOW PRISMO

FELLOW PRISMO

149,00 zł brutto
pixel